Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AOC: Jak wybrać monitor przyjazny środowisku?

Monitor AOC

Energooszczędność stanowiska pracy to kwestia, na którą coraz więcej osób zwraca uwagę. Dotyczy to zarówno profesjonalistów jak i zwykłych użytkowników komputerów. Postępujący trend bycia eko oznacza nie tylko korzyści dla naszej planety, ale potrafi też przynieść oszczędności. Na przykład wybierając energooszczędny monitor, można w sposób zauważalny zmniejszyć wydatki na energię elektryczną.

Obecnie na rynku znajduje się sporo produktów z różnymi rodzajami certyfikatów oraz funkcji oszczędzających energię. Przyjrzymy się niektórym z nich, by ułatwić wybór urządzenia najlepiej spełniającego oczekiwania przyszłego kupującego.

AOC I2475PXQU – przykład monitora posiadającego certyfikat EnergyStar 6.0

Istnieje niejeden międzynarodowy lub krajowy certyfikat związany z energooszczędnością. Użytkownicy poszukujący informacji na temat swojego obecnego monitora lub modelu który zamierzają kupić, najprawdopodobniej natkną się na EnergyStar, TCO oraz EPEAT. Aby uzyskać pierwszy z wymienionych w wersji 6.0, monitor musi spełnić szereg wymogów. Jednym z nich jest pobór energii elektrycznej w spoczynku mniejszy niż 0,5 W. Jest to bardzo istotny parametr, gdyż sporo starszych monitorów potrafi pobierać znaczące ilości energii w stanie spoczynku, gdy są całkowicie nieproduktywne.

Producenci innych urządzeń elektronicznych również dążą do zminimalizowania poboru prądu w stanie spoczynku przez ich produkty. Gdy w całym gospodarstwie domowym albo w całym biurze będziemy posiadać urządzenia tego typu, będziemy w stanie zredukować ilość zmarnowanej energii.

TCO 6.0 oraz EPEAT

Spełniona norma niskiego poboru energii elektrycznej to nie jedyny wymóg, by otrzymać certyfikaty TCO 6.0 oraz EPEAT. Dany model monitora musi być wyprodukowany w sposób przyjazny środowisku przez legalnie zatrudnionych pracowników oraz spełniać wysokie normy jakościowe. Taki produkt będzie inwestycją na lata, co oprócz oczywistych względów finansowych przyczyni się też do zmniejszenia ilości elektrośmieci.

Certyfikat TCO 6.0 to również gwarancja wysokiej jakości obrazu oraz optymalnej ergonomii urządzenia, które będzie przyjazne dla użytkownika pod kątem zdrowotnym. Natomiast EPEAT to nie tylko wymagania obowiązkowe, ale też opcjonalne. Jedno z nich to opakowanie produktu wytworzone co najmniej w 90% z materiałów poddawalnych recyclingowi. W zależności od tego, ile warunków spełnia oceniane urządzenie, może ono otrzymać odznaczenie brązowe, srebrne bądź złote.

Funkcje oszczędzania energii

Poza cechami i parametrami wymaganymi przez wcześniej wymienione certyfikaty producenci monitorów wyposażają produkty w dodatkowe funkcje, które umożliwiają jeszcze dalej idące zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Za przykład niech posłuży przełącznik Zero Power Switch, który powoduje, że dane urządzenie nie pobiera nic z sieci energetycznej, gdy jest wyłączone. Kolejna technologia tego typu to e-Saver stosowana w monitorach AOC. Pozwala ona ustawić czas, po jakim monitor sam się wyłącza, gdy nie jest używany.

Wybierając sprzęt komputerowy, warto sprawdzić posiadane przez niego certyfikaty. Dokonując właściwych wyborów, możemy zaoszczędzić podczas eksploatacji sprzętu i zarazem zmniejszyć uciążliwość dla środowiska wynikającą z mniejszego zużycia zasobów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube