Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUSTOR: Jakie urządzenie powinno znaleźć się w każdym biurze?

NAS od Asustor-a

Każdemu prezesowi zależy, by znajdujące się w jego firmie sprzęty były niezawodne i wydajne. Jednym z najważniejszych urządzeń jest to, na którym przechowuje się ważne dane. Producent dysków sieciowych Asustor zapewnia, że w tym wypadku dla małych i średnich firm dobrym rozwiązaniem będzie NAS AS6204T.

O wydajność w NAS-ie Asustora ma zadbać procesor Intel Celeron Braswel Quad Core 4GB RAM, którego zastosowanie przekłada się na szybkość odczytu 224.77 MB/s i zapisu 220.28 MB/s. Dodatkowo istnieje możliwość zwiększenia wydajności dzięki wbudowanym w dysk portom ethernetowym i opcji agregacji linków – funkcja ta jest zwłaszcza przydatna, gdy z urządzenia będzie korzystać więcej osób niż na ogół.
Większa firma, większe potrzeby
Wraz z rozwojem firmy, zmianie ulegają także jej potrzeby. Dlatego AS6204T posiada trzy porty USB 3.0, dwa USB 2.0 i dwa porty eSATA – właśnie dzięki nim urządzenie pozwala na rozszerzenie pojemności dysku. Zwiększyć można także dysponowaną przez NAS-a pamięć RAM. Co ważne, przeprowadzenie tej operacji ma nie nastręczać zbytnich problemów: wystarczy zdjąć obudowę z urządzenia i wymienić lub też zamontować dodatkowe kości RAM.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Skoro NAS ma służyć przechowywaniu wielu danych, muszą być one właściwie chronione. Dlatego w produkcie Asustora zaimplementowano moduł sprzętowego szyfrowania AES-NI, mający zabezpieczyć pliki przed utratą, kradzieżą lub przeglądaniem ich przez niepowołane do tego osoby. Dane można również gromadzić na twardych dyskach urządzenia, które za pomocą funkcji MyArchive stają się przenośnymi archiwami.
Bez backupu ani rusz
NAS powinien także ułatwić wykonanie backupu danych – czynności koniecznej podczas użytkowania tego typu sprzętu. W przypadku AS6204T kopię bezpieczeństwa można stworzyć również przy pomocy urządzeń mobilnych. Sam NAS jest kompatybilny nie tylko z systemem operacyjnym Windows, ale także z Linuxem i Mac-ami. Dzięki temu firmy korzystające z innych rozwiązań, niż te proponowane przez Microsoft, mogą również użytkować sprzęt Asustora.
Ulga dla portfela
Asustor zapewnia też, iż dzięki kontroli zasilania ich dyski sieciowe zużywają mniej energii niż inne urządzenia tego typu. Powinno to przekładać się nie tylko na mniejsze rachunki za prąd, ale także redukcję wpływu sprzętu na środowisko. Model AS6204T konsumuje 17.4 W, w porównaniu z 250 W dla zwykłego PC-ta. Po wejściu NAS-a w stan hibernacji zużycie mocy spada do 8.4 W, a przy uśpieniu systemu – 2 W.
Nie tylko dla firm
Dzięki złączu HDMI i aplikacjom multimedialnym NAS może być używany poza miejscem pracy i stać się domowym centrum rozrywki. Urządzenie można podłączyć bezpośrednio do telewizora Full HD albo do amplitunera, aby później odtwarzać filmy w jakości 1080p i 4K. Wszelkie multimedia można przeglądać także na ekranie urządzeń mobilnych. Dysk sieciowy umożliwia również odtwarzanie muzyki przy pomocy złącza optycznego i odpowiednich aplikacji.
NAS AS6204T kosztuje około 2400 zł.

Cechy produktu:
- Procesor: Intel Celeron 1.6GHz Quad-Core
- Szybkość odczytu: 224.77 MB/s
- Szybkość zapisu: 220.28 MB/s
- Kompatybilność: Windows, Linux, Mac
- Złącze: HDMI
- Interfejs I/O: 3 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x eSATA, 1 x S/PDIF
- Sprzętowe szyfrowanie AES-NI
- Możliwość postawienia wirtualnej maszyny VirtualBox
- Interfejs w języku polskim
- Kompatybilność: Windows XP, Vista, 7, 8, 10, Server 2003, Server 2008, Server 2012, Mac OS X 10.6 Onwards, UNIX, Linux i BSD
- Funkcja MyArchive

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube