Mio Pilot 15LM

Nawigacje ciągle na topie

Więcej...

Audictus Explorer

Słuchawki godne uwagi

Więcej...

Cooler Master CM310

Szyk i elegancja

Więcej...

Plantronics BackBeat FIT 305

Nie liczy się rozmiar tylko jakość

Więcej...

Audictus Winner

Winner znaczy zwycięzca

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

LG: Nowa linia telewizorów LG Super UHD 4K z certyfikacją HDR Dolby Vision

Telewizor LG z Kubą Błaszczykowskim

Firma LG Electronics oficjalnie zaprezentowała swoje najnowsze linie telewizorów LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na 2016, wprowadzane tuż przed mistrzostwami w piłce nożnej.

Z tej okazji Ambasadorem telewizorów zarówno LG Super UHD 4K jak i LG OLED TV został Kuba Błaszczykowski – gwiazda polskiej i światowej piłki nożnej. Jako jeden z najlepszych polskich piłkarzy zostanie „twarzą” kampanii najnowszych telewizorów LG, które dzięki innowacyjnej jakości obrazu dostarczą widzom niezapomnianych wrażeń podczas zbliżających się mistrzostw.

Szeroka gama telewizorów LG na rok 2016 wyróżnia się nie tylko atrakcyjnym designem, ale także wyjątkowymi technologiami, dzięki którym widzowie będą w stanie zobaczyć jeszcze więcej detali w jeszcze żywszych kolorach. Wyposażone w panel IPS Quantum 4K, funkcje HDR Super z DOLBY VISION oraz najnowszą wersję systemu operacyjnego webOS 3.0, dostarczą konsumentom najlepszych wrażeń i komfortu użytkowania na wyższym poziomie.

Obraz godny mistrzów – technologie LG udoskonalające obraz 

LG przygotowało w I połowie roku na polski rynek aż 8 serii telewizorów SUPER UHD 4K i UHD 4K o różnej wielkości ekranu od 40” po 75” cali. Nowe modele zostały wyposażone w udoskonalone technologie poprawiające jakość obrazu takie jak panel IPS Quantum 4K oraz funkcje HDR Super z technologią HDR Dolby Vision oraz HDR 10. 

HDR Super – najwyższy standard HDR na rynku

Technologia HDR Super zastosowana w najwyższych modelach linii telewizorów LG Super UHD TV 4K dostosowuje jasność i pozwala na uzyskanie jeszcze szerszej palety barw, której nigdy wcześniej nie można było zobaczyć na ekranie telewizora. Jest to obecnie najwyższy standard technologii HDR dostępny na rynku zgodny z formatem Dolby Vision HDR preferowanym przez najlepsze studia filmowe. W odróżnieniu od innych technologii HDR, standard DOLBY VISION analizuje treści klatka po klatce dostosowując optymalne parametry wyświetlania na ekranie telewizora w czasie rzeczywistym. Ponadto telewizory LG Super UHD są w stanie obsługiwać zarówno standard HDR DOLBY VISION jak i HDR10, co nie jest możliwe w przypadku telewizorów kompatybilnych tylko z formatem HDR10. Standard HDR DOLBY VISION został zaimplementowany w najnowszych seriach TV LG UH950, UH850 oraz UH770. Dzięki temu nowe serie LG precyzyjne dostosowują jasność ekranu po to, by jak najwierniej odwzorować rzeczywisty obraz. 

Dzięki technologii HDR SUPER od LG, widz jest w stanie dostrzec jeszcze więcej szczegółów zarówno w najjaśniejszych, jak i najciemniejszych obszarach obrazu. Technologia ta poszerza zakres jasności oraz barw, tak że staje się on bardzo zbliżony do zakresu tonalnego oka ludzkiego.

Ponadto, w nowych modelach zastosowano także specjalny konwerter z inteligentnym algorytmem przekształcającym standardowy obraz na obraz HDR. Dzięki temu, widzowie mogą cieszyć się treściami zbliżonymi do jakości HDR ze znacznie szerszą paletą barw nawet jeśli zostały stworzone w innym formacie.

Jakość obrazu bez kompromisów

Matryce LG wzbogacono o szereg nowych, ale także tych znanych i sprawdzonych rozwiązań podwyższających jakość odwzorowania barw. Pierwszą z nich jest technologia ColorPrime Plus, która poszerza paletę barw, umożliwiając uzyskanie żywego, bardziej realistycznego obrazu o większej głębi. 

Kolejna technologia - Billion Rich Colors, wykorzystując 10-bitowe przetwarzanie obrazu, pozwala wyświetlić na ekranach telewizorów LG Super UHD 4K ponad miliard różnych kolorów, dzięki czemu widzowie mogą cieszyć się niesamowitym bogactwem barwnych detali. Co więcej, jakość obrazu na panelu IPS Quantum 4K nie zależy od kąta patrzenia, dlatego obraz wygląda tak samo dobrze bez względu na to, które miejsce na kanapie zajmuje widz. 

Topowe modele z nowej linii LG, UH950,UH850, czy UH770 wyposażono także w pozostałe innowacyjne funkcje: True Black Panel oraz Contrast Maximizer. Pierwsza z nich to autorska technologia LG, która redukuje refleksy i zwiększa kontrast, natomiast druga, dzięki wyraźnemu rozróżnieniu obiektów znajdujących się na pierwszym planie od tych w tle, pozwala uzyskać wyjątkową głębię obrazu. Dzięki nim oglądanie telewizji staje się wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem.

Wyjątkowe wzornictwo telewizorów LG SUPER UHD 4K

Telewizory z linii LG SUPER UHD zostały zaprojektowane tak, by nie tylko idealnie pasowały do wystroju każdego mieszkania, ale także były jego ozdobą nawet wtedy, gdy są wyłączone. Dzięki wzornictwu ULTRA Slim telewizor staje się nowoczesnym elementem wnętrza i pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Co więcej, flagowe modele zaprojektowano także zgodnie z koncepcją UniScreen, opartą na połączeniu panelu i obudowy w jednolitą całość. Dzięki wyjątkowo smukłej ramce panelu (w przypadku modelu UF9500 jest to zaledwie 6,6 mm), widzowie mogą odnieść wrażenie, że obraz unosi się w powietrzu, co dostarcza dodatkowych wrażeń. Prosty i elegancki design, pozbawiony elementów rozpraszających uwagę, pozwala skupić się na tym, co najważniejsze – jakości obrazu o wyjątkowych walorach kolorystycznych dostrzegalnych w każdym detalu.

Dźwięk sygnowany przez Harman/Kardon

Modele z linii Super UHD zostały wyposażone w wysokiej klasy system audio, zaprojektowany we współpracy z renomowaną firmą Harman/Kardon – liderem wśród producentów sprzętu audio klasy premium. Przed wydaniem certyfikatu, zostały one poddane rygorystycznym badaniom, dzięki którym dźwięk został dostosowany do wysokich kryteriów oceny Harman/Kardon. Co więcej, telewizory LG zostały wyposażone w pierwszy na świecie algorytm bezprzewodowej cyfrowej korekcji akustyki pomieszczenia, dzięki czemu dźwięk płynący z głośników telewizora nie jest zniekształcany przez jego otoczenie. Flagowe modele posiadają także dodatkowe funkcje takie jak algorytm HiFi Audio, bezprzewodowa synchronizacja dźwięku z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth, czy Czysty głos III, który eliminuje dźwięki tła oraz uwydatnia mowę, dzięki czemu dialogi filmowe czy wiadomości są jeszcze wyraźniejsze. 

Prosta i intuicyjna obsługa dzięki systemowi webOS 3.0

Cieszący się dużą sympatią użytkowników, autorki system w LG Smart TV - webOS 2.0 został udoskonalony o kolejne funkcje ułatwiające użytkowanie. Nowa wersja, webOS 3.0 oprócz charakterystycznych dla oprogramowania LG elementów takich jak pasek Moje Kanały, odtwarzacz muzyczny, czy pilot Multi-view, posiada także nowe rozwiązania: Magic Zoom i Magic Mobile Connection. Pierwsza z nich pozwala powiększać słabo widoczne obiekty lub litery nawet o 500% bez pogarszania jakości obrazu. Druga, dzięki aplikacji LG Remote App daje możliwość podłączenia smartfona do telewizora bez konieczności konfigurowania skomplikowanych ustawień. Dzięki temu w prosty sposób można przesyłać obraz z innego urządzenia na ekran telewizora, by wybierać, uruchamiać i edytować aplikacje mobilne. Udoskonalono także pilot Magic remote - w tym roku dodano przyciski ułatwiające sterowanie tunerem/dekoderem. Ponadto, zmniejszono obszar nakładki pilota, tak aby nie przesłaniała obrazu.

LG nieustannie rozwija technologie obrazu, aby zapewnić naszym widzom jeszcze bogatsze wrażenia i emocje. Jesteśmy przekonani, że nowa linia TV umocni pozycję LG, jako synonimu wysokiej jakości obrazu wiernie oddającego rzeczywistość, w wygodnej formie funkcjonalności Smart TV. A do tego stanie się ikoną stylowego wzornictwa” powiedział Marcin Kubiszak, Category Manager działu Home Entertainment w LG.

Nowa linia telewizorów LG Super UHD TV 4K na 2016 obejmuje serie UH950, 

UH850 oraz UH770, zaś linia UHD TV 4K obejmuje serie: UH750, UH660, UH650, UH630, UH610) sukcesywnie wchodzi na rynek od połowy kwietnia i będzie dostępna w największych sieciach handlowych w całej Polsce.

Firma LG Electronics oficjalnie zaprezentowała swoje najnowsze linie telewizorów LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na 2016, wprowadzane tuż przed mistrzostwami w piłce nożnej.


Z tej okazji Ambasadorem telewizorów zarówno LG Super UHD 4K jak i LG OLED TV został Kuba Błaszczykowski – gwiazda polskiej i światowej piłki nożnej. Jako jeden z najlepszych polskich piłkarzy zostanie „twarzą” kampanii najnowszych telewizorów LG, które dzięki innowacyjnej jakości obrazu dostarczą widzom niezapomnianych wrażeń podczas zbliżających się mistrzostw.

 

Szeroka gama telewizorów LG na rok 2016 wyróżnia się nie tylko atrakcyjnym designem, ale także wyjątkowymi technologiami, dzięki którym widzowie będą w stanie zobaczyć jeszcze więcej detali w jeszcze żywszych kolorach. Wyposażone w panel IPS Quantum 4K, funkcje HDR Super z DOLBY VISION oraz najnowszą wersję systemu operacyjnego webOS 3.0, dostarczą konsumentom najlepszych wrażeń i komfortu użytkowania na wyższym poziomie.

Obraz godny mistrzów – technologie LG udoskonalające obraz

LG przygotowało w I połowie roku na polski rynek aż 8 serii telewizorów SUPER UHD 4K i UHD 4K o różnej wielkości ekranu od 40” po 75” cali. Nowe modele zostały wyposażone w udoskonalone technologie poprawiające jakość obrazu takie jak panel IPS Quantum 4K oraz funkcje HDR Super z technologią HDR Dolby Vision oraz HDR 10.

 

HDR Super – najwyższy standard HDR na rynku

Technologia HDR Super zastosowana w najwyższych modelach linii telewizorów LG Super UHD TV 4K dostosowuje jasność i pozwala na uzyskanie jeszcze szerszej palety barw, której nigdy wcześniej nie można było zobaczyć na ekranie telewizora. Jest to obecnie najwyższy standard technologii HDR dostępny na rynku zgodny z formatem Dolby Vision HDR preferowanym przez najlepsze studia filmowe. W odróżnieniu od innych technologii HDR, standard DOLBY VISION analizuje treści klatka po klatce dostosowując optymalne parametry wyświetlania na ekranie telewizora w czasie rzeczywistym. Ponadto telewizory LG Super UHD są w stanie obsługiwać zarówno standard HDR DOLBY VISION jak i HDR10, co nie jest możliwe w przypadku telewizorów kompatybilnych tylko z formatem HDR10. Standard HDR DOLBY VISION został zaimplementowany w najnowszych seriach TV LG UH950, UH850 oraz UH770. Dzięki temu nowe serie LG precyzyjne dostosowują jasność ekranu po to, by jak najwierniej odwzorować rzeczywisty obraz.

 

Dzięki technologii HDR SUPER od LG, widz jest w stanie dostrzec jeszcze więcej szczegółów zarówno w najjaśniejszych, jak i najciemniejszych obszarach obrazu. Technologia ta poszerza zakres jasności oraz barw, tak że staje się on bardzo zbliżony do zakresu tonalnego oka ludzkiego.

 

Zakres tonalny oka ludzkiego – obraz widziany przez użytkownika

Zakres tonalny możliwy do uzyskania na ekranie telewizora

HDR

Rozwiązanie konwencjonalne

 

Ponadto, w nowych modelach zastosowano także specjalny konwerter z inteligentnym algorytmem przekształcającym standardowy obraz na obraz HDR. Dzięki temu, widzowie mogą cieszyć się treściami zbliżonymi do jakości HDR ze znacznie szerszą paletą barw nawet jeśli zostały stworzone w innym formacie.

 

Jakość obrazu bez kompromisów

Matryce LG wzbogacono o szereg nowych, ale także tych znanych i sprawdzonych rozwiązań podwyższających jakość odwzorowania barw. Pierwszą z nich jest technologia ColorPrime Plus, która poszerza paletę barw, umożliwiając uzyskanie żywego, bardziej realistycznego obrazu o większej głębi.

 

Kolejna technologia - Billion Rich Colors, wykorzystując 10-bitowe przetwarzanie obrazu, pozwala wyświetlić na ekranach telewizorów LG Super UHD 4K ponad miliard różnych kolorów, dzięki czemu widzowie mogą cieszyć się niesamowitym bogactwem barwnych detali. Co więcej, jakość obrazu na panelu IPS Quantum 4K nie zależy od kąta patrzenia, dlatego obraz wygląda tak samo dobrze bez względu na to, które miejsce na kanapie zajmuje widz.

 

Topowe modele z nowej linii LG, UH950,UH850, czy UH770 wyposażono także w pozostałe innowacyjne funkcje: True Black Panel oraz Contrast Maximizer. Pierwsza z nich to autorska technologia LG, która redukuje refleksy i zwiększa kontrast, natomiast druga, dzięki wyraźnemu rozróżnieniu obiektów znajdujących się na pierwszym planie od tych w tle, pozwala uzyskać wyjątkową głębię obrazu. Dzięki nim oglądanie telewizji staje się wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem.

 

Wyjątkowe wzornictwo telewizorów LG SUPER UHD 4K

Telewizory z linii LG SUPER UHD zostały zaprojektowane tak, by nie tylko idealnie pasowały do wystroju każdego mieszkania, ale także były jego ozdobą nawet wtedy, gdy są wyłączone. Dzięki wzornictwu ULTRA Slim telewizor staje się nowoczesnym elementem wnętrza i pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Co więcej, flagowe modele zaprojektowano także zgodnie z koncepcją UniScreen, opartą na połączeniu panelu i obudowy w jednolitą całość. Dzięki wyjątkowo smukłej ramce panelu (w przypadku modelu UF9500 jest to zaledwie 6,6 mm), widzowie mogą odnieść wrażenie, że obraz unosi się w powietrzu, co dostarcza dodatkowych wrażeń. Prosty i elegancki design, pozbawiony elementów rozpraszających uwagę, pozwala skupić się na tym, co najważniejsze – jakości obrazu o wyjątkowych walorach kolorystycznych dostrzegalnych w każdym detalu.

Dźwięk sygnowany przez Harman/Kardon

Modele z linii Super UHD zostały wyposażone w wysokiej klasy system audio, zaprojektowany we współpracy z renomowaną firmą Harman/Kardon – liderem wśród producentów sprzętu audio klasy premium. Przed wydaniem certyfikatu, zostały one poddane rygorystycznym badaniom, dzięki którym dźwięk został dostosowany do wysokich kryteriów oceny Harman/Kardon. Co więcej, telewizory LG zostały wyposażone w pierwszy na świecie algorytm bezprzewodowej cyfrowej korekcji akustyki pomieszczenia, dzięki czemu dźwięk płynący z głośników telewizora nie jest zniekształcany przez jego otoczenie. Flagowe modele posiadają także dodatkowe funkcje takie jak algorytm HiFi Audio, bezprzewodowa synchronizacja dźwięku z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth, czy Czysty głos III, który eliminuje dźwięki tła oraz uwydatnia mowę, dzięki czemu dialogi filmowe czy wiadomości są jeszcze wyraźniejsze.

 

Prosta i intuicyjna obsługa dzięki systemowi webOS 3.0

Cieszący się dużą sympatią użytkowników, autorki system w LG Smart TV - webOS 2.0 został udoskonalony o kolejne funkcje ułatwiające użytkowanie. Nowa wersja, webOS 3.0 oprócz charakterystycznych dla oprogramowania LG elementów takich jak pasek Moje Kanały, odtwarzacz muzyczny, czy pilot Multi-view, posiada także nowe rozwiązania: Magic Zoom i Magic Mobile Connection. Pierwsza z nich pozwala powiększać słabo widoczne obiekty lub litery nawet o 500% bez pogarszania jakości obrazu. Druga, dzięki aplikacji LG Remote App daje możliwość podłączenia smartfona do telewizora bez konieczności konfigurowania skomplikowanych ustawień. Dzięki temu w prosty sposób można przesyłać obraz z innego urządzenia na ekran telewizora, by wybierać, uruchamiać i edytować aplikacje mobilne. Udoskonalono także pilot Magic remote - w tym roku dodano przyciski ułatwiające sterowanie tunerem/dekoderem. Ponadto, zmniejszono obszar nakładki pilota, tak aby nie przesłaniała obrazu.

 

„LG nieustannie rozwija technologie obrazu, aby zapewnić naszym widzom jeszcze bogatsze wrażenia i emocje. Jesteśmy przekonani, że nowa linia TV umocni pozycję LG, jako synonimu wysokiej jakości obrazu wiernie oddającego rzeczywistość, w wygodnej formie funkcjonalności Smart TV. A do tego stanie się ikoną stylowego wzornictwa” powiedział Marcin Kubiszak, Category Manager działu Home Entertainment w LG.

 

Nowa linia telewizorów LG Super UHD TV 4K na 2016 obejmuje serie UH950,

UH850 oraz UH770, zaś linia UHD TV 4K obejmuje serie: UH750, UH660, UH650, UH630, UH610) sukcesywnie wchodzi na rynek od połowy kwietnia i będzie dostępna w największych sieciach handlowych w całej Polsce.

 

# # #

 

O firmie LG Electronics, Inc.

Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Dział Home Entertainment w LG Electronics

LG Electronics Home Entertainment jest głównym światowym producentem telewizorów z płaskimi ekranami, odtwarzaczy audio, wideo, laptopów dla konsumentów, jak również dla biznesu oraz systemów zabezpieczeń. Firma skoncentrowana jest na przekraczaniu kolejnych barier technologii, dbając jednocześnie o wysokiej jakości wzornictwo, które spełnia oczekiwania konsumentów na całym świecie. Produkty LG obejmują telewizory z serii Cinema 3D Smart TV, telewizory OLED, monitory IPS, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray Disc™ skanujące mysze komputerowe oraz dyski zewnętrze. Linia produktów dla biznesu obejmuje natomiast systemy elektronicznych wyświetlaczy, rozwiązania wideokonferencji oraz oparte na sieci IP kamery do systemów zabezpieczeń. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl

Kontakt prasowy:

 

Grzegorz Kuźnik

MSLGROUP

Tel. 22 278 38 24

Kom: +48 783 311 811

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Karolina Orman

MSLGROUP

Tel. 22 278 38 26

Kom: + 48 533 050 425

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ewa Lis

PR Manager

LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Tel: +48 22 48 17 607

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube