Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Pierwsza na rynku płyta główna z certyfikatem Intel Thunderbolt 2

ASUS Z87-Deluxe/Quad to pierwsza na świecie płyta główna, której firma Intel® przyznała certyfikat Thunderbolt™ 2. Oparta na chipsecie Intel Z87 i kompatybilna z najnowszymi procesorami Intel Core 4-tej generacji posiada dwa porty Thunderbolt 2, do których można jednocześnie podłączyć 12 urządzeń. Każdy z nich zapewnia przepustowość rzędu 20Gbit/s i jest wstecznie kompatybilny ze standardem Thunderbolt 1.

„Płyta główna Z87-DELUXE/QUAD została poddana wymagającym testom kompatybilności, walidacji BIOSu, obrazu i dźwięku itp. Potwierdzają one najwyższą jakość i najlepszy design”, mówi Joe Hsieh, wiceprezes firmy ASUS i dyrektor Motherboard and Desktop System Business Unit. „Jako pierwszy na świecie model z certyfikatem technologii Thunderbolt 2, Z87-DELUXE/QUAD wyznacza nowy standard dla przyszłych produktów. To coś, co firma ASUS robi od wielu lat.”

Podwójna wydajność i pełna obsługa monitorów 4K
Pierwotny standard Thunderbolt posiadał cztery kanały - dwa do wysyłania i dwa do pobierania danych - z maksymalną przepustowością 10Gbit/s na każdy kanał. Thunderbolt 2 łączy te cztery kanały w dwa dwukierunkowe uzyskując przepustowość na poziomie 20Gbit/s i czterokrotnie większą prędkość transferu niż USB 3.0. To, w połączeniu z obsługą standardu DisplayPort 1.2 umożliwia portom Thunderbolt 2 jednoczesne wyświetlanie filmów o wysokiej rozdzielczości na ekranach najnowszych monitorów 4K/2K (4096 x 2160) i komunikację z innymi urządzeniami wymagającymi dużej przepustowości, takimi jak dyski twarde. Dzięki wbudowanemu portowi HDMI, płyta główna ASUS Z87-Deluxe/Quad może obsłużyć nawet trzy monitory 4K UHD jednocześnie.
Thunderbolt 2 obsługuje połączenia typu daisy-chain – do każdego portu można podłączyć sześć urządzeń. W ten sposób użytkownicy płyty głównej ASUS Z87-Deluxe/Quad nie będą musieli podłączać osobnych rozdzielaczy, co z pewnością zniweluje bałagan związany z kablami.
Zawsze najlepsze
Płyta główna Z87-Deluxe/Quad została wyposażona w ekskluzywne technologie firmy ASUS. Dual Intelligent Processors 4 z 4-Way Optimization to łatwe w użyciu narzędzie, które dostosowuje osiągi, chłodzenie, redukuje hałas i zwiększa wydajność pracy. UEFI BIOS posiada graficzny interfejs, dzięki któremu ułatwia tworzenie skrótów i daje szybki dostęp do najczęściej używanych opcji.
W akcesoriach płyty znalazła się podstawka NFC Express, które ułatwia codzienną pracę. Błyskawicznie paruje kompatybilne urządzenia. Łączy w sobie wygodę zdalnego dostępu oraz szybkie logowanie do systemu Windows 8. Urządzenie aktywowane jest jednym dotknięciem. Za pomocą Wi-Fi GO! i darmowej aplikacji NFC Remote dla urządzeń mobilnych kompatybilnych z NFC, użytkownicy mogą również bezprzewodowo synchronizować zdjęcia i filmy z zawartością komputera oraz zdalnie sterować całym systemem bez skomplikowanej konfiguracji.


SPECYFIKACJA
ASUS Z87-Deluxe/Quad
• 2 x Port Intel Thunderbolt
• 1 x Port HDMI
• 4 x Złącze DIMM
• 3 x Złącze PCIe 3.0/2.0 x16
• 10 x Port SATA 6Gbit/s
• 8 x Port USB 3.0 z USB 3.0 Boost
• 8 x Port USB 2.0
• Wymiary ATX

 

Komentarze zostały wyłączone