Mio Pilot 15LM

Nawigacje ciągle na topie

Więcej...

Audictus Explorer

Słuchawki godne uwagi

Więcej...

Cooler Master CM310

Szyk i elegancja

Więcej...

Plantronics BackBeat FIT 305

Nie liczy się rozmiar tylko jakość

Więcej...

Audictus Winner

Winner znaczy zwycięzca

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

MIONIX: Co się kryje w myszkach Mionix?

Myszka - duże zdjęcie

Mionix był jedną z najbardziej wyczekiwanych marek, które w tym roku pojawiły się na polskim rynku. Myszki oferowane przez tego producenta, poza minimalistycznym designem charakteryzują się również wieloma funkcjami mogącymi znacznie ułatwić życie niejednego gracza. 

Niestety, nieznajomość sposobu działania poszczególnych funkcji równie mocno jak usprawnić, może utrudnić rozgrywkę. By nie kupować kota w worku, warto zapoznać się z tym, co kryje się pod najbardziej tajemniczymi nazwami w katalogu firmy.
Sensor IR-LED
Sensory optyczne i laserowe rejestrują zmiany ruchu poprzez pomiar światła odbitego od podłoża. Tak naprawdę, w gryzoniu można zastosować dowolną barwę diody LED czy laserowej, jednak sporą popularnością cieszy się ostatnio wykorzystanie promieniowania podczerwonego, jakie znajdziemy m.in. w wykorzystywanym przez Mionix sensorze ADNS – 3310. Podczerwień umożliwia łatwiejsze i bardziej precyzyjne śledzenie ruchów, a samo promieniowanie jest znacznie słabiej rozpraszane przez materię od światła z zakresu widzialnego.
Brak akceleracji i akceleracji wstecznej
Akceleracja polega na zmniejszeniu precyzji kursora podczas wykonywania szybkich ruchów. Zmiana położenia przy dużej akceleracji jest odczytywana bardziej „instynktownie” niż „dokładnie”. Jest cechą niepożądaną podczas rozgrywek, w których od dokładności odwzorowania przesunięcia może zależeć powodzenie misji.
Znacznie większy problem stanowi akceleracja wsteczna, która potrafi utrudnić życie nie tylko graczom, ale i zwykłym użytkownikom. Jest to nagłe „odskakiwanie” kursora podczas wykonywania gwałtowniejszych ruchów i wynika głównie z niedoskonałości sprzętu.
Zmienny parametr LOD
Lift Off Distance jest to maksymalna odległość myszy od podłoża, przy której sensor rejestruje odbite światło diody. W świecie graczy przyjęło się, że im mniejsze LOD tym lepiej, szczególnie podczas rozgrywek przy niższych wartościach DPI. Warto jednak pamiętać, że nie jest to regułą, a wielu osobom dużo wygodniej gra się przy wyższych wartościach LOD.
Możliwość zmiany polling rate
Polling rate to liczba raportów dotyczących położenia oraz aktywacji przycisków, jaką myszka wysyła do komputera w ciągu jednej sekundy. Poza stabilnością przesyłu danych, bardzo ważne jest, aby przekaz ten był spójny i zawsze równy. Regulowany polling rate to dobra propozycja dla osób preferujących różne gatunki gier, dzięki której można dostosować szybkość raportowania do dynamiki gry.
S.Q.A.T.
Surface Quality Analyzer Tool jest to system stworzony przez Mionixa, pozwalający na pomiar i raportowanie odczytu położenia i ruchu myszy w zależności od podłoża. System pozwala na analizę i wybór idealnej powierzchni dostosowanej pod sensor danej myszki.
Kąt strojenia (Angle tuning)
Każdy użytkownik trzyma mysz pod innym kątem. Niestety, większość gryzoni jest przystosowana do trzymania jej prosto, przez co, by wykonać dokładny ruch nienaturalnie wykręca się nadgarstek. Opcja Angle tuning pozwala na dostosowanie kąta trzymania, tak, by korzystanie z myszy było wygodniejsze.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube