ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ACER: Nowe monitory z serii BX0 i CB1

Monitor - duże zdjęcie

Firma Acer zaprezentowała dwie nowe serie monitorów z rodziny prosumer - BX0 i CB1.

Wizualna doskonałość
Monitory z serii CB1 oferują wysoką rozdzielczość i szeroki kąt widzenia. Dzięki możliwości wyboru modelu o rozdzielczości 4K Ultra HD, użytkownicy mogą poprawić wydajność swojej pracy i cieszyć się możliwościami wizualnymi bliskimi profesjonalnym. Dzięki szerokiemu kątowi widzenia 178° matrycy IPS, seria CB1 zachowuje wyrazistość obrazu i kolorów, praktycznie eliminując przesunięcia kolorów i zniekształcenie obrazów występujące w konwencjonalnych monitorach TN.
Monitor BX340Ckbmijphzx z serii BX0 jest wyposażony w ekran UltraWide 21:9, dzięki czemu użytkownicy mogą się w pełni zanurzyć w świecie gier i rozrywki, jak również wyświetlania wielu dokumentów jednocześnie, bez konieczności przełączania się między nimi. Seria ma możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K UHD (3840x2160) co pozwala na wyświetlanie zawartości czterech programów w rozdzielczości 1080p na jednym ekranie przy zachowaniu ostrości szczegółów.
Świetne kolory
Firma Acer wyposażyła monitory z serii CB1 i BX0 w technologię Acer ColorPlus, która gwarantuje bogate i spójne kolory oraz ostrość szczegółów. Obejmuje to 6-osiową regulację kolorów i 100% pokrycia gamy sRGB, co zapewnia rzeczywiste i naturalne odcienie. Funkcje te zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalistach, którzy poszukują dopasowania kolorów między monitorem a drukiem, a w przypadku zastosowań rozrywkowych i zadań wymagających wizualnie, takich jak edycja obrazów czy filmów zapewniają wyjątkową precyzję i doskonały obraz.
Szybka reakcja
Seria CB1 gwarantuje błyskawiczny czas reakcji 1 ms GTG , co zapewnia płynny obraz niezależnie od tempa akcji przedstawianej na ekranie, bez smużenia i powidoków. Seria BX0 również obsługuje technologię Adaptive-Sync , która ma na celu eliminowanie przerywania obrazu występującego podczas wyświetlania treści na monitorze. Dzięki temu monitor może uzyskać tempo renderingu zgodne z GPU, co zapewnia doskonałe wrażenia wizualne dla użytkownika.
Dodatkowe możliwości
Dzięki technologii PIP/PBP użytkownicy mają możliwość pracy wielozadaniowej i adaptowania jej do osobistych potrzeb. Funkcja obrazu w obrazie w monitorach z serii BX0 i CB1 pozwala użytkownikom oglądać ulubione filmy na jednym ekranie i jednocześnie rozmawiać na czacie z przyjaciółmi. Funkcja obrazu obok obrazu oferuje możliwość podłączenia dwóch różnych wejść do tego samego monitora, dzięki czemu zawartość z obu można oglądać na jednym ekranie.
W serii BX0 ta nowatorska funkcja została uzupełniona konstrukcją Acer ZeroFrame . Ultracienka ramka monitorów oznacza, że można dodawać kolejne monitory, zapewniając najlepsze wrażenia, co doskonale sprawdza się w przypadku gier, ale również wspiera wielozadaniowość w pracy. Serie CB1 i BX0 zostały wyposażone w ergonomicznie zaprojektowane podstawy Acer ErgoStand z możliwością regulacji wysokości w zakresie +/- 150 mm, pochylenia od -5 do 35° i obrotu o 60° , co gwarantuje maksymalną użyteczność.
W trosce o wzrok i środowisko naturalne
Mając na uwadze swoich użytkowników, firma Acer zastosowała technologię EyeProtect, która łączy kilka funkcji uwzględniających długotrwałe użytkowanie i umożliwia redukcję zmęczenia wzroku. Funkcje, w które wyposażono serie CB1 i BX0 obejmują technologię eliminacji migotania, filtr niebieskiego światła, obniżenia jasności do 15% oraz technologię Acer ComfyView, która ogranicza odbicia z zewnętrznych źródeł światła.
Firma Acer aktywnie pracuje nad odpowiedzialnością korporacyjną, chroniąc środowisko naturalne. W związku z tym monitory z serii BX0 i CB1 mają certyfikat ENERGY STAR®, EPEAT® Gold i TCO, a oprócz tego matrycę z możliwością pełnego recyklingu w przypadku każdego monitora.
Ceny i dostępność
Monitory z serii CB1 i BX0 będą dostępne w Polsce z początkiem 2016 roku w cenie początkowej odpowiednio (BX320HKymjdpphz) 4499 zł brutto i (CB241Hbmidr) 999 zł brutto.