PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

XGEM: Czy projektor może zastąpić telewizor?

Projektor może zastąpić telewizor

Jeszcze kilka lat temu projektory można było spotkać jedynie w szkołach i firmach. Aktualnie coraz częściej używa się ich w domach – jako centrum rozrywki. Podpowiadamy w jakich sytuacjach warto rozważyć zakup projektora zamiast telewizora.

Duży ekran, niewielkie urządzenie
Wielkość obrazu oferowana przez telewizory jest ograniczona. Im większy ekran, tym wyższa cena, rozmiary i waga urządzenia. Z tego względu, w regularnej sprzedaży zazwyczaj nie spotyka się telewizorów o przekątnej większej niż 65 cali.

W cenie 50-calowego telewizora można nabyć projektor, który wyświetli obraz o przekątnej około 150 cali. Wymiary standardowego projektora pozwalają na wygodne przenoszenie go. Użytkownicy nie są zdani na wyświetlanie materiałów tylko w jednym pomieszczeniu. Rozmiar wyświetlanego obrazu podlega regulacji, dlatego projektor jest o wiele bardziej uniwersalny niż telewizor – bez problemu można zaadaptować go do warunków panujących w nowym mieszkaniu lub pokoju.

Czy wiesz, że..
W sprzedaży dostępne są również pikoprojektory, czyli miniaturowe projektory. Ich rozmiary przypominają smartfony, dlatego można je schować do plecaka lub kieszeni. Wiele modeli zostaje wyposażonych w akumulator i łączność bezprzewodową.

Projektor w małym pomieszczeniu
Przez wiele lat podkreślano, że projektor to dobre rozwiązanie tylko do użytku w dużych pomieszczeniach. Wszystko to za sprawą optyki, która do projekcji obrazu potrzebuje odpowiedniej odległości. Im dalej umieścimy projektor, tym obraz będzie większy. Dziś takie ograniczenie można wyeliminować, kupując projektor ultra-krótkiego rzutu. Tego typu urządzenia posiadają specjalny układ soczewek i luster, które pozwalają na ustawienie go w odległości kilkudziesięciu centymetrów od ściany. Taka odległość pozwoli wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD o maksymalnej przekątnej przekraczającej 100 cali. Projektor ultra-krótkiego rzutu nie wymaga podwieszenia przy suficie i robienia przemeblowania w pokoju.

Projektor ultra-krótkiego rzutu
Co oglądać?
Kluczową cechą telewizora jest możliwość odbierania stacji telewizyjnych. Nie jest to jednak funkcja niezastąpiona, ponieważ do projektora można podłączyć zewnętrzny dekoder DVB-T. Na rynku dostępne są też modele, które posiadają wbudowany odbiornik telewizji.

Telewizor z funkcjami multimedialnymi

Obecnie na rynku dominują telewizory typu Smart TV, które działają pod kontrolą oprogramowania, w ramach którego instalować można dodatkowe aplikacje zwiększające funkcjonalność urządzenia. Brzmi świetnie, ale w praktyce nie jest tak kolorowo. Praktycznie każdy producent korzysta ze swojego autorskiego rozwiązania, przez co na rynku brakuje kompatybilności między urządzeniami. Oprogramowanie jest ulepszane, a stare telewizory nie dostają aktualizacji. Sytuacja sprawia, ze już 2-letni telewizor nie wspiera najnowszych wersji aplikacji.

Projektor z funkcjami multimedialnymi

W projektorach coraz częściej wykorzystuje się znany z urządzeń mobilnych system Android. Gwarantuje on znane użytkownikom środowisko graficzne, wsparcie dla wielu technologii i bogate zasoby aplikacji. Do projektora można podłączyć klawiaturę lub mysz. Dzięki temu może stać się on urządzeniem niezależnym.

Które urządzenie gwarantuje dłuższą żywotność?
W teorii żywotność wyświetlaczy stosowanych w telewizorach przewyższa lampy stosowane w projektorach. W praktyce, coraz częściej wykorzystuje się lampy LED, których żywotność sięga nawet 30000 godzin. Daje nam to ok. 1250 dni ciągłej pracy projektora opartego na technologii LED, a więc 10 razy więcej niż w klasycznych konstrukcji lampowych. W ekranie LCD LED żywotność diod wynosi około 100 000 godzin. Warto też pamiętać, że zakup projektora mogącego zamienić ścianę naszego salonu w ekran kinowy, obciąży domowy budżet mniej niż inwestycja w 80-calowy telewizor.

Wnioski
Projektor i telewizor to urządzenia, które uzupełniają się. Pierwsze z nich sprawdzi się jako domowe centrum rozrywki używane podczas dłuższych seansów. Drugie urządzenie wygrywa pod względem szybkości dostępu. Programy informacyjne lub prognoza pogody oglądane „na szybko” podczas gotowania lub sprzątania, są domeną telewizorów.

Telewizor jest dla Ciebie jeśli..
Jesteś telemaniakiem i telewizor włączony jest u Ciebie od rana do wieczora. Używanie projektora przy świetle dziennym jest mniej wygodne, a czasami wręcz niemożliwe. Jeśli zależy Ci na urządzeniu, które zaoferuje rozdzielczość 4K – lepszym wyborem będzie zakup telewizora. Ich ceny są o wiele niższe niż koszt zakupu projektora o takich samych możliwościach. W telewizorach łatwiej też osiągnąć odpowiedni kontrast, jasność i barwy obrazu.

Projektor jest dla Ciebie jeśli..
Większość dnia spędzasz poza domem, a wieczorem marzysz o obejrzeniu ulubionego serialu lub filmu. Nie ma nic lepszego niż ekran kinowych rozmiarów dostępny bez wychodzenia z domu. Obraz generowany przez projektor to odbite od ściany światło. Wpływa to na znacznie mniejsze zmęczenie oczu podczas seansu. Projektor polecany jest dla wszystkich tych, którym zależy na dużej przekątnej obrazu w rozsądnej cenie. 100-calowy obraz za równowartość 50-calowego telewizora jest kuszący i robi wrażenie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube