Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Serwery ASUS z serii E8 i płyty główne z serii ASUS E10 gotowe na nowe procesory Intel® Xeon™

Płyta główna Asus-a

Nowa rodzina procesorów Intel® Xeon™ E5-2600 v4 przeznaczona jest do stosowania w serwerach z podwójnym gniazdem na procesory i umożliwia obsługę nawet do 22 rdzeni i 55 MB pamięci cache LLC, co stanowi wzrost o ponad 20% w porównaniu do poprzedniej generacji Intel® Xeon™ E5-2600 v3.

Nowe procesory obsługują również wyżej taktowane pamięci RAM - DDR4 2400 MHz. W porównaniu z poprzednią generacją procesorów nowe modele charakteryzują się wydajnością wyższą nawet do 44% w zależności od rodzaju obciążenia. Rodzina Intel® Xeon™ E5-2600 v4 jest przystosowana do pracy przy prawie każdym możliwym scenariuszu obciążenia serwera, oferując szeroki wybór ilości rdzeni, częstotliwości operacyjnych i wskaźników mocy.
Serwery ASUS z serii E8 i płyty serwerowe z serii Z10 są zaprojektowane tak, aby dostarczać ekstremalną wydajność, możliwości rozbudowy i kompletnie zdalne zarządzanie w centrach danych, centrach obliczeniowych (HPC) oraz przedsiębiorstwach każdej wielkości, bez konieczności otwierania obudowy - oszczędzając tym samym czas i nakłady pracy. Ekskluzywny, nie wymagający zastosowania narzędzi zestaw szyn ułatwia administratorom systemu instalację, zwiększając tym samym efektywność pracy.

Zoptymalizowany układ, niezakłócony przepływ powietrza, maksymalne chłodzenie i elastyczna kontrola wiatraków
Serwery ASUS z serii E8 i płyty serwerowe z serii Z10 zapewniają optymalną wydajność chłodzenia, tak by zapewnić odpowiednią temperaturę zarówno sprzętu jak i w pomieszczeniu serwerowni.
Układ płyty głównej został zaprojektowany pod kątem konfiguracji panelowych. Zarówno procesory jak i pamięci zostały umieszczone w układzie równoległym bezpośrednio za wlotem wentylatora w celu zapewnienia maksymalnego chłodzenia. Wnętrza serwerów z serii E8 są również wolne od nadmiaru kabli, ułatwiając w ten sposób bezpośredni przepływ powietrza dla efektywnego rozpraszania ciepła.
Produkty te zapewniają również elastyczną kontrolę nad wentylatorami. W trybie automatycznym, czujnik temperatury dokładnie wykrywa obciążenie procesora i dostosowuje odpowiednio szybkość wentylatora. W trybie manualnym, administrator może swobodnie decydować o ustawieniach wentylatora tak, aby sprostać zapotrzebowaniu energetycznemu.

Zaprojektowany do pracy
Serwery E8 i płyty serwerowe Z10 wyposażone zostały w dławiki ASUS Beat Thermal II. Pokryte są one złotem co pozwala osiągnąć wysoką wydajność zasilania i zmniejszyć straty energii. Zastosowano również technologię ASUS DIGI+ Energy Processing Unit (EPU) z zupełnie nowym kontrolerem DRAM pozwalającym na bardzo precyzyjne dostrajanie pamięci i kontrolę zasilania procesora.

Elastyczne możliwości rozbudowy i wysoka użyteczność

Serwery ASUS z serii E8 oraz płyty serwerowe z serii E10 są zaprojektowane z pełnym wsparciem standardu mezzanine, zapewniając wsparcie dla kart rozszerzeń łączących dodatkowe zasoby pamięci oraz połączeń sieciowych, w tym karty rozszerzeń zgodne z Open Compute Project (OCP).
Opcjonalnie dostępna karta rozszerzeń ASUS PIKE II (Proprietary I/O Kit Expansion), oferuję niedostępne wcześniej możliwości dodania zasobów pamięci masowej z wykorzystaniem najszybszych standardów transferu danych takich jak 12Gbps SAS, 6Gbps SATA i PCI-E® 3.0 oraz zintegrowanej funkcji RAID.
Serwery z serii E8 i płyty serwerowe serii z E10 są także wyposażone w ekran monitorujący proces uruchamiania serwera (przy wykorzystaniu portu 80) od pierwszej fazy włączania się poszczególnych elementów urządzenia po start systemu operacyjnego. Dodatkowo lampka kontrolna o zwiększonej jasności, umieszczona z tyłu obudowy pozwala administratorowi na kontrolę stanu serwera bez potrzeby otwierania obudowy. Dzięki zestawowi, który nie wymaga użycia narzędzi do montowania serwerów w szafach rackowych, wymiana i wstawianie nowych serwerów zajmuje mniej czasu.

Nowe funkcje zdalnego zarządzania serwerem
Funkcje zdalnego zarządzania serwerami odgrywają kluczową rolę w nowoczesnych centrach danych. Serwery z serii E8 i płyty serwerowe z serii Z10 oferują kompletne rozwiązania w tym zakresie w postaci modułu ASMB8-iKVM kompatybilnego ze standardem Intelligent Platform Management Interface (IPMI) 2.0 oraz nowemu narzędziu do zdalnego zarządzania - ASUS System Web-based Management Enterprise (ASWM).
Narzędzie ASWM Enterprise oferuje prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs graficzny z którego można korzystać zdalnie przez sieć. Dzięki niemu administrator może w pełni kontrolować zużycie zasobów i stan sprzętu oraz dokonywać zdalnie, kluczowych operacji na wszystkich serwerach, takich jak aktualizacja BIOS czy kontrola zapotrzebowania energetycznego. Dodatkowo wprowadzona funkcja „screen-recording” pozwala rozszerzyć zakres operacji zdalnego zarządzania serwerami.
Serwery z serii E8 oraz płyty serwerowe z serii Z10 mają także wbudowany Intel Baseboard Management Controller (BMC) oferujący dodatkowe funkcje zarządzania i monitorowania stanu urządzeń, także w przypadku gdy potrzebna jest diagnoza stanu sprzętu przy braku możliwości załadowania systemu operacyjnego.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube