ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Nowe modele biznesowych notebooków ASUSPRO już w sprzedaży

Notebook Asus-a

Do swojej oferty biznesowej ASUS wprowadził trzy nowe laptopy. Funkcje urządzeń zostały dopasowane tak, aby sprostać największym wyzwaniom we współczesnym świecie biznesu. Modele P8430, P2530 oraz P2430 tworzą przekrojową ofertę laptopów skierowanych zarówno do managerów dużych przedsiębiorstw, sektora MŚP i pracowników wymagających wysokiej wydajności oraz skutecznej ochrony danych.

ASUS P8430 – wydajność oraz niezawodność
Inżynierowie firmy ASUS zadbali, aby model P8430 sprostał wyzwaniom w pracy dużych przedsiębiorstwach. Laptop napędzany jest procesorem Intel Core i5 lub i7 15W szóstej generacji. Wyposażony został w do 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz dysk twardy 1TB z możliwością zamontowania dysku SSD o pojemności do 512 GB. Za grafikę odpowiada zintegrowana karta Intel HD Graphics 520. Urządzenie posiada lekką oraz trwałą obudowę z włókna węglowego, co zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz ułatwia sprawne przemieszczanie się z laptopem. Na wyposażeniu P8430 znajduje się 14 calowy wyświetlacz z antyrefleksyjną powłoką, która pozwala na komfortową pracę nawet w pełnym słońcu. Urządzenie jest kompatybilne ze stacjami dokującymi z oferty ASUS. Model P8430 jest w systmie one-piece service-door, który zapewnia szybką wymianę podzespołów. Bateria 48W może nieprzerwanie pracować do 9 godzin.
ASUS P2430 – niezbędna moc w każdym miejscu
Model ASUS P2430 to biznesowy laptop, którego podzespoły zostały tak dobrane, aby użytkownik bezproblemowo mógł pracować z dużą ilością danych. Urządzenie wyposażono w procesory Intel Skylake szóstej generacji. W zależności od swoich potrzeb użytkownicy mają do wyboru modele i3, i5 lub i7. W nowym urządzeniu zastosowano pamięć masową o pojemności do 1TB oraz szybki dysk do 256 GB. Pamięć DDR4 do 16GB pozwala na sprawne przetwarzanie dużej ilości zadań przez urządzenie. Laptop P2430 dostępny jest w wersji ze zintegrowaną grafiką lub wydajną kartą graficzną Nvidia GeForce 920M. Wyświetlacz 14-calowy z antyrefleksyjną powłoką ułatwia codzienną pracę. Urządzenie wyposażono w cztery porty USB, czytnik kart pamięci oraz linii papilarnych, gwarantujący bezpieczeństwo logowania. Wychodząc naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających użytkowników, ASUS w modelu P2430 pozostawia wybór baterii od czterokomorowej o mocy 37W aż do dziewięciokomorowej o mocy 87W.
ASUS P2530 – stylowa i wydajna praca
ASUSPRO P2530 przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, w których nacisk kładzie się na efektywną i wydajną pracę. Laptop napędzają procesory Intel Core szóstej generacji, w trzech wariantach do wyboru: i3, i5 lub i7. Zależnie od konfiguracji, we wnętrzu urządzenia znajdziemy dysk twardy o pojemności 500GB lub 1TB, dysk SSD 128GB lub 256GB, kartę graficzną NVIDIA GeForce 920M oraz pamięć operacyjną RAM do 16GB. Podczas pracy istotnym aspektem jest wydajna bateria, dlatego też w tym modelu producent pozostawia możliwość doboru odpowiedniej pojemności akumulatora między czterokomorowym, sześciokomorowym a dziewięciokomorowym. Cztery porty USB, które znajdziemy na pokładzie P2530 gwarantują bezproblemową łączność z zewnętrznymi urządzeniami oraz błyskawiczny transfer danych. Obudowa laptopa wykonana została ze szczotkowanej tekstury nadającej urządzeniu eleganckiego wyglądu. ASUS chcąc zapewnić bezpieczeństwo wyników pracy zastosował specjalny alarm sygnalizujący nieprawidłowe podłączenie akumulatora. Podobnie jak w przypadku wcześniej wymienionych urządzeń, P2530 także został wyposażony w wygodny, antyodblaskowy ekran. W laptopach z serii P za łączność sieciową odpowiada dwupasmowy moduł WiFi oraz moduł Intel WiDi.
Funkcjonalność na najwyższym poziomie
Modele P8430 oraz P2430 obsługują funkcję Windows Cortana, czyli osobistej, wirtualnej asystentki, która między innymi pomaga wyszukiwać informacje w Internecie czy komputerze oraz kontroluje ważne daty w kalendarzu.
W każdym z trzech modeli znajdziemy duży touchpad, który obsługuje technologię ASUS Smart Gesture. Technologia ta usprawnia nawigację oraz przełączanie się pomiędzy aplikacjami za pomocą specjalnych gestów. System Windows z łatwością rozpoznaje gesty wykonywane nawet czterema palcami. Natomiast klawiatura urządzeń z serii ASUSPRO została zaprojektowana w taki sposób, aby możliwe było intuicyjne wyszukiwanie przycisków bez konieczności oderwania wzroku od ekranu.
Aplikacja ASUS Business Manager to platforma pomagająca sprawnie zarządzać najważniejszymi funkcjami w komputerze. Dzięki wspomnianemu narzędziu możemy z łatwością między innymi zarządzać opcjami zasilania, zmieniać wizualne ustawienia, tworzyć kopie zapasowe dokumentów oraz przywracać ustawienia.
Cena i dostępność
Biznesowe laptopy ASUSPRO P2530 oraz ASUSPRO P2430 są już dostępne w sprzedaży w różnych konfiguracjach sprzętowych. Ich ceny zaczynają się od 2499 zł. Model ASUSPRO B8430 wyceniany jest na 3699 złotych.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube