ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Pierwsza płyta mini-ITX w rodzinie ASUS Republic of Gamers

Niewielkie komputery stacjonarne zdobywają coraz większą popularność. Zajmują mniej miejsca, a wydajnością nie odstępują od pełnowymiarowych, składanych pecetów. Na rynku pojawia się więc coraz więcej komponentów w formacie „mini”. Firma ASUS przygotowała nową propozycję w segmencie płyt głównych dla graczy. Znana z maksymalnych osiągów seria Maximus powiększa się o Maximus VI Impact mini-ITX z chipsetem Intel Z87.

Pierwsza płyta główna z serii ROG mini-ITX udowadnia, że rozmiar nie wpływa na możliwości. Wyposażono ją w ekskluzywne funkcje dla graczy. Na jej pokładzie znajdziemy dyskretną kartę dźwiękową SupremeFX Impact, która zapewnia bardzo dobry dźwięk ze współczynnikiem SNR rzędu 115dB. Technologia cyfrowego zarządzania zasilaniem - Impact Power - pozwala na niezwykle stabilne przetaktowywanie, porównywalne do tego, jakie oferują płyty w formacie ATX. Maximus VI Impact obsługuje łączność sieciową 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 4.0. Przed wprowadzeniem jej na rynek została poddana wymagającym testom potwierdzającym jej kompatybilność z popularnymi obudowami mini-ITX, procesorami i systemami chłodzenia.
Dźwięk na najwyższym poziomie w mini-ITX
ROG Maximus VI Impact posiada dyskretną kartę dźwiękową SupremeFX Impact, która pozostawia wolne złącze PCI Express x16. Rozdziela sygnał analogowy układu na dwie przeciwstawne fazy, które łączą się ze sobą za pomocą czterech wzmacniaczy operacyjnych, tworząc pojedynczy, silny sygnał. Z kolei kondensatory ELNA® wygładzają wysokie i niskie częstotliwości, zapewniając cieplejszą barwę brzmienia.
W płycie zastosowano technologię Perfect Voice, która wykorzystuje aktywną eliminację szumów w wejściu mikrofonu, dzięki czemu rozmowy VoIP przebiegają bez zakłóceń. Z technologią Music PnP (Plug and Play) można odtwarzać dźwięk z zewnętrznego źródła za pomocą głośników, przy wyłączonym komputerze. SupremeFX Shielding chroni komponenty dźwiękowe przed zaburzeniami elektromagnetycznymi, a wyjście słuchawkowe jest kompatybilne ze słuchawkami o wysokiej impedancji (do 600ohm).
Stabilne podkręcanie i doskonała łączność
Seria płyt głównych ROG ceniona jest przez graczy i overclockerów za jej wysokie osiągi i możliwości. Niewielkie wymiary Maximus VI Impact nie obniżają potencjału płyty. W konstrukcji zastosowano rozwiązanie Impact Power, które bazuje na technologii ROG Extreme Engine DIGI+ III. To kompaktowy moduł precyzyjnej regulacji napięcia (VRM) z dławikami 60A BlackWing i kondensatorami 10K black metallic. Umożliwia kontrolę zasilania i przetaktowywania, na takim samym poziomie jak płyta ATX.
Nowa płyta mini-ITX została również wyposażona w drugą generację karty mPCIe Combo, która zapewnia dobrą rozszerzalność i jest kompatybilna z najnowszymi standardami łączności oraz łatwej instalacji. Użytkownik otrzymuje złącze PCI Express 2.0, USB 2.0, dostęp do Wi-Fi nowej generacji 802.11ac oraz moduł Bluetooth 4.0, które są wspierane przez autorskie rozwiązania firmy ASUS:
Wi-Fi GO! Remote i Wi-Fi Engine. Wszystko to przekłada się na większą wydajność i możliwości, bez poświęcania złącza PCI Express!
Wszechstronny i kompaktowy moduł mPCIe Combo II przystosowany został już do rozwiązań przyszłości. Posiada złącze M.2 dla dysków SSD NGFF (Next Generation Form Factor) – szybki i oszczędny standard mający na celu zastąpienie mPCIe i mSATA. Zwiększa on potencjał dysków SSD i znacznie redukuje czas ładowania systemu operacyjnego oraz gier.
Stworzona dla graczy
Płyta jest dedykowana graczom, a więc nie mogło zabraknąć w niej funkcji, które zwiększają ich możliwości podczas rozgrywek.
• Sonic Radar wykrywa źródło dźwięków w grze i wyświetla je na specjalnym panelu na ekranie, ułatwiając lokalizowanie przeciwników.
• Technologia Intel Gigabit Ethernet z ROG GameFirst II eliminuje lagi podczas gry dzięki nadawaniu priorytetów w ruchu sieciowym.
• ROG RAMDisk pozwala na wykorzystanie do 80% dostępnej pamięci RAM jako szybkiego dysku wirtualnego, który przyspiesza ładowanie gier.
• SSD Secure Erase wbudowany w UEFI BIOS płyty ułatwia szybkie przywracanie dysków do stanu fabrycznego, zapewniając najbardziej wydajne działanie.
Przyjazne dla użytkownika funkcje diagnostyczne
Wbudowane funkcje diagnostyczne i funkcje rozwiązywania problemów ułatwiają testowanie różnych konfiguracji przetaktowywania. Wyświetlacz Q-Code pokazuje dwucyfrowe kody umożliwiające szybką identyfikację błędów POSTm, a przyciśniecie guzika DirectKey przenosi do ustawień UEFI. Maximus VI Impact posiada przycisk MemOK!, który automatycznie ładuje bezpieczne ustawienia pamięci, gdy zbyt agresywna konfiguracja taktowania uniemożliwia uruchomienie komputera.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
Sugerowana cena detaliczna: ok. 888 zł brutto
Produkt jest już dostępny w polskiej dystrybucji

 

SPECYFIKACJA 

Obsługa procesorów

LGA 1150 dla procesorów 4-tej generacji Intel Core i7 / i5 / i3 / Pentium® / Celeron®

Chipset

Intel® Z87 Express

Pamięć

2 x DIMM (maks. 16GB DDR3) 3000MHz+ (OC)

Gniazda rozszerzeń

1 x Złącze PCI Express 3.0 x16

Grafika

Zintegrowana grafika Intel HD

Dźwięk

ROG SupremeFX Impact z dźwiękiem 7.1 i 115dB SNR

Łączność

6 x USB 3.0

6 x USB 2.0

1 x Optyczne wyjście S/PDIF

1 x Port HDMI

1 x DisplayPort

Sieci

Dwupasmowe 802.11ac Wi-Fi

Intel I217-V Gigabit Ethernet

Bluetooth 4.0

Zasilanie

Impact Power (8+2 fazy) z dławikami 60A BlackWing i kondensatorami 10K Black Metallic

Inne

Ekskluzywne narzędzia i rozwiązania ROG, takie jak Sonic Radar, GameFirst II, RAMDisk i SSD Secure Erase.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube