ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

MYKRONOZ: Smartwatch – jak ułatwić sobie życie

ZePhone Titanium

Wśród konsumentów wciąż panuje przekonanie, że smartwatche to drogie zabawki bez praktycznego zastosowania. Tymczasem ich liczne i różnorodne funkcje mogą okazać się bardzo przydatne. Jakie są więc ich największe zalety? 

Inteligentne zegarki dobrze współpracują ze smartfonami, informując nas o przychodzących SMS-ach, wiadomościach e-mail czy połączeniach, ale również pozwalając na bezpośrednie odebranie i – w przypadku wybranych modeli, takich jak ZeWatch3 - prowadzenie rozmowy. Tylko dlaczego nie możemy w takiej sytuacji po prostu sięgnąć po telefon? Problem ten zrozumieją osoby, które trzymają smartfon w podręcznej torbie. Znalezienie w pośpiechu komórki wśród innych licznych przedmiotów to jedno, gorzej jednak, gdy w ogóle nie słyszy się w takiej sytuacji dzwonka.
Być zawsze w formie
Ważnymi dodatkami dla osób aktywnych są: pedometr, mierzenie pokonanego dystansu i pokazywanie, ile udało się spalić kalorii. Wielu podważa sensowność tych funkcji, twierdząc, iż równie dobrze można przecież po prostu wyjść i pobiegać bez żadnego sprzętu. Takie rozwiązanie faktycznie będzie się sprawdzać, ale tylko w przypadku osób, które sport uprawiają wyłącznie dla przyjemności. Dopiero gdy ktoś na poważnie zamierza wziąć się za siebie, wtedy dokładne rozplanowanie dystansu i tempa biegu nabiera zupełnie nowego znaczenia, a bieżące monitorowanie własnych wyników naprawdę ułatwia zadanie i mobilizuje do dalszej aktywności.
Gdzie ten telefon? Tutaj!
Zegarek, ciągle przypięty do nadgarstka, trudno zgubić. Z telefonami tak dobrze już nie jest. Smartwatch – dzięki możliwości przedzwonienia z niego na numer aparatu - nie tylko ułatwia szybkie znalezienie komórki, ale przede wszystkim ostrzega, gdy smartfon znajdzie się poza jego zasięgiem. Pozwala to ochronić się przed kradzieżą czy zminimalizować ryzyko wypadnięcia telefonu w trakcie np. spaceru i pozostawienia go na chodniku.
Mini-centrum rozrywki
Wspominając o bardziej zaawansowanych zegarkach, takich jak ZePhone, trzeba też przybliżyć dodatkowe, rozrywkowe możliwości jakie niesie ze sobą smartwatch. Gdy telefon tkwi w kieszeni, z umieszczonego wygodnie na nadgarstku inteligentnego zegarka mogą płynąć dźwięki muzyki. Smartwatche sprawdzają się też gdy ktoś chce obejrzeć krótki filmik, a nawet, jak w przypadku mającego mieć wkrótce premierę ZeRound, zrobić szybkie selfie. Do tego dochodzi opcja otrzymywania powiadomień o nowych aktywnościach na portalach społecznościowych, by zawsze być na bieżąco z ciekawymi zdarzeniami z życia swoich przyjaciół i nie tylko.
Grunt to dobry plan
Tak jak w przypadku uprawiania sportu, tak i przy codziennych zajęciach warto wprowadzić nieco porządku. Takie opcje jak monitorowanie cyklów snu, ustawianie dziennych celów i przypomnień pozwalają lepiej organizować życie prywatne i zawodowe. Wszystko to może wydawać się drobnostką, ale to właśnie takie szczególiki potrafią później zepsuć dzień. Czy jednak smartfon nie może pełnić tej roli? Niestety telefon nie zawsze mamy przy sobie i przez to nierzadko np. ustawione przypomnienie nie spełni swojej roli. Często zresztą właśnie błyskawiczny czas reakcji wpływa na powodzenie lub nie naszych zamiarów.
Czas pod kontrolą
Przede wszystkim jednak smartwatche dobrze wypełniają rolę… klasycznych zegarków. Ich ceny wcale nie odbiegają znacznie od dobrych modeli analogowych, a różnorodny design powoduje, iż każdy może dobrać taki egzemplarz, który wyglądem będzie odpowiadać jego gustom.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube