uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUSTOR: Jak wykonać skuteczny backup danych?

NAS AS3204T

Zabezpieczenie plików trzymanych na twardym dysku to jeden z podstawowych obowiązków każdego posiadacza komputera. Jednak bez odpowiedniego sprzętu archiwizacja danych może być uciążliwa i nieskuteczna. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zaopatrzenie się w dysk sieciowy, taki jak chociażby NAS AS3204T od Asustora.

Produkt Asustora pozwala na backup wszystkich zebranych na komputerze danych i to niezależnie od tego, czy użytkownik posiada system operacyjny Windows, MAC OS X czy Linux. W przypadku korzystania z produktu firmy Microsoft, aplikacja Backup Plan umożliwia ustawienie sześciu różnych wariantów archiwizacji danych, do których można ustawić harmonogram działania i synchronizację kopii tych plików, które zmieniają się najczęściej.
Z danymi w chmurach
Pliki z komputerów i dysków przenośnych można zarchiwizować nie tylko w serwerze NAS, ale także na prywatną chmurę, do której użytkownik będzie mieć dostęp niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywa. Działania te odbywają się przy pomocy aplikacji CloudConnetct. Dodatkowo wszystkie dane chronione są przy pomocy modułu szyfrowania sprzętowego.
Nawet dla żółtodziobów
Nawet przy sporej funkcjonalności, zbyt skomplikowana obsługa może zniechęcić do korzystania z urządzenia. W przypadku AS3204T życie użytkownikom ma ułatwić funkcja „przenieś i upuść”, dzięki której poprzez jedną z przeglądarek internetowych istnieje możliwość szybkiego przerzucania plików na NAS-a.
Na straży szybkości
Zapewnienia to jedno, ale bez odpowiednich podzespołów dysk sieciowy nie sprosta postawionym przed nim zadaniom. W produkcie Asustora o właściwą pracę NAS-a ma zadbać czterordzeniowy procesor Intel Celeron Quad-Core z 2GB RAM pamięci. Zastosowanie wspomnianego urządzenia pozwala osiągnąć szybkość odczytu na poziomie około 224 MB/s i około 213 MB/s jeśli chodzi o prędkość zapisu.
Po co przepłacać?
Producent starał się, by za sprawnymi podzespołami nie szedł zbyt wysoki pobór mocy. Dlatego NAS ma pobierać jak najmniejsze ilości energii: 13,7 W w trakcie działania i 7,47 W, gdy urządzenie znajduje się w stanie hibernacji.
Miej oko na dom
AS3204T – tak jak i inne urządzenia Asustora – może stać się też domowym centrum rozrywki, umożliwiającym m.in. streamowanie w rozdzielczości 4K i 1080p i to zarówno na ekran telewizora, jak i urządzenie mobilne. Zresztą NAS może także poprawić bezpieczeństwo domu lub biura, poprzez transmisję obrazu z kamer na ekran telefonu. Dyski sieciowe Asustora posiadają cztery licencje w standardzie, a w przypadku modelu AS3204T można je poszerzyć o dodatkowe 12.
Dysk sieciowy AS3204T kosztuje około 1950 zł. Produkt objęty jest trzyletnia gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.

Cechy produktu:
- Procesor: Intel® Celeron™ 1,6GHz Quad Core
- Pamięć RAM: 2 GB DDR3 RAM
- Ilość dysków (produkt dostarczany jest bez dysków twardych): 3.5″ SATA II/ III
- Interfejs sieciowy: 1 x Gigabit RJ-45 Ethernet
- Złącza dodatkowe: 3 x USB 3.0
- Wyjście wideo: HDMI v1.4b
- Wentylator systemowy: 70 mm
- Wymiary urządzenia (wys x szer. x gł.): 165 x 164 x 218mm
- Waga urządzenia: 1,6 kg
- Pobór mocy (praca/hibernacja/uśpienie): 27/11,4/0,79 W
- System operacyjny: ADM
- Dostępne tryby RAID: JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10
- Maksymalna ilość obsługiwanych kamer IP (Surveillance Center): 16 (4 bezpłatne licencje)
- Max. ilość użytkowników: 4096
- Max. ilość grup: 512
- Max. ilość połączeń: 512
- Max. ilość folderów: 512
- Max. ilość iSCSI Target/LUN: 256/256
- SMB zapis/odczyt: około 213/224 MB/sek.
- Szyfrowanie: AES foldery

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube