uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

LOG SYSTEMS: Wypalenie zawodowe. Jak go uniknąć?

Logo LOG Systems

Z badań amerykańskiego Instytutu Gallupa wynika, że tylko 35 proc. osób zajmujących najwyższe stanowiska w firmach angażuje się w swoją pracę, pozostali nie czują się zmotywowani. Jeśli do tego dochodzi zmęczenie, brak chęci do działania, objawy bezsenności, rozdrażnienia czy spadku energii, przyczyną może być wypalenie zawodowe. Problem ten dotyka wielu grup na różnych stanowiskach, od szeregowego pracownika po prezesa firmy, jego przyczyny mogą być różne na szczęście uniknięcie tego problemu jest łatwiejsze niż może nam się wydawać.

PIERWSZA ZASADA – SYSTEMATYCZNOŚĆ.
Nie ma nic gorszego niż odkładanie zadań na później. Zajmowanie się błahymi rzeczami a przez to brak czasu na te najważniejsze w danym momencie, czy przyjmowanie na siebie coraz to większej liczby obowiązków z reguły prowadzi do poczucia braku kontroli nad zadaniami, do kończenia projektów w ostatniej chwili, z co za tym idzie zbędnego napięcia, które nam ciągle towarzyszy. Prowadzi to do problemów, które nagromadzone mogą spowodować wypalenie zawodowe. Zdajemy sobie z tego sprawę ale nasza wiedza bywa często teoretyczna natomiast w praktyce wygląda to nieco inaczej. Pamięć ludzka posiada ograniczone zasoby na przechowywanie i przetwarzanie danych, przez co krótko mówiąc zdarza się nam lub naszym pracownikom zapomnieć o ważnym spotkaniu, raporcie, czy prezentacji dla klienta. Co zrobić aby mieć pewność, że ważne zadania, które mamy zrealizować albo nasz zespół zostaną wykonane w odpowiednim czasie? Jak uniknąć powtarzających się problemów z zarządzaniem zadaniami w firmie? Odpowiedź jest prosta – musimy skorzystać z narzędzia, które w formie terminarza ustali nam czas niezbędny na wykonywanie poszczególnych obowiązków. Kto by nie chciał mieć w swojej organizacji zwinnego produktu usprawniającego pracę wszystkich pracowników, z pomocą którego optymalnie uda się zaplanować cały dzień a na koniec czerpać satysfakcję z wyników. Pamiętajmy, że to właśnie dzięki systematyczności unikniemy wielu problemów, a zyskamy wewnętrzny spokój oraz zadowolenie z naszej pracy.

ZASADA DRUGA – NIE BĄDŹ JAK ROBOT.
Nie jesteśmy maszynami! Nie możemy pracować nieustannie przez całą dobę. Jesteśmy ludźmi, którzy aby efektywnie działać potrzebują odpoczynku i życia prywatnego, czasu na hobby lub sport. Poczucie, że praca nami steruje i przejmuje nad nami kontrolę, jest bardzo destrukcyjne. Jeśli nie zmienimy swojego podejścia to nawet najlepszy na świecie zawód zostanie znienawidzony. Dobrze wiemy, że największą efektywność w pracy osiągamy wtedy, kiedy mamy poczucie, że powierzone zadanie sprawia nam przyjemność. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim czas na odpoczynek. Zdaniem psychologów warto zapewnić sobie przerwę w pracy, podczas której możemy się zrelaksować i na chwilę oderwać od obowiązków. Już 15 minut spędzonych na kawie w kawiarni czy firmowej kuchni dystansuje nas od spraw zawodowych. Co ciekawe, wiele przedsiębiorstw o wysoce rozwiniętej dojrzałości wydziela specjalnie strefy relaksu z zamontowanymi konsolami, wygodnymi fotelami i innymi podobnymi „umilaczami” czasu. Firmy te mają pełną świadomość jak pozytywnie czynniki te wpływają na pracowników co przekłada się na wydajność i jakość wykonywanych obowiązków.

ZASADA TRZECIA – PRZEJMIJ KONTROLĘ I ZLIKWIDUJ PROBLEM.
Powyższe rady mogą w mniejszym, lub większym stopniu zlikwidować problem jakim jest poczucie braku kontroli nad naszą pracą co w konsekwencji prowadzi do wypalenia zawodowego. Podstawą jednak jest dobra organizacja pracy zarówno naszej jak i naszego zespołu. Ogromnym wsparciem w tej kwestii są dedykowane aplikacje, które pozwalają nam zapanować nad chaosem i uporządkować wybrane lub wszystkie procesy w firmie.
Jednym z dostępnych rozwiązań, które pozwoli nam uporać się z tym wyzwaniem jest LOG Global Edition. Usługa ta ma wiele przydatnych funkcji w firmie ale najważniejszą dla nas będzie kalendarz, który w niespotykany dotąd sposób zorganizuje czas nie tylko nam ale całemu naszemu zespołowi. Dzięki usłudze takiej jak LOG Global Edition poprawimy organizację pracy, zwiększymy produktywność swoją i swoich pracowników, a firma zacznie się lepiej rozwijać. Czynności będą wykonywane w sposób powtarzalny i szybszy, a koszty ich wykonania spadną - komentuje Grzegorz Filarowski CEO LOG Systems, producenta usługi LOG GE.

DROGA DO SUKCESU JEST KRÓTKA I PROSTA
Wydawać by się mogło, że na korzystanie ze skutecznych rozwiązań zwiększających kulturę pracy pozwolić mogą sobie tylko przedsiębiorstwa z dużym budżetem. Nic bardziej mylnego! Wspomniana usługa LOG Global Edition, której producent, LOG Systems umieścił aplikację LOG GE w modelu SaaS w Microsoft Azure sprawia, że bariera finansowa wdrożenia LGE do organizacji przestała istnieć. Abonament dla jednego pracownika kosztuje zaledwie 1 Euro miesięcznie, dzięki czemu każdy pozwoli sobie na zakup tej usługi. Ponadto intuicyjny w obsłudze produkt nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy infrastruktury IT, również jego wdrożenie nie jest skomplikowane, potrzebna jest tylko jedna decyzja i otwartość na zmiany.
Czym jest zatem SaaS? Jest to model chmury obliczeniowej. Aplikacja jest przechowywana na komputerze dostawcy, a następnie udostępniana przez Internet, dane firmy są tak bezpieczne jak te przechowywane w Pentagonie. Zaletą tego typu rozwiązania jest dostęp do Usługi z każdego miejsca i urządzenia a przede wszystkim brak potrzeby instalacji i uruchamiania oprogramowania na komputerze klienta. Krótko mówiąc – wszystkie obowiązki takie jak instalacja, aktualizacja, pomoc techniczna itp. są przerzucane na dostawcę, a klient ma zapewnioną dzięki temu ciągłość działania. Jedną z istotniejszych kwestii są oczywiście koszty, usługi oferowanej w modelu SaaS nie kupujemy, tylko płacimy za nią abonament miesięczny, możemy oczywiście zawsze zrezygnować, jeżeli produkt nie spełnia naszego oczekiwania.Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube