Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: Nawigacje samochodowe Garmin Drive zwiększają świadomość kierowców

Nawigacja - duże zdjęcie

Premiera najnowszej linii urządzeń PND to kolejny znaczący krok w rozwoju nawigacji samochodowych Garmin, które nie tylko sprawnie prowadzą do celu, ale również dbają o bezpieczeństwo jazdy i dostarczają szeregu użytecznych na trasie informacji. W skład linii Garmin Drive wchodzą cztery grupy modeli: Garmin Drive™, Garmin DriveSmart™, Garmin DriveAssist™ oraz Garmin DriveLuxe™.

Najbardziej cieszy nas fakt, że nawigacje Garmin Drive dają wszystkim kierowcom dostęp do funkcji, które do tej pory pojawiały się jedynie w luksusowych samochodach,” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

Nawigacje Garmin Drive zostały wyposażone w funkcje alertów wspomagających kierowcę w zachowaniu należytej uwagi na drodze, takich jak ostrzeżenia o ostrych zakrętach, przejazdach kolejowych, przejściach dla zwierząt, o tym, że poruszamy się pod prąd na drodze jednokierunkowej i wiele innych. Kierowcy otrzymują również powiadomienia o pobliskich fotoradarach . W przypadku dłuższych tras, Garmin Drive przypomni o potrzebie regeneracji i zasugeruje przerwę, podpowiadając potencjalne miejsca, w których można się zatrzymać.

Garmin Drive
Oprócz nowych funkcji wspomagających orientację kierowcy w sytuacji na drodze, seria Garmin Drive wyposażona została w bazę danych Foursquare® uwzględniającą miliony adresów sklepów, restauracji i wielu innych interesujących miejsc. Dzięki funkcji Garmin Real Directions™, nawigacja wykorzystuje charakterystyczne, rozpoznawalne obiekty takie jak znaki, budynki czy sygnalizacja świetlna, co znacznie ułatwia dotarcie do celu. Funkcja Easy Route Shaping umożliwia kierowcy modyfikację trasy zgodnie z własnymi preferencjami (np. uwzględniając wybrane miasto bądź drogę) za pomocą dotknięcia ekranu urządzenia. Wybrane modele z serii Garmin Drive oferują dostęp do bezterminowej aktualizacji map i subskrypcji komunikatów drogowych.

Garmin DriveSmart
Nawigacje Garmin DriveSmart oferują wszystkie funkcje dostępne w modelach Drive, uzupełniając je o inteligentne powiadomienia, które umożliwiają wyświetlanie na ekranie nawigacji wiadomości tekstowych SMS i e-mail, połączeń przychodzących czy komunikatów z aplikacji mobilnych. Nawigacja aktywowana głosem i bezprzewodowa technologia Bluetooth® umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych bez potrzeby odrywania rąk od kierownicy. Użytkownicy modeli Garmin DriveSmart zyskują dostęp w czasie rzeczywistym do usług, takich jak aktualne informacje drogowe i pogodowe, przekazywanych za pośrednictwem aplikacji mobilnej Smartphone Link.

Garmin DriveAssist
Modele Garmin DriveAssist z wbudowaną kamerą rejestrują wszystko, co dzieje się na drodze przed pojazdem. Urządzenie nieprzerwanie nagrywa materiał wideo w pętli na dołączonej karcie microSD i w razie kolizji automatycznie zachowa to, co miało miejsce przed i po zdarzeniu, zapewniając pełny obraz wypadku. W oparciu o obraz kamery działają dodatkowe funkcje ostrzeżeń: ostrzeżenie przed kolizją i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu. Ciekawym rozwiązaniem jest komunikat „Jedź”, który przypomina roztargnionym kierowcom stojącym w korku, że samochód z przodu właśnie ruszył. Dzięki funkcji Garmin Real Vision™, zbliżając się do celu, na ekranie nawigacji wyświetlony zostanie obraz kamery i na nim graficzne strzałki wskazujące kierunek jazdy.

Garmin DriveLuxe
To urządzenia, które łączą najbardziej zaawansowane technologie nawigacyjne z elegancką stylistyką. Obudowa wykonana została z wysokiej klasy polerowanego metalu, a zasilanie odbywa się za pomocą dyskretnego uchwytu magnetycznego. Użytkownicy modeli Garmin DriveLuxe otrzymują do dyspozycji dodatkowe funkcje nawigacyjne, takie jak HD Digital traffic³ – najszybsze rozwiązanie Garmin umożliwiające unikanie korków – dane aktualizowane są z częstotliwością 30 sekund.

Wszystkie urządzenia z linii Garmin Drive są kompatybilne z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC™ 30 (sprzedawana osobno), dostarczającą informacje o tym co dzieje się z tyłu pojazdu. Ponadto, nawigacje Garmin Drive mogą łączyć się z najnowszym wideo monitorem Garmin babyCam (sprzedawana osobno), umożliwiającym obserwowanie dzieci siedzących z tyłu na ekranie nawigacji, bez potrzeby odwracania głowy.

Modele z serii Garmin Drive różnią się między sobą rozmiarami ekranu, pokryciem map i funkcjami nawigacyjnymi. Seria Garmin Drive dostępna będzie w sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku. Szczegółowe informacje o urządzeniach można znaleźć na www.garmin.pl.

Garmin Drive to najnowsze rozwiązanie z segmentu motoryzacyjnego firmy Garmin, czołowego światowego dostawcy przenośnych urządzeń nawigacyjnych dla samochodów osobowych, motocykli i ciężarówek. Rozwiązania Garmin dla kierowców dzięki innowacyjnym funkcjom umożliwiają oszczędność czasu i kosztów podróży.

sa

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube