ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CREATIVE: Najbardziej inteligentny głośnik na planecie – iRoar

Creative iRoar

iRoar wyróżnia wysoka jakość brzmienia, inteligentne przetwarzanie dźwięku oraz duże możliwości w zakresie rozbudowy, personalizacji i współpracy a otwarta platforma pozwala na obsługę zewnętrznych aplikacji. Kolumna iRoar posiada dwukrotnie większą moc niż Sound Blaster Roar, a także wytrzymałą baterię o żywotności 20 godzin. 

Creative iRoar został wyróżniony nagrodą CES 2016 Innovation Awards Honoree w kategorii komponenty i akcesoria audio/video.
Siła tkwi wewnątrz systemu
Sercem Creative iRoar jest mocny, elastyczny i programowalny wielordzeniowy procesor SB - Axx1. To on odpowiada za jakość brzmienia, wzmocnienie, przetwarzanie dźwięku, jak i dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dzięki temu iRoar może być również wykorzystany jako karta high-end.
- Creative iRoar jest najbardziej niesamowitym przenośnym głośnikiem, który kiedykolwiek stworzyliśmy. Ta inteligentna kolumna wytwarza potężny, dwa razy głośniejszy dźwięk niż jego poprzednik i dysponuje znakomitą wydajnością. Jednak najbardziej rewolucyjną zmianą jest niedościgniony stopień personalizacji. Inteligentne urządzenie wraz z wielordzeniowym procesorem SB- Axx1 bazuje na otwartej platformie, pozwalającej dostosować głośnik do indywidualnych preferencji. Ponadto otwarte SDK (Software Development Kit) umożliwia developerom i integratorom przystosowanie iRoar do współpracy z różnym aplikacjami. Z kolei otwarte DDK (Zocking Development Kit) ułatwia wprowadzenie innowacji sprzętowych. Mówiąc uczciwie, żaden z głośników nie dorównuje w tym zakresie iRoar. Wierzę , że to najbardziej inteligentny głośnik na świecie - powiedział Sim Wong Hoo, twórca Sound Blaster i dyrektor generalny Creative Technology.

Zaawansowana akustyka, dopracowana w każdym detalu.

Głośnik iRoar przewyższa pozostałe produkty z generacji Sound Blaster Roar. Kompaktowa kolumienka posiada 5 przetworników, w tym subwoofer, podając dźwięk o mocy 40 wat. Dwa wysokotonowe przetworniki 2,0" zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednią dyspersję wysokich dźwięków w polu dalekim. Subwoofer 2,5” gwarantuje doskonałą jakość basów, zaś dwa pasywne radiatory zwiększają zasięg rozprzestrzeniania się niskich tonów.
Głośnik iRoar wykorzystuje dwa wzmacniacze: jeden do niskich i średnich częstotliwości, a drugi - wyłącznie do wysokich. Pozwala to zapewnić czystość i jakość dźwięku HD.

Inteligentne przetwarzanie dźwięku

Firma Creative zaprojektowała inteligentną technologię Dynamic Range Expansion, która automatycznie analizuje i przywraca dynamikę w skompresowanych ścieżkach audio w czasie rzeczywistym. Nie trzeba już poświęcać dynamiki dla poziomu głośności. Ponadto iRoar wykorzystuje technologię Smart Volume, działającą w tle, która minimalizuje nagłe zmiany głośności podczas odtwarzania.

Technologia BlasterX Immersion
Głośnik posiada opatentowaną technologię BlasterX Immersion, opartą na autorskim rozwiązaniu firmy Creative (Creative MultiSpeaker Surround), które pozwala rozdzielić dźwięk stereo na głośniki systemu wielokanałowego. W efekcie głośnik dostarcza ciekawych wrażeń słuchowych i zapewnia szersze rozprzestrzenianie się dźwięku.

Głośnik do telekonferencji

Użytkownicy iRoar mogą prowadzić telekonferencje, mając pewność, że głos będzie zawsze wyraźny i donośny. To zasługa technologii wykorzystywanych przez iRoar - Adaptive Noise Reduction i Adaptive Acoustic Echo Cancellation. Wbudowane mikrofony wychwytują dźwięki w promieniu 360 stopni lub działają selektywnie i skupiają się na określonym zasięgu bazując na technologii Mic Beam.

Funkcja Voice Xmorphing
Procesor SB-Axx1 umożliwia aktywację funkcji Voice Morph, w ciekawy sposób zmieniającej brzmienia głosu. Po naciśnięciu jednego przycisku funkcja Emotion Amplifier zwiększa intensywność głosu i tonu, ułatwiając wyrażanie emocji. Wiele ciekawych efektów pozwala także na zmianę wysokości dźwięku głosu. Gdy urządzenie jest używane podczas telekonferencji , użytkownicy mogą zmieniać swoje głosy na bieżąco z wykorzystaniem aplikacji iRoar Dashboard.

Przyjazne aplikacje dla użytkownika

iRoar jest wyposażony w pakiet aplikacji dla Androida oraz iPhone’a o nazwie iRoar Dashboard. Pozwala on na zdalną kontrolę głośnika i ustawianie korektora graficznego, parametrów dźwięku oraz poziomu sygnału głośności bezpośrednio z telefonu z bogatym interfejsem graficznym - wszystko za dotknięciem ręki. Ustawienia mogą być na stałe przechowywane w głośniku.

o BlasterX - domyślne ustawienia dźwięku dla najlepszych wrażeń słuchowych
o Game on - zapewnia najwyższy realizm podczas gier
o Audiophile Bliss - dostarcza czysty, oryginalny dźwięk, zgodny z intencjami artysty
o Cinemania – podbija wrażenia kinowe - efektowne eksplozje i wyraźne dialogi.
o Sonic Bass - zwiększa możliwości w zakresie odtwarzania niskich tonów
o Live Concert - dostarcza bardziej realistyczny dźwięk, odpowiadający atmosferze koncertu.

Wyposażenie

iRoar jest wyposażony w Korektor graficzny, system Dialog +, który zapewnia wzmocnienie głosu w filmach, muzyce i grach oraz pozwala wyodrębnić dialog od reszty ścieżki dźwiękowej. Dodatkowo mamy do dyspozycji iRoar Megafon app i iRoar Remote, który umożliwia dostęp do nagrań zamieszczonych na karcie microSD w iRoar, NFC, Bluetooth z Multipoint i wsparciem kodeków HD Audio, USB Audio, zintegrowane MicroSD AAC, WAV i odtwarzacz MP3. iRoar może być również wykorzystany jako budzik.

Dwufunkcyjna bateria
IRoar wykorzystuje dwufunkcyjną baterii. Duży, wbudowany 9000 mAh litowo- jonowy akumulator może zapewnić do 20 godzin odtwarzania muzyki - dwa razy dłużej niż klasyczny Soud Blaster Roar. Bateria może być używana do ładowania smartfonów i tabletów.

Akcesoria

Rynkowa premiera iRoar stanowi ważny krok w ewolucji kompaktowych głośników przenośnych. iRoar może pracować jako samodzielna jednostka lub część większego systemu. Creative opracował specjalne akcesoria w postaci subwoofera oraz mikrofonu.

iRoar Rock to zewnętrzny subwoofer, o szerokim paśmie niskich tonów, który został przygotowany specjalnie z myślą o współpracy z najnowszym głośnikiem Creative. Znakomicie uzupełnia on właściwości wewnętrznego subwoofera oraz dwóch pasywnych radiatorów. iRoar Rock wspólnie z opatentowaną przez Creative technologią BlasterX Immersion wzmacnia siłę i barwę niskich tonów oraz efekt dźwięku przestrzennego.

iRoar MIC to mikrofon, który świetnie sprawdzi się podczas pracy, jak i zabawy – pozwala na uzyskanie wyraźnego i głośnego dźwięku głosu, co można wykorzystać podczas ważnych prezentacji, przemawiania publicznego, nauczania, a także śpiewania z karaoke.

Cena Creative iRoar wynosi: 1769 zł
Cena iRoar Rock wynosi: 669 zł zaś za iRoar MIC trzeba zapłacić: 349 zł

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube