ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

D-LINK: Pierwsza na świecie 180-stopniowa szerokokątna kamera dołączyła do portfolio urządzeń mydlink Home

Kamera D-LINK-a

D-Link globalny producent sprzętu sieciowego rozszerzył portfolio systemu inteligentnego domu mydlink Home o pierwszą na świecie panoramiczną kamerę HD o podglądzie w zakresie 180 stopni. 

Szeroki kąt podglądu gwarantuje, że do zarejestrowania wszystkich zdarzeń w nadzorowanym pomieszczeniu wystarcza tylko jedno urządzenie, nie ma też konieczności korzystania funkcji pochyłu lub obrotu. Kamera umożliwia prowadzenie całodobowego monitoringu, a dzięki diodom w podczerwieni nawet w zupełnej ciemności w odległości 5 metrów. Otrzymywany panoramiczny obraz jest kryształowo czysty w rozdzielczości 720p, a zastosowanie unikatowej technologii korekcji sprawia, że otrzymywany obraz jest bez zakłóceń. Kontrola kamery, która współpracuje z pozostałymi elementami systemu mydlink Home, odbywa się za pomocą smartfona lub tabletu przy użyciu bezpłatnej aplikacji mydlink™ Home.

- Panoramiczna kamera HD DCS-8200LH, od czasu premiery na Mobile World Congress, zbiera bardzo wysokie oceny użytkowników – powiedział Kamil Rusjan, Marketing Manager z D-Link Polska. - To nowy, bardzo innowacyjny element naszego systemu domowej automatyki. Łączy użytkowników z ich domami za naciśnięciem jednego przycisku i jest przykładem kierunku, w którym podąża D-Link przy opracowywaniu produktów.

Za każdym razem, gdy zostanie wykryty ruch lub dźwięk, wideo jest bezpośrednio nagrywane na urządzeniu bez konieczności korzystania z komputera. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu kamery w gniazdo kart microSD. Nagrania, chronione przed dostępem postronnych osób, są dostępne z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu przez smartfon lub tablet. Łatwa w użyciu kamera łączy się przez domową sieć Wi-Fi i nie wymaga profesjonalnych ustawień, dodatkowego urządzenia kontrolnego lub specjalistycznego oprogramowania. Co więcej, dzięki funkcji powiadomień kamera natychmiast informuje o wykryciu nietypowych zdarzeń, dodatkowo zabezpieczając dom 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.

Kamera, jako element systemu mydlink Home, może inicjować działanie innych urządzeń. Przykładowo wykrycie nietypowego ruchu może spowodować automatyczne włączenie światła, alarmu syreny lub rozpoczęcie nagrywania. System mydlink™ Home umożliwia łączenie się z domem przy użyciu jednego mobilnego urządzenia. Kontrola nad inteligentnym domem odbywa się za pomocą bezpłatnej aplikacji mydlink™ Home, przeznaczonej dla smartfonów i tabletów z systemem Android i iOS. Z jej pomocą można skonfigurować system, wyznaczyć reguły automatyzacji domu i zarządzać wszystkimi urządzeniami. W każdej chwili można też rozbudować system o nowe urządzenia.

Panoramiczna kamera HD (DCS-8200LH) – dane techniczne
● 1/2.7” megapikselowa progresywna matryca CMOS
● Doświetlenie diodą w podczerwieni do 5 metrów
● Minimalne natężenie światła:
○ Kolor (Tryb dzienny), wyłączone diody w podczerwieni: 0,5 lux
○ B/W (Tryb nocny), włączone diody w podczerwieni: 0 lux
● Wbudowany moduł filtra podczerwieni (ICR)
● Cyfrowe przybliżenie 8X
● Ogniskowa 1.72mm
● Przesłona F2.0
● Kąty widzenia:
○ (H) 180°
○ (V) 120°
○ (D) 180°
● Technologia usuwania zniekształceń
● Minimalna odległość obiektu: 500mm
● Wbudowany mikrofon
● Wykrywanie ruchu i dźwięku