Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

IFA 2013: Samsung przedstawia nową linię drukarek koncepcyjnych o zdumiewającym designie

Na trwających właśnie targach IFA 2013 firma Samsung Electronics Co., Ltd. po raz pierwszy zaprezentowała swoje nowe, innowacyjne drukarki koncepcyjne, spełniające trzy konkretne potrzeby użytkowników: mobilność, prostotę obsługi i atrakcyjny design. Dzięki nowym drukarkom firmy Samsung interakcja użytkowników z technologią może przybierać różne formy, a nowe zastosowania i atrakcyjny wygląd stanowią znaczącą wartość dodaną.

Bardzo wyraźnie widoczne jest odejście od klasycznej koncepcji drukarki, czyli prostej bryły wykonanej z tworzywa. Nowe drukarki zdumiewają niekonwencjonalną formą, mnogością barw i użyciem nowych materiałów. Wszystko to sprawia, że nowe urządzenia cieszą oko świeżym wyglądem.

Dotychczas tak naprawdę nikt nie zaprzątał sobie zbytnio głowy projektowaniem drukarek. Mamy jednak przeczucie, że design będzie coraz istotniejszym wyróżnikiem, ponieważ drukarki stają się częścią codziennego życia naszych klientów – uważa Seungwook Jeong, szef zespołu projektantów. Samsung chce nieustannie kreować nastawione na użytkownika scenariusze w każdym środowisku, w którym użytkownik funkcjonuje na co dzień. Naszym celem jest niejako wymyślenie drukowania od nowa, poprzez zastosowanie druku mobilnego.

Większa mobilność dzięki innowacyjnej koncepcji stacji dokujących

Drukarka „Indie” to doskonałe połączenie druku i rozrywki. Model ten, o wyglądzie inspirowanym radioodbiornikami z lat 60., wyposażony jest w stację dokującą, która – po podłączeniu smartfona – pełni funkcję głośnika. To wielofunkcyjne urządzenie posiada także umieszczone z przodu głośniki zapewniające najwyższą jakość dźwięku. Stacja dokująca umożliwia też ładowanie baterii smartfona.

W minimalistycznym designie modelu “Wave” wyraźnie widać nawiązania do wschodniej porcelany. Jego niepowtarzalna forma nie tylko przyciąga uwagę estetyką, ale także daje efekt synergii dzięki dodatkowej obsłudze smartfona. Po umieszczeniu telefonu w stacji dokującej drukarki użytkownik może wydrukować zapisane w jego pamięci materiały. Dodatkową atrakcją jest to, że wydrukowane kartki płynnie przesuwają się wzdłuż krzywizn obudowy, po czym łagodnie zatrzymują się na wierzchu drukarki.

„Smarty” – jedyna w tym zestawie drukarka analogowa - pozwala użytkownikowi w każdej chwili sprawdzić bieżącą ilość tonera. Nowatorski design eksponuje zbiorniki z tonerem, dzięki czemu użytkownik może kontrolować jego zużycie, podnosząc znaczenie materiałów eksploatacyjnych.

“One & One” to monochromatyczna drukarka laserowa wyposażona w dwa kartridże, dzięki którym użytkownik może drukować w dwóch kolorach dzięki uzupełnieniu standardowej czerni jednym dodatkowym kolorem CMY (błękitnym, purpurowym lub żółtym). Nie jest to zatem zwykła drukarka monochromatyczna, a drukarka hybrydowa, umożliwiająca samodzielny dobór dodatkowego koloru.

Samsung przedstawia nagrodzone w prestiżowym konkursie ekologiczne rozwiązania projektowe

Na targach IFA Samsung zaprezentował też nagrodzone w prestiżowym konkursie drukarki koncepcyjne, czyli:

„Origami” – ekologiczną drukarkę, której obudowa wykonana jest z tektury pochodzącej z recyklingu
„Mate” – drukarkę, której wygląd zależy od użytkownika
„Clip” – drukarkę zbudowaną bez użycia śrub.
Potwierdzeniem innowacyjności tych drukarek jest to, że wszystkie trzy urządzenia zdobyły Złotą nagrodę w kategorii urządzeń koncepcyjnych w konkursie 2013 IDEA (International Design Excellence Awards).

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube