Mio Pilot 15LM

Nawigacje ciągle na topie

Więcej...

Audictus Explorer

Słuchawki godne uwagi

Więcej...

Cooler Master CM310

Szyk i elegancja

Więcej...

Plantronics BackBeat FIT 305

Nie liczy się rozmiar tylko jakość

Więcej...

Audictus Winner

Winner znaczy zwycięzca

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ZyXEL: Nowe routery obsługujące nowy standard 802.11ac

ZyXEL Communications, czołowy dostawca rozwiązań sieciowych i komunikacyjnych, umożliwia sprzedawcom wykorzystanie rosnącego zapotrzebowania na połączenia bezprzewodowe w standardzie 802.11ac. Ma on być zastosowany w najnowszej wersji Apple MacBook Air celem wsparcia nowych standardów. Firma wprowadziła na rynek dwa routery osiągające prędkości do 1750Mbps (NBG6716) i 750Mbps (NBG6503).

W ślad za producentem nowego modelu MacBook Air, z pewnością podążą inni. W rezultacie laptopy, tablety oraz urządzenia mobilne będą dysponować standardem 802.11ac w swoich rozwiązaniach. Spowoduje to napływ klientów poszukujących routerów z obsługą nowego standardu. Zdaniem Michała Wilkowskiego, retail account managera w ZyXEL Communications Polska: - Do tej pory klienci nie mieli powodów, aby migrować do standardu 802.11ac. W sytuacji, gdy wsparcie tej technologii wdrażane jest do urządzeń mobilnych, powody są oczywiste. Oferując ten nowy i znacznie szybszy router, ZyXEL daje sprzedawcom detalicznym i internetowym okazję skorzystania ze zbliżającej się fali popytu, oczywistej z powodu wchodzących na rynek produktów w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

Routery w standardzie 802.11ac

ZyXEL wyprodukował dwa modele, które są w stanie sprostać wymaganiom użytkowników poszukujących bardzo wydajnych systemów do domowego centrum rozrywki takich jak: przesyłanie strumieni i gier w rozdzielczości HD oraz dla osób potrzebujących skorzystać z przystępnej opcji standardu 802.11ac. Oba modele charakteryzują się znacznie większą wydajnością niż urządzenia pracujące w poprzednim standardzie 802.11n, oferując połączenia niemalże trzykrotnie szybsze. Urządzenia potrafią jednocześnie pracować w dwóch pasmach, umożliwiając pracę w częstotliwości 5GHz. Jest ona znacznie rzadziej zakłócana i umożliwia odtwarzanie wideo na żywo i korzystanie z innych usług wymagających stałej dostępności wolnego pasma. Druga częstotliwość to 2,4GHz, którą można wykorzystywać do przesyłania wiadomości email czy przeglądania stron w Internecie.

NBG6716 obsługuje również technologię jakości usług Qualcomm® StreamBoost™ (QoS), która automatycznie identyfikuje różnego rodzaju ruch i przydziela określonym aplikacjom odpowiednią przepustowość. Gwarantuje tym samym najlepszą możliwą wydajność odtwarzania telewizji przez sieć oraz przesyłania strumieni wideo, gier oraz głosu.

Ponieważ klienci podłączają do domowej sieci coraz więcej urządzeń, funkcjonalność ta jest coraz bardziej istotna. Według Michała Wilkowskiego: W nowoczesnym domu, może być trzech lub czterech użytkowników podłączających po dwa lub trzy urządzenia w tym samym czasie. Będą oni oczekiwać możliwości oglądania obrazu HD na żywo, grania w gry interaktywne, słuchania muzyki, korzystania z portali społecznościowych i przeglądania stron internetowych – to wszystko bez żadnych kompromisów dotyczących wydajności. Z obsługą dwóch zakresów pasm oraz technologią StreamBoost NBG6716 nowe routery ZyXEL 802.11ac umożliwią wszystkie te aktywności w tym samym czasie oraz zapewnią możliwie najlepsze doznania dla każdego użytkownika sieci domowej.

Bardzo szybki model NBG6716 jest dedykowany dla użytkowników wymagających od swoich domowych routerów wysokiej wydajności przy wielu różnych połączeniach. Tymczasem NBG6503 oferuje doskonałą funkcjonalność standardu 802.11ac oraz przystępną cenę. Aktualizacje oprogramowania dla obu routerów są bezpłatne.

Dostępność

Router NBG6716 można nabyć za pośrednictwem AB, Action, eD'system, RRC, Veracomp oraz u autoryzowanych partnerów w całej Polsce. Sugerowana cena urządzeń dla końcowego użytkownika to 167 EUR netto. ZyXEL wprowadził również dwie nowe karty bezprzewodowe USB 3.0, które współpracują z routerami 802.11ac, dwuzakresowy adapter USB NWD6505 AC600 (48,1 EUR netto) oraz dwuzakresowy adapter USB NWD6605 AC1200 USB (67,6 EUR netto).

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube