Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Szybsze Wi-Fi w każdym miejscu

Router ASUS

ASUS jeszcze w marcu br. wprowadzi do oferty RP-AC68U, najwyższej klasy dwuzakresowy wzmacniacz sygnału Wi-Fi 802.11ac (AC1900). To kompaktowe urządzenie posiada cztery wewnętrzne anteny (3-transmisja, 4-odbiór), pozwalające na rozszerzenie zasięgu sieci Wi-Fi 802.11ac i osiągnięcie prędkości do 1900 Mb/s. Obsługuje aplikację ASUS AiCloud i został wyposażony w port USB 3.0, który przesyła dane dziesięć razy szybciej niż USB 2.0. Czarno-czerwone kolory nawiązują do sprzętu dla graczy, ale równie dobrze sprawdzą się w salonie czy przestrzeni biurowej.

Pięć portów Gigabit Ethernet w połączeniu z wygodnym trybem Media Bridge umożliwia użytkownikom zmianę trybu pracy urządzeń przewodowych jak np. konsole, smart TV czy drukarki na bezprzewodowy. RP-AC68U może być użyty również w trybie Access Point.
Sprawna sieć w całym domu
W dużych, wielopiętrowych domach często występuje problem tzw. martwych punktów. Rozwiązaniem jest zastosowanie wzmacniacza zasięgu, który w połączeniu z routerem zwiększa pokrycie sieci domowej. Nowy dwupasmowy model ASUSa – RP-AC68U wyróżnia się niesamowicie szybką łączną prędkością 1900 Mb/s (600 Mb/s na paśmie 2,4 GHz i 1300 Mb/s na paśmie 5 GHz). Może współpracować z najnowszymi routerami 802.11ac, jak również z tymi obsługującymi starsze standardy Wi-Fi.
RP-AC68U wspiera strumieniowanie danych HD, rozgrywkę online i inne zadania mocno obciążające pasmo.
Osobisty serwer w chmurze z AiCloud
ASUS wyposażył nowy ekspander sieci bezprzewodowej w port USB 3.0, który oferuje nawet dziesięciokrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku USB 2.0. Współpracuje z bezpłatną aplikacją AiCloud (dostępna dla urządzeń iOS i Android™), która umożliwia użytkownikom stworzenie własnego serwera w chmurze i korzystanie z prywatnych danych z dowolnego miejsca.
Intuicyjna i łatwa konfiguracja
Początek pracy z RP-AC68U jest niezwykle prosty. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS zarówno na nim, jak i na routerze. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, a całą operację przeprowadzimy bez udziału komputera. Ekspander powinniśmy umieścić w miejscu, w którym sygnał z routera jest wystarczająco mocny. Wytypowanie najlepszej pozycji ułatwią diody LED, które sygnalizują moc sygnału dla każdego pasma.
Kompaktowy RP-AC68U wyróżnia się stylowym wzornictwem, z podświetlonymi czerwienią akcentami, którymi można sterować za pomocą wygodnego czujnika dotyku zintegrowanego z logo ASUS z przodu urządzenia.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
ASUS RP-AC68U będzie dostępny w Polsce pod koniec marca 2016 r.
Sugerowana cena detaliczna: 679 zł brutto

SPECYFIKACJA 

Porty we/wy

5 x Gigabit Ethernet LAN RJ45

1 x port USB 3.0

Anteny

4 x anteny wewn.

(3-transmisja, 4-odbiór)

Pamięć 128 MB Flash/256 MB RAM
Częstotliwość operacyjna Dwuzakresowa: 2,4 GHz i 5 GHz
Szybkość transmisji danych Wi-Fi*

802.11ac: do 1300 Mb/s

802.11n: Do 600 Mb/s

802.11a/g: Do 54 Mb/s

802.11b: Do 11 Mb/s

*Wskazane prędkości sieci i przepustowość oparto o obecną specyfikację IEEE. Na rzeczywiste wartości mogą wpłynąć kwestie związane z dostawcą usług i typem interfejsu, a także inne czynniki. Aby zapewni jak najlepsze wyniki, należy podłączyć tylko kompatybilne urządzenia.

Specyfikacja 802.11ac

MIMO: 3 x 4

Pasmo 20/40/80MHz

Przyciski

Przycisk WPS

Przycisk zasilania

Przycisk resetu

Szyfrowanie

WPA/WPA2-PSK

WPA/WPA2-Enterprise

Obsługa WPS

Tryb Wzmacniacz sygnału, punkt dostępu, media bridge
Wymiary i waga Wymiary: 178 x 106 x 106 mm; Waga: 870 g

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube