ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

QNAP: NAS-y z dwurdzeniowymi procesorami ARM Cortex-A15

NAS-y z dwurdzeniowymi procesorami ARM Cortex-A15

Firma QNAP® Systems, Inc. zaprezentowała dziś nową serię NAS-ów TS-x31P, w skład której wchodzą modele TS-131P, TS-231P oraz TS-431P. Urządzenia wyposażone są w dwurdzeniowe procesory Amazon AnnapurnaLabs Alpine AL-212 1.7GHz i mogą pełnić funkcję wydajnej i bezpiecznej prywatnej chmury, idealnej dla użytkowników domowych, małych firm i niewielkich zespołów roboczych.

Oprócz standardowego zestawu funkcji, do których zalicza się przechowywanie, udostępnianie i backup danych, seria TS-x31P oferuje również m.in. chmurową aplikację do tworzenia notatek, scentralizowane zarządzanie kontami e-mail i kontaktami, a także rozbudowane aplikacje multimedialne.

"Przystępne cenowo i niezależne rozwiązania NAS są z całą pewnością kluczową inwestycją dla małych firm i organizacji, chcących zwiększyć wydajność pracy i przepływ informacji. Dla użytkowników domowych stanowi ono z kolei proste i wygodne w użyciu urządzenie do przechowywania danych, ułatwiające zbudowanie nowoczesnego, cyfrowego domu. Serię TS-x31P zaprojektowano z myślą o zaspokojeniu takich potrzeb, zagwarantowaniu użytkownikom bezpieczeństwa danych oraz wszechstronnych zastosowaniach domowych i biznesowych” – komentuje Dan Lin, Product Manager QNAP.

W nowych urządzeniach zastosowano energooszczędny, dwurdzeniowy procesor ARM® Cortex®-A15 1.7GHz oraz 1GB pamięci DDR3 RAM. Seria TS-x31P obsługuje dyski HDD i SSD SATA 6Gb/s – co pozwala na błyskawiczne przesyłanie danych (z prędkością do 225 MB/s) oraz jednoczesną obsługę wielu zadań. Ważnym atutem urządzenia jest sprzętowy mechanizm szyfrowania danych, pozwalających na osiągnięcie transferów przekraczających 180 MB/s, przy pełnym szyfrowaniu wolumenu (AES 256-bit; testowano model TS-431P).

Wielofunkcyjne modele z serii TS-x31P oferują użytkownikom cały zestaw aplikacji zwiększających produktywność: QmailAgent pozwala na wygodne, centralne zarządzanie kontami e-mail (w tym sprawne wyszukiwanie wiadomości); Qcontactz służy do organizowania firmowego zbioru kontaktów, Notes Station to z kolei aplikacja do tworzenia cyfrowych notatek w prywatnej chmurze oraz udostępniania ich przyjaciołom i współpracownikom. Container Station łączy w sobie “lekkie” technologie wirtualizacyjne LXC oraz Docker®, pozwalając tym samym na nieograniczone korzystanie z aplikacji w kontenerach, zaś Qsync ułatwia współdzielenie danych pomiędzy różnymi urządzeniami a NAS-em.

Dzięki obsłudze DLNA®, AirPlay® oraz Chromecast™ użytkownicy nowych NAS-ów mogą wygodnie przeglądać multimedia przechowywane na dyskach urządzeń z serii TS-x31P np. na ekranach kompatybilnych telewizorów, konsoli do gier czy odtwarzaczy – czyni to QNAP NAS prawdziwym domowym centrum przechowania multimediów i zarządzania nimi. Kolekcjami swoich cyfrowych filmów, nagrań i zdjęć można zarządzań korzystając z aplikacji Photo Station, Music Station oraz Video Station. Dzięki aplikacjom mobilnym QNAP (Qphoto, Qmusic, Qvideo, Qfile, oraz Qmanager) łatwe jest z kolei zarządzanie plikami zapisanymi na NAS-ie z poziomu urządzeń mobilnych.

TS-x31P jest również, niezawodnym, wszechstronnym urządzeniem NAS do przechowywania, backupowania, udostępniania danych oraz zarządzaniami plikami. Nowości obsługują wiele technologii backupowania danych dla Windows® oraz Mac® - Real-Time Remote Replication (RTRR) z kontrolą wersji, rsync oraz backup w chmurze (kompatybilny z Amazon® Glacier, Azure™ Storage, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive®, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box® oraz usługami Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV), a także międzyplatformowe udostępnianie plików dla Windows®, Mac® oraz Linux®/UNIX®.

Użytkownicy mogą również korzystać na TS-x31P z aplikacji Surveillance Station, pozwalającej na zbudowanie profesjonalnego systemu monitoringu wizyjnego, opartego o dwa darmowe kanały kamer IP (z możliwością rozbudowania do 25 kamer – po wykupieniu dodatkowych licencji). Dzięki dostępowi do App Center na urządzeniu można instalować dodatkowe aplikacje (tworzone przez QNAP oraz firmy zewnętrzne), dodatkowe zwiększające możliwości i zestaw funkcji NAS-a.

Specyfikacja:

 TS-131P: model 1-zatokowy; 1 x port Gigabit LAN
 TS-231P: model 2-zatokowy; 2 x port Gigabit LAN
 TS-431P: model 4-zatokowy; 2 x port Gigabit LAN

Dwurdzeniowy procesor Amazon AnnapurnaLabs Alpine AL-212 1.7 GHz oraz 1GB pamięci DDR3 RAM; dyski 3.5"/2.5" SATA 6Gb/s (z obsługą hot-swap), 3Gb/s HDD lub SSD; 3 x port USB 3.0 port; złącze Kensington

Ceny:

TS-431P – 1005 zł netto
TS-231P – 740 zł netto
TS-131P – 655 zł netto

Dostępność:

Nowa seria TS-x31P NAS jest już dostępna. Więcej informacji o nowościach oraz innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl