Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ZORTRAX: Set prosto z serca z technologią druku 3D

Zabawa z drukiem 3D

Po raz pierwszy w historii serca publiczności stały się orkiestrą – udało się je uchwycić dzięki specjalnym opaskom wydrukowanym na polskich drukarkach 3D Zortrax M200.

18 czerwca br. w warszawskim klubie Niebo muzyka zagrała w rytmie ludzkich serc. Tego wieczoru odbył się finał Projektu Heartbeats - polskiej edycji globalnej kampanii Ballantine’s STAY TRUE STORIES. W jej ramach DJ i producent Piotr Bejnar zaprezentował live-act, podczas którego wspólnie z publicznością zagrał muzykę, wykorzystując rytm bicia ludzkich serc. Do realizacji live-actu Bejnara doszło m.in. dzięki specjalnym bezprzewodowym bransoletkom, wyposażonym w czujnik pulsu, które wydrukowano na polskich drukarkach 3D Zortrax M200.

PROJEKT HEARTBEATS

Ballantine’s STAY TRUE STORIES to ogólnoświatowy projekt, w ramach którego promowani są ludzie tworzący wyjątkowe projekty artystyczne. Impreza wieńcząca polską edycję projektu odbyła się w warszawskim klubie Niebo. Po tygodniach wyczerpujących przygotowań, DJ i producent Piotr Bejnar, zaprezentował swój niepowtarzalny live-act,
w trakcie którego miksował swoją muzykę z biciem serc publiczności. Rytm serc gości imprezy płynęły wprost do konsolety Piotra Bejnara za pośrednictwem bezprzewodowych bransoletek, wyposażonych w czujniki pulsu. Wydarzeniem które zainspirowało artystę był jeden z jego występów, gdzie grał na środku parkietu pośród publiczności. Tańczący wokół ludzie nadawali rytm kolejnym utworom. Wtedy też Piotr Bejnar postanowił wykorzystać instrument, który każdy z nas ma w sobie – serce. W zależności od naszego nastroju, samopoczucia, czy wykonywanej czynności serce wybija inny rytm. Uchwycenie tego niepowtarzalnego momentu i wkomponowanie go do utworu, to zadanie które wymagało zaangażowania najnowocześniejszych technologii.

WYJĄTKOWA TECHNOLOGIA ZORTRAX M200

Artysta postanowił do tego celu wykorzystać potencjał technologii druku 3D. Dzięki polskiej drukarce 3D Zortrax M200 udało się stworzyć bezprzewodowe bransoletki na rękę dla części uczestników imprezy. Dzięki precyzji i wszechstronności oferowanej przez tę technologię, artysta nie musiał ograniczać się do ogólnodostępnych rozwiązań i mógł zaprojektować gotowy produkt, którego linia wizualna była w pełni zgodna z ideą całego projektu. Część uczestników imprezy została przy wejściu poproszona o założenie opaski i nie zdejmowanie jej w trakcie występu. Wewnątrz designerskiej obudowy, wykonanej z materiału Z-ULTRAT, umieszczono pulsometr, który przesyłał odczyty bicia wprost do konsolety Bejnara.

NIEPOWTARZALNY LIVE-ACT

Utwory zaprezentowane w trakcie live-actu były miksowane na żywo, zgodnie z rytmem bicia serc publiczności. Występ został dodatkowo wzbogacony specjalnie przygotowanymi wizualizacjami, które potęgowały niesamowity klimat imprezy. Tej nocy klub Niebo został wypełniony przez fanów muzyki elektronicznej z całej Polski. Cieszę się, że mogłem zrealizować swoje największe dotychczasowe muzyczne marzenie. Uwielbiam grać na żywo, uwielbiam też czuć na własnej skórze emocje publiczności. To fantastyczne, że goście klubu mogli współtworzyć mój performance. Dziękuję wszystkim osobom, które podesłały do mnie swoje utwory i przybyły na finał Projektu Heartbeats. Razem stworzyliśmy muzykę, która dosłownie płynęła z naszych serc - powiedział Piotr Bejnar.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube