Tracer Torn

Bojowa mysz w natarciu

Więcej...

Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

Uniwersalizm pełną gębą

Więcej...

Lioncast LX20

Proste ale dobre słuchawki dla graczy

Więcej...

A4TECH Bloody B180 RGB

Klawiatura z szeroką gamą podświetleń

Więcej...

Sennheiser GSP 500

Sennheiser to również słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Gamingowe monitory MG248Q, MG28UQ i MG24UQ

Monitor Asus-a

ASUS prezentuje najnowsze modele monitorów dla graczy z serii MG - MG248Q, MG28UQ i MG24UQ. Wszystkie monitory z tej serii zostały wyposażone w technologię Adaptive-Sync , która ma na celu zapewnić płynny obraz w grach, a nowe narzędzie DisplayWidget zapewni użytkownikom łatwy i szybki dostęp do ustawień wyświetlacza. MG248Q jest 24-calowym monitorem Full HD dla graczy, o wyjątkowo szybkim czasie reakcji 1ms i częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. MG28UQ i MG24UQ to odpowiednio 28- i 23,6-calowe wyświetlacze o rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160).

MG248Q - wyjątkowo wysoka częstotliwość odświeżania 144Hz i szybki, 1ms, czas reakcji
Zaprojektowany z myślą o dynamicznych grach, w których szczególnie liczy się wysokie tempo, 24-calowy gamingowy MG248Q o szybkim czasie reakcji na poziomie 1ms umożliwia graczom natychmiastową odpowiedź na to, co aktualnie dzieje się na ekranie. Wyjątkowa częstotliwość odświeżania 144Hz eliminuje problem lagów czy rozmycia ruchu, a technologia Adaptive-Sync pozwala zapomnieć o rwaniu i drganiu obrazu, zapewniając użytkownikom płynną rozgrywkę. MG248Q jest kompatybilny z zestawem NVIDIA® 3D Vision® 2, zapewniając dostęp do rozrywki w 3D. Posiada różnorodne możliwości połączeń, w tym port dual-link DVI-D, DisplayPort 1,2 i HDMI (v1.4), dzięki którym można podłączyć go do różnych urządzeń multimedialnych.

MG28UQ i MG24UQ – technologia 4K UHD zapewnia szczegółowy obraz w kinowej jakości
Jako pierwsze w serii MG prezentowane monitory zostały wyposażone w panel 4K UHD (3840 x 2160), który zapewnia niezwykle precyzyjny obraz z myślą o grach mocno obciążających układ graficzny. 28-calowy MG28UQ wyróżnia się gęstością pikseli na poziomie 157ppi, a 23,6-calowy MG24UQ – na poziomie186ppi. Obydwa modele zapewniają niezwykle realistyczny obraz i wyraźny, czytelny odczyt tekstu. Wyposażono je w technologię Adaptive-Sync, która zapewnia płynną rozgrywkę i daje graczom przewagę podczas gry w najnowsze tytuły. Nowe monitory serii MG zostały stworzone, by spełniać potrzeby najbardziej wymagających graczy. MG28UQ z czasem reakcji 1ms idealnie sprawdzi się w przypadku tytułów o wyjątkowo szybkim tempie gry, np. w grach FPS. Z kolei MG24UQ wykorzystuje panel IPS o szerokim kącie widzenia 178°, odwzorowuje 100% zakresu barw sRGB i ma współczynnik kontrastu 100 000 000:1, zapewniając realistyczny obraz o minimalnym poziomie zniekształceń i zmiany koloru.
MG28UQ i MG24UQ pozwalają użytkownikom cieszyć się płynnym odtwarzaniem plików 4K UHD, dzięki częstotliwości odświeżania 60Hz i natywnej obsłudze 4K UHD przez DisplayPort 1.2 i HDMI (v 2.0). Poza wymienionymi opcjami łączności, MG28UQ ma jeszcze dwa porty USB 3.0, które szybko naładują urządzenia mobilne.

Nowy ASUS DisplayWidget ułatwia dostęp do ustawień wyświetlacza
ASUS DisplayWidget to intuicyjna aplikacja, która pozwala w prosty i szybki sposób podkręcić ustawienia monitora lub dostosować technologie ASUS GameVisual, App Sync™ czy Ultra-Low Blue Light do potrzeb użytkownika. Dzięki ASUS DisplayWidget dostęp do nich jest teraz o wiele szybszy i prostszy – wystarczy skorzystać z menu wyświetlanego na ekranie (OSD), klawiszy lub joysticka.
Technologia ASUS GameVisual oferuje sześć gotowych trybów wyświetlania (Scenery, Racing, Cinema, RTS/RPG, FPS i sRGB), dostosowanych do różnych gatunków gier. Tę unikatową funkcję można łatwo wywołać odpowiednim przyciskiem szybkiego dostępu albo poprzez menu OSD. Każdy tryb można dopasować do swoich potrzeb, a dodatkowy tryb użytkownika pozwoli zapisać dodatkowy profil. Co więcej, wszystkie ustawienia GameVisual można zapisać w formacie AXML i udostępnić je innemu użytkownikowi, z takim samym monitorem.
App Sync pozwala przypisać konkretne tryby ASUS GameVisual do poszczególnych aplikacji i upewnić się, że monitor działa w odpowiednim trybie, gdy te programy są uruchamiane. Użytkownicy mają również możliwość zmiany przypisanych ustawień.
DisplayWidget daje z kolei dostęp do ustawień filtrów niebieskiego światła. Technologia ASUS Ultra-Low Blue Light redukuje emisję niebieskiego światła generowanego przez wyświetlacz i oferuje wybór jednego z czterech filtrów, które będą odpowiednie do konkretnego zadania. DisplayWidget udostępnia również skróty do rotacji obrazu pomocne przy pracy z długimi dokumentami.

Technologie ASUS GamePlus
Prezentowane monitory posiadają klawisz szybkiego dostępu GamePlus, który oferuje szereg ułatwień dla graczy, takich jak nakładki na celownik, minutnik czy licznik FPS (frames per second). Monitory posiadają także funkcję wyrównania obrazu, ułatwiającą pracę na wielu wyświetlaczach jednocześnie. MG248Q, MG28UQ i MG24UQ zostały wyposażone w 5-way OSD Navigation Joystick, który jest używany do sterowania OSD. To sprawia, że wszelkie regulacje monitora są niezwykle łatwe i szybkie, co znacznie poprawia wygodę użytkownika.

Ergonomiczna konstrukcja i możliwość montażu na ścianie
MG248Q, MG28UQ i MG24UQ zostały zaprojektowane z myślą o wielogodzinnych sesjach gamingowych. Wyróżniają się ergonomicznym designem i możliwością regulacji nachylenia, obrotu w poziomie i pionie oraz wysokości, dzięki czemu gracze mogą w pełni dostosować je do swoich upodobań. MG24UQ i MG28UQ można z łatwością odłączyć od podstawki dzięki specjalnej konstrukcji z zatrzaskiem, a wszystkie modele można montować na ścianie zgodnie ze standardem VESA, oszczędzając przestrzeń.

     
 

SPECYFIKACJA

ASUS MG248Q

  Panel

 Przekątna 24 cale (61 cm); panoramiczny 16:9

 TN

  Rozdzielczość 1920 x 1080
  Wielkość plamki 0,276 mm
  Kolor (max.) 16.7 milionów
  Kąty widzenia 170°(H)/160°(V)
  Współczynnik kontrastu 100,000,000:1
  Maksymalna jasność 350cd/m²
  Czas reakcji 1 ms (gray-to-gray)
  Autorskie technologie ASUS

ASUS GameVisual

ASUS GamePlus

Technologia ASUS Eye Care (Flicker-Free i Ultra Low Blue Light)

ASUS DisplayWidget

  Porty wejścia/wyjścia

DisplayPort1.2,

HDMI (v1.4)

Dual Link DVI-D

  Dźwięk 2 x głośnik 2W (RMS)
  Konstrukcja/podstawka

Dostosowanie wysokości 0~130 mm

Obrót w poziomie +90 ° ~ -90 °

Nachylenie +33 ° ~ -5 °

Obrót w pionie 90° (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) ~-90° (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara)

  Rozmiar 556 x (392~542) x 276mm (z podstawką)
  Waga

Netto 7,2 kg

Brutto 9,9 kg

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube