ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

INTEL: Intel Extreme Masters - fenomen na skalę światową w katowickim Spodku

Intel Extreme Masters

Co łączy 227 drużyn siatkarskich, 17 Stadionów Narodowych i hollywoodzkie gaże za oskarowe role? Finał Intel Extreme Masters, Mistrzostw Świata Gier Komputerowych, który odbędzie się już od 4 do 6 marca 2016 w katowickim Spodku.

Turniej Intel Extreme Masters to wydarzenie o globalnej skali, które budzi emocje wśród fanów e-sportu już od 10 lat. To czwarty raz kiedy mistrzostwa goszczą w katowickim Spodku, a po raz trzeci w Polsce rozgrywany będzie ich finał – najbardziej prestiżowa impreza z cyklu. Ubiegłoroczny finał przyciągnął do Spodka ponad 100 tysięcy odwiedzających.
Z prędkością… Słońca
Dzięki fantastycznej publiczności, doskonałej organizacji oraz emocjonującym rozgrywkom wydarzenie w Katowicach stało się fenomenem na arenie międzynarodowej. Informacja o katowickim finale Intel Extreme Masters rozeszła się z prędkością… Słońca. Dosłownie. Pula trzydniowych karnetów na IEM wyprzedała się w 8 minut, czyli dokładnie tyle, ile potrzebują promienie słoneczne, aby dotrzeć do Ziemi. Wynik tym bardziej robi wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wstęp na imprezę jest bezpłatny, jednak zakup biletu umożliwia wcześniejsze wejście do Spodka i daje szereg dodatkowych korzyści.
100 tysięcy po raz pierwszy!
Wszyscy znamy sceny spod hal koncertowych, gdzie rzesze fanów ustawiają się w kolejce, aby być jak najbliżej sceny i móc z bliska podziwiać swojego idola. Podobnie dzieje się podczas Intel Extreme Masters, gdzie przed wejściem do Spodka ustawiają się długie kolejki. Każdy z niecierpliwością czeka, aby wejść i oglądać finałowe rozgrywki. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło ponad 100 tysięcy osób, to tyle ile zgromadził drugi co do wielkości koncert w Polsce – występ Michaela Jacksona w ramach HIStory World Tour na lotnisku Bemowo (20 września 1996).
Elektroniczny sport – najprawdziwsze emocje i… nagrody
Intel Extreme Masters to także duże wyzwanie pod względem organizacyjnym oraz logistycznym. Przygotowania do kolejnej edycji zaczynają się tuż po zakończeniu trwającej. W 2015 roku samą imprezę obsługiwały 1362 osoby, które – gdyby znalazły chwilę czasu między kolejnymi edycjami - mogłyby stworzyć aż 227 pełnych drużyn siatkarskich.
Sponsorzy, wysokie nagrody, puchary oraz regularne treningi - e-sport choć rozgrywany na sprzęcie elektronicznym, niczym nie ustępuje temu tradycyjnemu. Podczas Intel Extreme Masters mecze relacjonowane są na żywo. Ponad milion osób jednocześnie w szczytowym momencie oglądało stream na Twitchu – tyle osób wypełniłoby aż 17 Stadionów Narodowych. Na oglądaniu relacji ze specjalnej strefy IEM Expo fani spędzili 72 073 593 minut – tyle czasu zajęłoby obejrzenie wszystkich serii Przyjaciół ponad 13 tysięcy razy!
Skala tego wydarzenia zwiększa się z roku na rok. Coraz więcej odwiedzających, wystawców oraz coraz wyższa pula nagród dla zawodników. W ramach tegorocznego finału najlepsi gracze zgarną łącznie bagatela dwa miliony złotych. To aż 2,5 razy więcej niż gaża Matthew McConaugheya za rolę Rona Woodroofa w filmie „Witaj w klubie”, za którą otrzymał Oscara.
Intel Extreme Masters 2015 pobiło rekordy oglądalności oraz odwiedzin z poprzednich edycji. W tym roku IEM obchodzi dekadę istnienia. Możemy być pewni, że podczas tegorocznej edycji nie zabraknie wyjątkowych emocji oraz mnóstwa atrakcji.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube