Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

MIONIX: Co się kryje w myszkach Mionix?

Myszka - duże zdjęcie

Mionix był jedną z najbardziej wyczekiwanych marek, które w tym roku pojawiły się na polskim rynku. Myszki oferowane przez tego producenta, poza minimalistycznym designem charakteryzują się również wieloma funkcjami mogącymi znacznie ułatwić życie niejednego gracza. 

Niestety, nieznajomość sposobu działania poszczególnych funkcji równie mocno jak usprawnić, może utrudnić rozgrywkę. By nie kupować kota w worku, warto zapoznać się z tym, co kryje się pod najbardziej tajemniczymi nazwami w katalogu firmy.
Sensor IR-LED
Sensory optyczne i laserowe rejestrują zmiany ruchu poprzez pomiar światła odbitego od podłoża. Tak naprawdę, w gryzoniu można zastosować dowolną barwę diody LED czy laserowej, jednak sporą popularnością cieszy się ostatnio wykorzystanie promieniowania podczerwonego, jakie znajdziemy m.in. w wykorzystywanym przez Mionix sensorze ADNS – 3310. Podczerwień umożliwia łatwiejsze i bardziej precyzyjne śledzenie ruchów, a samo promieniowanie jest znacznie słabiej rozpraszane przez materię od światła z zakresu widzialnego.
Brak akceleracji i akceleracji wstecznej
Akceleracja polega na zmniejszeniu precyzji kursora podczas wykonywania szybkich ruchów. Zmiana położenia przy dużej akceleracji jest odczytywana bardziej „instynktownie” niż „dokładnie”. Jest cechą niepożądaną podczas rozgrywek, w których od dokładności odwzorowania przesunięcia może zależeć powodzenie misji.
Znacznie większy problem stanowi akceleracja wsteczna, która potrafi utrudnić życie nie tylko graczom, ale i zwykłym użytkownikom. Jest to nagłe „odskakiwanie” kursora podczas wykonywania gwałtowniejszych ruchów i wynika głównie z niedoskonałości sprzętu.
Zmienny parametr LOD
Lift Off Distance jest to maksymalna odległość myszy od podłoża, przy której sensor rejestruje odbite światło diody. W świecie graczy przyjęło się, że im mniejsze LOD tym lepiej, szczególnie podczas rozgrywek przy niższych wartościach DPI. Warto jednak pamiętać, że nie jest to regułą, a wielu osobom dużo wygodniej gra się przy wyższych wartościach LOD.
Możliwość zmiany polling rate
Polling rate to liczba raportów dotyczących położenia oraz aktywacji przycisków, jaką myszka wysyła do komputera w ciągu jednej sekundy. Poza stabilnością przesyłu danych, bardzo ważne jest, aby przekaz ten był spójny i zawsze równy. Regulowany polling rate to dobra propozycja dla osób preferujących różne gatunki gier, dzięki której można dostosować szybkość raportowania do dynamiki gry.
S.Q.A.T.
Surface Quality Analyzer Tool jest to system stworzony przez Mionixa, pozwalający na pomiar i raportowanie odczytu położenia i ruchu myszy w zależności od podłoża. System pozwala na analizę i wybór idealnej powierzchni dostosowanej pod sensor danej myszki.
Kąt strojenia (Angle tuning)
Każdy użytkownik trzyma mysz pod innym kątem. Niestety, większość gryzoni jest przystosowana do trzymania jej prosto, przez co, by wykonać dokładny ruch nienaturalnie wykręca się nadgarstek. Opcja Angle tuning pozwala na dostosowanie kąta trzymania, tak, by korzystanie z myszy było wygodniejsze.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube