ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AVM: Szybko. Inteligentnie. Wszędzie. - AVM na targach IFA 2016

AVM na targach IFA 2016

W czasie targów IFA 2016 firma AVM prezentuje liczne innowacyjne produkty FRITZ! dla połączeń internetowych i inteligentnych sieci domowych. Cztery wydajne modele FRITZ!Box są już na niemieckim rynku w dniu otwarcia IFA: FRITZ!Box 7580 oferujący inteligentną sieć WiFi o dużym zasięgu i maksymalnej prędkości 2533 Mbit/s, FRITZ! Box 7560, który jest routerem DSL obsługującym sieć bezprzewodową w standardzie dual-band Wireless AC + N, FRITZ! Box 4040 router totalnie bezprzewodowy, obsługujący sieć w standardzie dual-band Wireless AC + N oraz FRITZ!Box 6490 Cable - topowy model dla łączy kablowych, którego znaczenie wzrasta zwłaszcza teraz, gdy nowe ustawodawstwo w Niemczech zapewnia swobodny wybór routera.

Cztery inne nowe produkty FRITZ! mają swoją targową premierę: AVM rozszerza ofertę modeli FRITZ!Box Cable o wersję FRITZ!Box 6430 Cable - produkt dla początkujących użytkowników, korzystających z połączeń kablowych. AVM prezentuje również FRITZ! WLAN Stick AC 430 MU-MIMO. Ta zewnętrzna karta sieciowa umożliwia komputerom PC i notebookom korzystanie z nowej, inteligentnej technologii bezprzewodowej sieci LAN. Za sprawą FRITZ!Powerline 1260E producent przedstawia nowy produkt, który przesyła dane przez przewody elektryczne z wysokimi prędkościami i oferuje sieć bezprzewodową dual-band Wireless AC+N. Na targach IFA, AVM zaprezentuje swój pierwszy sterownik grzejnika FRITZ!DECT 300. Za pomocą nowej aplikacji MyFRITZ!App 2 - okna na świat, pokazującego router FRITZ!Box z wewnątrz domowej sieci oraz spoza niej, np. z podróży - oraz poprzez pierwszą prezentację nowego systemu FRITZ!OS, AVM mocno zaznacza swą obecność na targach. Zgodnie ze swoim motto „Szybko. Inteligentnie. Wszędzie.” AVM prezentuje na żywo wszystkie swoje innowacje z rodziny FRITZ! w hali nr 17.

Na targach IFA w Niemczech zobaczyć można nowe modele routerów FRITZ!Box do korzystania z szybkiego Internetu i sieci domowej, bogatej w funkcje komfortoweNiedawno wprowadzony FRITZ!Box 7580 zapewnia duży zasięg inteligentnej sieci WiFi dzięki technologii Multi-User MIMO (MU-MIMO). To sprawia, że FRITZ!Box 7580 jest rozwiązaniem idealnym do realizacji wielu aplikacji, wymagających dużych ilości danych, działających na wielu urządzeniach mobilnych równocześnie, korzystających z bezprzewodowej sieci LAN.
Pierwszy bezprzewodowy router AVM 4x4 umożliwia uzyskanie prędkości do 1733 Mbit/s (5 GHz) oraz 800 Mbit/s (2,4 GHz). Co więcej, vectoring VDSL pozwala na dostęp do szybkiego Internetu. Kompletny system telefoniczny, zawierający bazę DECT oraz system FRITZ!OS zaspokoi wszystkie potrzeby komunikacyjne. FRITZ!Box 7560 jest wydajnym routerem VDSL z obsługą szybkiej technologii Wireless AC. Pozwala on na osiągnięcie do 866 Mbit/s w paśmie 5 GHz i 450 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki obsłudze gigabitowej sieci LAN, komputery PC, konsole do gier i inne urządzenia, mogą korzystać z szybkiego dostępu do sieci. Dodatkowo FRITZ!Box 7560 ma wbudowaną wysokiej jakości centralkę telefoniczną oraz serwer multimediów. Dzięki nowemu, dostępnemu od niedawna urządzeniu FRITZ!Box 4040, AVM rozszerza swoją ofertę routerów bezprzewodowych. Nowy model posiada kompaktową obudowę i jest starszym bratem mniejszego i popularnego FRITZ!Box 4020. Jest to idealny dodatek dla wszystkich, którzy już korzystają z modemu (kablowego, DSL, światłowodowego) i potrzebują szybkiej bezprzewodowej sieci LAN dla nowoczesnych tabletów i komputerów. Nowy FRITZ!Box realizuje transmisje za pomocą technologii Wireless AC + N z prędkością do maksymalnie 866 Mbit/s + 400 Mbit/s w tym samym czasie. Inne urządzenia mogą być włączone do sieci domowej za pomocą kabli sieciowych i czterech gigabitowych portów LAN. Oczywiście, dostępne są także liczne funkcje FRITZ!OS.

Nowe prawo dotyczące swobodnego wyboru routerów w Niemczech: Targowa premiera FRITZ!Box 6430 Cable AVM rozszerza swoją ofertę routerów FRITZ! za sprawą modelu FRITZ!Box 6430 Cable. FRITZ!Box 6430 Cable obsługujący bonding kanałów 16 x 4 oferuje pobieranie z prędkością do 880 Mbit/s i wysyłanie danych z prędkością do 120 Mbit/s w sieciach kablowych. W sieci domowej urządzenie transmituje dane za pomocą technologii Wireless N (2,4 GHz) z prędkością 450 Mbit/s oraz przez 4 gigabitowe porty LAN. Router jest dodatkowo wyposażony w system telefoniczny i stację bazową DECT dla telefonów bezprzewodowych i realizacji inteligentnych aplikacji domowych. Aktualny topowy model dla dostępów kablowych - FRITZ!Box 6490 Cable - z obsługą bondingu 24 x 8, pozwalający pobierać dane z prędkością 1320 Mbit/s jest dostępny w sprzedaży detalicznej od 1 sierpnia, kiedy to w Niemczech weszły w życie nowe regulacje prawne umożliwiające swobodny wybór routera abonenckiego.

Inteligentny dom Smart Home: Pierwsze sterowanie grzejnikiem ze znakiem AVM oraz inteligentna wtyczka do zastosowań zewnętrznych. 

Po raz pierwszy AVM prezentuje własny kontroler ogrzewania: W połączeniu z routerem FRITZ!Box, FRITZDECT 300 zarządza temperaturą w domu i pomaga oszczędzać energię.
Jest on w bezpieczny sposób zintegrowany z siecią domową za pośrednictwem dedykowanego kanału DECT ULE i można nim łatwo zarządzać za pomocą komputera PC, smartfona, tabletu lub słuchawki FRITZ!Fon. Nowym sterownikiem ogrzewania AVM można nawet zarządzać z wewnątrz sieci domowej lub spoza niej za pośrednictwem aplikacji MyFRITZ!App. Urządzenie zapewnia realizację różnorakich funkcji komfortowych, takich jak wybór indywidualnych harmonogramów, detekcję otwartego okna, zabezpieczenie kluczem oraz ochronę przed osadzaniem się kamienia. Oprogramowanie FRITZ!DECT 300 można również uaktualniać, a więc dostępne będą regularnie dodawane nowe funkcje. Urządzenie można łatwo zamontować na popularnych zaworach grzejnikowych. Funkcjonalność dostępnej wkrótce wtyczki FRITZ!DECT 210 do zastosowań zewnętrznych, pozwoli rozciągnąć sieć domową, opartą na urządzeniach FRITZ! na cały dom oraz ogród. Za jej pomocą można ręcznie lub automatycznie sterować fontannami, oświetleniem, zraszaczami i wieloma innymi urządzeniami. Użytkownicy mogą również zmierzyć zużycie energii lub sprawdzić temperaturę z wewnątrz domu i spoza niego, za pomocą telefonu DECT, komputera PC, smartfonu lub tabletu.

Innowacje FRITZ!: FRITZ!Powerline z dwuzakresową bezprzewodową siecią LAN i inteligentną kartą FRITZ!WLAN stick. 

Na targach IFA 2016, AVM zaprezentuje nową gamę produktów FRITZ!Powerline do połączeń gigabitowych. Za pomocą urządzenia FRITZ!Powerline 1260E, urządzenia z dostępem do sieci mogą być łatwo zintegrowane z domową infrastrukturą poprzez gniazdo elektryczne. Dzięki wbudowanej obsłudze dwuzakresowej bezprzewodowej sieci LAN, nawet urządzenia niewyposażone w gniazdo kabla, można podłączyć do sieci. Nowy FRITZ!Powerline transmituje dane za pomocą technologii Wireless AC z prędkościami do 866 Mbit/s (5 GHz) oraz Wireless N (2,4 GHz) do 450 Mbit/s. Nowością jest również FRITZ! WLAN stick AC 430 MU-MIMO.
Wkrótce dostępny na rynku produkt umożliwia komputerom i notebookom, które nie obsługują bezprzewodowej technologii AC lub MU-MIMO, korzystanie z większej szybkości transmisji. Nowy FRITZ!WLAN Stick pozwala uzyskać przepustowości rzędu 433 Mbit/s. Oprócz tego, pamięć USB obsługuje pasmo 2,4 GHz jak i 5 GHz.

Nowa aplikacja MyFRITZ!App i pierwszy rzut oka na inteligentny system FRITZ!OS 

Z aplikacją MyFRITZ!App 2 for Android użytkownicy routera FRITZ!Box mają łatwy i bezpieczny dostęp do sieci domowej, czy to w domu, czy w podróży. Bezpłatna aplikacja informuje użytkowników w ciągu kilku sekund o połączeniach telefonicznych, wiadomościach głosowych i innych zdarzeniach w sieci domowej. Aplikacja umożliwia mobilny dostęp do zdjęć, muzyki i innych danych zapisanych na FRITZ!Box. Inteligentne wtyczki, sterowniki ogrzewania DECT, automatyczne sekretarki lub ustawienia przekierowania połączeń mogą być łatwo zarządzane z poziomu MyFRITZ!App z dowolnej lokalizacji. W razie potrzeby, aplikacja daje również dostęp do innych urządzeń w sieci domowej niezależnie od lokalizacji. Dzięki następnej wersja FRITZ!OS sieć domowa oparta na routerze FRITZ! będzie jeszcze inteligentniejsza.
Umożliwi ona integrację z siecią domową takich urządzeń, jak czujniki lub styki drzwi / okien, które używają HAN-FUN - rozszerzenia standardu DECT ULE . Modele FRITZ!Fon otrzymają nowy ekran startowy Smart Home, a inteligentna wtyczka FRITZ!DECT 200 aktywowany lokalnie czujnik akustyczny. Oświetlenie i inne podłączone urządzenia będą reagowały na klaśnięcia, stukanie i tym podobne dźwięki. Dodatkowo, wkrótce dostępna wersja pozwoli routerom FRITZ!Box na współpracę z telefonami przenośnymi, które obsługują CAT-iq 2.0.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube