ICYRaid MB662U3-2S-R1

NAS z ciekawymi rozwiązaniami

Więcej...

JBL E45 BT

Słuchawki bezprzewodowe dla miłośników dobrego brzmienia

Więcej...

Asustor 6102T

NAS dla profesjonalistów

Więcej...

Genesis Neon 350

Słuchawki do graczy

Więcej...

Media-tech MT4060

Wideorejestrator bez wyświetlacza

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

IFA 2013: prezentacja innowacyjnych urządzeń 2 w 1 napędzanych technologią Intela

Nowe procesory Intel® Core™ 4. generacji, które zmieniają świat komputerów jaki znamy, są kluczowym elementem obecności Intela na IFA 2013. Wiele nowych Ultrabooków™ oraz urządzeń 2 w 1, napędzanych przez układy Haswell, zostało dziś pokazanych po raz pierwszy.

intelSystemy z procesorami Intel Core 4. generacji (Haswell) oferują nadzwyczajny czas pracy na baterii oraz przełomową wydajność graficzną w urządzeniach typu 2 w 1, Ultrabookach, laptopach i komputerach stacjonarnych. Aż 110 urządzeń różnych producentów prezentowanych jest na stoisku Intela numer 101 w hali 2.2.

W rozmowie z dziennikarzami na IFA Adam King, dyrektor Intela do spraw marketingu notebooków, nakreślił zalety procesorów Intel Core 4. generacji, zwracając uwagę na fakt, iż najwyższa wydajność i niskie zużycie energii pozwalają twórcom urządzeń połączyć w jednym urządzeniu moc tradycyjnego komputera z mobilnością tabletu, przyspieszając znacznie rozwój całego segmentu urządzeń 2 w 1.
Christian Morales, wiceprezes Intela oraz dyrektor generalny w regionie EMEA, podkreślał także zaangażowanie Intela w sektorze mobilnym, zwracając uwagę na wykonane w technologii 22 nm czterordzeniowe układy SoC nowej generacji (nazwa kodowa Bay Trail). Oparte na energooszczędnej, wysoko wydajnej mikroarchitekturze Silvermont 22-nanometrowe procesory Intela dla tabletów, podstawowych urządzeń 2 w 1, laptopów i komputerów All-in-One, oferują wyśmienitą równowagę między wydajnością, dodatkowymi funkcjami oraz czasem pracy na baterii.
Morales dodał, że Bay Trail umożliwi stworzenie cienkich, eleganckich urządzeń, pracujących na baterii ponad 8 godzin3, będących w trybie czuwania przez długie tygodnie i wspierających zarówno platformę Android*, jak i Windows 8.1*. Z 22-nanometrową architekturą Silvermont Intel oferuje najwyższą na rynku wydajność, niesamowite funkcjonalności i możliwości. Morales zwrócił też uwagę na innowacje w dziedzinie 4G LTE, a w szczególności na modem Intel® XMM™ 7160, nazywając go jednym z najmniejszych i najbardziej energooszczędnych na świecie rozwiązań w dziedzinie LTE, które dodatkowo wspiera ogólnoświatowy roaming LTE.
Morales przybliżył również wizję Intela, dotyczącą czynienia naszego życia łatwiejszym. Wyjaśnił, jak inżynierowie i inni pracownicy Intela ściśle współpracują przy tworzeniu nowych produktów, dzięki którym nasze codzienne życie będzie łatwiejsze i lepsze.

Urządzenia 2 w 1 z układami Intela: innowacyjne i uniwersalne
Wraz z premierą 4. generacji procesorów Core oraz nadchodzącą 22-nanometrową architekturą Silvermont, Intel spodziewa się w nadchodzącym roku ponad 50 rodzajów nowych urządzeń typu 2 w 1, z czego ponad 20 zostanie pokazane podczas IFA. Adam King wyjaśnił, że Intel spełnia ustaloną dwa lata temu wizję odkrycia komputerów osobistych na nowo - tę samą, której efektem są cienkie, lekkie, energooszczędne urządzenia z ekranami dotykowymi. 4. generacja procesorów Intel Core została zaprojektowana od podstaw dla Ultrabooków oraz nowej ery urządzeń 2 w 1, łącząc w jednym sprzęcie niezrównaną dotychczas wydajność komputerów osobistych i mobilność tabletów.

Niesamowity czas pracy na baterii i jakość obrazu
Jedną z kluczowych cech urządzeń opartych na procesorach Intel Core 4. generacji jest wyjątkowo długi czas pracy na baterii. Niektóre z pokazanych podczas IFA komputerów są w stanie osiągnąć ponad 9 godzin działania na pojedynczym ładowaniu akumulatora. W porównaniu do poprzedniej generacji, procesory Haswell oferują o 50% lepszy czas realnej pracy na baterii. Zintegrowane układy graficzne Intel® Iris™ w nowych procesorach Intel Core „ożywiają” Ultrabooki i komputery osobiste poprzez wbudowane rozwiązania zapewniające niesamowitą wydajność układu graficznego.

Urządzenia ze zmysłami podobnymi do ludzkich
Co więcej, Morales nawiązał także do wyznaczających trendy funkcji interakcji z komputerami opartymi na rozwiązaniach Intela, poprzez mowę, gesty i rozpoznawanie mimiki twarzy. Te wyposażone we własne „zmysły” technologie czerpią pełnymi garściami z wysokiej wydajności oferowanej przez procesory firmy Intel i umożliwiają naturalną, intuicyjną i przyjazną użytkownikom interakcję z urządzeniami. Morales zademonstrował angażującą użytkownika obsługę komputera poprzez gesty dłoni oraz komendy głosowe, wynikającą z wyposażenia Ultrabooków na platformie Intel Core w „oczy”, czyli dostępne już w sprzedaży kamery Creative Senz3D*. Nieco wybiegając w przyszłość, powiedział też, że Intel pracuje obecnie nad zintegrowanym rozwiązaniem, pozwalającym na wbudowanie zaawansowanych kamer 3D z funkcją rozpoznawania głębi w obudowy komputerów typu Ultrabook, All-in-One oraz 2 w 1, opartych na komponentach Intela. Docelowo mają się one pojawić na rynku w drugiej połowie 2014 roku.

Wyprawa Bena Saundersa na biegun południowy - ekspedycja XXI wieku
Wreszcie, polarnik Ben Saunders zabrał głos na konferencji prasowej firmy Intel, aby opowiedzieć o tym, jak będzie wykorzystywał jej technologie w nadchodzącej wyprawie na biegun południowy. Sanders i jego partner, Tarka L’Herpiniere, spróbują jako pierwsi ludzie na świecie przebyć 1800-milową trasę powrotną z wybrzeża Antarktyki aż na biegun południowy – tę samą, którą słynny kapitan brytyjskiej Royal Navy Robert Scott próbował pokonać w latach 1902-1912. Saunders powiedział, że podczas ekspedycji będzie używał Ultrabooków opartych na procesorach Intel Core 4. generacji, aby osiągnąć niespotykany dotąd poziom komunikacji i zebrać kluczowe dane z regionu polarnego, w temperaturze -40 stopni C.

 

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube