Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ZORTRAX: Protezy przyszłości dostępne dzięki drukowi 3D

Proteza z drukarki 3D

Technologia druku 3D po raz kolejny pokazuje jaką wartość może wnieść w rozwój współczesnej medycyny. Jej zastosowanie pozwala znacznie obniżyć koszt bardzo precyzyjnych protez rąk, dzięki czemy mogę one stać się bardziej dostępne dla potrzebujących.

Protezy górnych kończyn stanowią ogromne wyzwanie dla lekarzy oraz inżynierów, ze względu na różnorodność oraz złożoność wykonywanych ruchów. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ponad 80% osób po amputacji żyje w krajach rozwijających się, jednak tylko niewielka część z nich ma dostęp do właściwej opieki rehabilitacyjnej. Koszt nowoczesnych protez bionicznych najczęściej przekracza możliwości nie tylko placówek medycznych, ale także samych pacjentów, przez co ich szanse na odzyskanie choćby częściowej sprawności są bardzo znikome.

Ludzka ręka składa się z 18 członów, 17 połączeń ruchowych i posiada 23 stopnie ruchliwości. Głównym zadaniem nowoczesnych protez powinno być przede wszystkim umożliwienie chwytania przedmiotów z dużą precyzją i dynamiką. Koreańska projektantka, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych Kyung Yun Choi postanowiła wykorzystać druk 3D, do stworzenia przystępnych cenowo protez ręki, które funkcjonalnością nie odbiegają od najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku. Rozwijając projekt zapoczątkowany przez Bretl Research Group Kyung stworzyła sensomotoryczną protezę, która może zrewolucjonizować rynek.

Dotychczas koszt tego typu protezy był często zbyt wysoki dla pacjentów i placówek w krajach rozwijających się i wynosił około 30 000 – 40 000 USD. Wykorzystując do jego produkcji technologię druku 3D, projektantka była w stanie zredukować koszty do około 550 USD, zachowując przy tym wszystkie funkcjonalności droższych odpowiedników. Technologia ta pozwoliła również znacznie skrócić czas potrzebny na produkcję poszczególnych części. Jak podkreśla sama projektantka, dzięki dotychczasowym badaniom i zdobytemu doświadczeniu, cały proces można skrócić do około tygodnia, co w przyszłości pozwoli błyskawicznie reagować na indywidualne zapotrzebowania pacjentów.

Projekt Kyung Yun Choi został wyróżniony „Projekt dla medycyny”, w prestiżowym konkursie zorganizowanym przez społeczność 3DHubs, zrzeszającą największą liczbę specjalistów w zakresie druku 3D z całego świata oraz Instructables – platformą na której projektanci i wynalazcy dzielą się swoimi doświadczeniami i eksperymentami. W konkursie udział wzięło ponad 600 projektantów i wynalazców. Kyung otrzymała w nagrodę polską drukarkę 3D Zortrax M200, która dzięki swojej precyzji zostanie wykorzystana do dalszych prac nad projektem.

Medycyna to jeden z kluczowych rynków dla dalszego rozwoju
i popularyzacji druku 3D. Od lat twórcy udowadniają, że dzięki tej technologii są w stanie znacznie obniżać koszty i skracać czas potrzebny do tworzenia specjalistycznych narzędzi i instrumentów. Aktywnie wspieramy konkursy i inicjatywy, skierowane do specjalistów, takie jak ten organizowany przez 3D Hubs i Instructables, bo wierzymy, że jest to doskonałe miejsce do pokazania kolejnych możliwości, jakie niesie ze sobą druk 3D. Praca Kyung Yun Choi jest tego doskonałym przykładem, powiedział Bartłomiej Cymer, Marketing Director w Zortrax S.A.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube