Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Serwery ASUS z serii E8 i płyty główne z serii ASUS E10 gotowe na nowe procesory Intel® Xeon™

Płyta główna Asus-a

Nowa rodzina procesorów Intel® Xeon™ E5-2600 v4 przeznaczona jest do stosowania w serwerach z podwójnym gniazdem na procesory i umożliwia obsługę nawet do 22 rdzeni i 55 MB pamięci cache LLC, co stanowi wzrost o ponad 20% w porównaniu do poprzedniej generacji Intel® Xeon™ E5-2600 v3.

Nowe procesory obsługują również wyżej taktowane pamięci RAM - DDR4 2400 MHz. W porównaniu z poprzednią generacją procesorów nowe modele charakteryzują się wydajnością wyższą nawet do 44% w zależności od rodzaju obciążenia. Rodzina Intel® Xeon™ E5-2600 v4 jest przystosowana do pracy przy prawie każdym możliwym scenariuszu obciążenia serwera, oferując szeroki wybór ilości rdzeni, częstotliwości operacyjnych i wskaźników mocy.
Serwery ASUS z serii E8 i płyty serwerowe z serii Z10 są zaprojektowane tak, aby dostarczać ekstremalną wydajność, możliwości rozbudowy i kompletnie zdalne zarządzanie w centrach danych, centrach obliczeniowych (HPC) oraz przedsiębiorstwach każdej wielkości, bez konieczności otwierania obudowy - oszczędzając tym samym czas i nakłady pracy. Ekskluzywny, nie wymagający zastosowania narzędzi zestaw szyn ułatwia administratorom systemu instalację, zwiększając tym samym efektywność pracy.

Zoptymalizowany układ, niezakłócony przepływ powietrza, maksymalne chłodzenie i elastyczna kontrola wiatraków
Serwery ASUS z serii E8 i płyty serwerowe z serii Z10 zapewniają optymalną wydajność chłodzenia, tak by zapewnić odpowiednią temperaturę zarówno sprzętu jak i w pomieszczeniu serwerowni.
Układ płyty głównej został zaprojektowany pod kątem konfiguracji panelowych. Zarówno procesory jak i pamięci zostały umieszczone w układzie równoległym bezpośrednio za wlotem wentylatora w celu zapewnienia maksymalnego chłodzenia. Wnętrza serwerów z serii E8 są również wolne od nadmiaru kabli, ułatwiając w ten sposób bezpośredni przepływ powietrza dla efektywnego rozpraszania ciepła.
Produkty te zapewniają również elastyczną kontrolę nad wentylatorami. W trybie automatycznym, czujnik temperatury dokładnie wykrywa obciążenie procesora i dostosowuje odpowiednio szybkość wentylatora. W trybie manualnym, administrator może swobodnie decydować o ustawieniach wentylatora tak, aby sprostać zapotrzebowaniu energetycznemu.

Zaprojektowany do pracy
Serwery E8 i płyty serwerowe Z10 wyposażone zostały w dławiki ASUS Beat Thermal II. Pokryte są one złotem co pozwala osiągnąć wysoką wydajność zasilania i zmniejszyć straty energii. Zastosowano również technologię ASUS DIGI+ Energy Processing Unit (EPU) z zupełnie nowym kontrolerem DRAM pozwalającym na bardzo precyzyjne dostrajanie pamięci i kontrolę zasilania procesora.

Elastyczne możliwości rozbudowy i wysoka użyteczność

Serwery ASUS z serii E8 oraz płyty serwerowe z serii E10 są zaprojektowane z pełnym wsparciem standardu mezzanine, zapewniając wsparcie dla kart rozszerzeń łączących dodatkowe zasoby pamięci oraz połączeń sieciowych, w tym karty rozszerzeń zgodne z Open Compute Project (OCP).
Opcjonalnie dostępna karta rozszerzeń ASUS PIKE II (Proprietary I/O Kit Expansion), oferuję niedostępne wcześniej możliwości dodania zasobów pamięci masowej z wykorzystaniem najszybszych standardów transferu danych takich jak 12Gbps SAS, 6Gbps SATA i PCI-E® 3.0 oraz zintegrowanej funkcji RAID.
Serwery z serii E8 i płyty serwerowe serii z E10 są także wyposażone w ekran monitorujący proces uruchamiania serwera (przy wykorzystaniu portu 80) od pierwszej fazy włączania się poszczególnych elementów urządzenia po start systemu operacyjnego. Dodatkowo lampka kontrolna o zwiększonej jasności, umieszczona z tyłu obudowy pozwala administratorowi na kontrolę stanu serwera bez potrzeby otwierania obudowy. Dzięki zestawowi, który nie wymaga użycia narzędzi do montowania serwerów w szafach rackowych, wymiana i wstawianie nowych serwerów zajmuje mniej czasu.

Nowe funkcje zdalnego zarządzania serwerem
Funkcje zdalnego zarządzania serwerami odgrywają kluczową rolę w nowoczesnych centrach danych. Serwery z serii E8 i płyty serwerowe z serii Z10 oferują kompletne rozwiązania w tym zakresie w postaci modułu ASMB8-iKVM kompatybilnego ze standardem Intelligent Platform Management Interface (IPMI) 2.0 oraz nowemu narzędziu do zdalnego zarządzania - ASUS System Web-based Management Enterprise (ASWM).
Narzędzie ASWM Enterprise oferuje prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs graficzny z którego można korzystać zdalnie przez sieć. Dzięki niemu administrator może w pełni kontrolować zużycie zasobów i stan sprzętu oraz dokonywać zdalnie, kluczowych operacji na wszystkich serwerach, takich jak aktualizacja BIOS czy kontrola zapotrzebowania energetycznego. Dodatkowo wprowadzona funkcja „screen-recording” pozwala rozszerzyć zakres operacji zdalnego zarządzania serwerami.
Serwery z serii E8 oraz płyty serwerowe z serii Z10 mają także wbudowany Intel Baseboard Management Controller (BMC) oferujący dodatkowe funkcje zarządzania i monitorowania stanu urządzeń, także w przypadku gdy potrzebna jest diagnoza stanu sprzętu przy braku możliwości załadowania systemu operacyjnego.