Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

MIONIX: Po co graczom podkładka?

Podkładka pod mysz

Każdy, kto katował myszkę na blacie biurka czy kiepskiej jakości podkładce, wie, jak ważne jest podłoże, po którym sunie nasz gryzoń. Jednak podkładka podkładce nierówna – artykuł odpowie na pytanie dlaczego warto zwracać uwagę na jakość podłoża.

Podkładka? A na co to komu? Komu to potrzebne?
Każdy z nas jest inny. I każdy z nas inaczej użytkuje sprzęt. W zależności od preferencji wybieramy inny sensor, czułość czy budowę. Dobra podkładka jest w stanie zwiększyć wydajność w grach, usprawnić pracę czy sprawić, że ręka będzie się mniej męczyć.
Mysie spody
Spód każdej myszy stanowią ślizgacze. Są to pewne obszary pokryte teflonem (PTFE) mające za zadanie zapewnić płynność ruchu nawet na chropowatej powierzchni. Pomimo dołożenia wszelakich starań ze strony producentów, ślizgacze po pewnym czasie mogą stać się chropowate, co znacznie utrudnia ruch urządzenia. Co prawda, niektóre marki (np. Mionix ) mają w swojej ofercie wymienne ślizgacze, jednak wielokrotnie może zależeć nam na jak najdłuższej żywotności materiału, który fabrycznie posiada nasza myszka. W tym wypadku, dobra podkładka może być niezastąpiona.
Rzecz o sensorach
Czujniki optyczne cechuje mniejsza dokładność względem sensorów laserowych. Wiąże się to z nieco większą tolerancją na zabrudzenia czy porowatość. Właśnie dlatego optymalnym wyborem będzie miękka podkładka z pokryciem z microfibry, która nie tylko poprawi śledzenie kursora, lecz również zapewni dobrą przyczepność ślizgaczy do podłoża. Przykładami takich podkładek są Mionix Sargas 450 SK i Mad Catz G.L.I.D.E. 5.
Sensor laserowy posiada bardzo skupioną wiązkę światła, dzięki czemu jest w stanie odczytywać dane nawet ze szkła. Niestety, wąska szerokość wiązki wiąże się ze zwiększeniem czułości na każdą niedoskonałość powierzchni. W przypadku takich gryzoni doskonale sprawdzą się więc podkładki twarde (ze szkła, plastiku lub aluminium) lub miękkie z gładkim pokryciem z tworzywa sztucznego. Przykładem takiej podkładki może być Mionix Propus 380, która dodatkowo zwiększa dokładność myszy poprzez pokrycie go tworzywem z drobinkami metalu, czy Natec Genesis M55 z wierzchnią warstwą PVC.
Wielkość ma znaczenie?
Wielkość podkładki powinno dobierać się do wartości DPI myszy. W przypadku niższej czułości (do 2000 DPI) warto zainwestować w podkładkę dużą lub średnią, natomiast osoby wykorzystujące DPI wysokie mogą wybrać dowolny rozmiar.
Eksploatacja
Dobrze wykonane podkładki nie powinny sprawiać problemu podczas czyszczenia, niezależnie od tego, czy są wykonane z plastiku, aluminium czy materiału i gumy. Pokrycie wodoodporne powinno ułatwić utrzymanie podkładki w schludnym stanie (Mionix Sargas, Mad Catz G.L.I.D.E. TE). Podczas zakupu warto zwracać uwagę na sposób przymocowania kolejnych warstw i przycięcia brzegów, gdyż to właśnie od nich będzie zależała żywotność produktu.
Podsumowując
Dobra podkładka nie tylko jest w stanie polepszyć wyniki w grach, ale również znacznie zwiększyć żywotność i dokładność myszek. Dobrze dobrana, jest w stanie zapewnić grę płynniejszą i wygodniejszą.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube