Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NETIS: Patent na stabilny ping w grze

Netis - duże zdjęcie

Internet zawsze bywa zbyt wolny, szczególnie dla graczy, którzy oczekują szybkiego, a przede wszystkim stabilnego łącza. Jak je osiągnąć bez zmiany operatora? Jest na to pewien sposób.

Jest nim QoS, czyli Quality of Service, które dostępne jest w niektórych routerach. Na czym polega ta funkcja? Na ustalaniu priorytetów wykorzystania łącza dla konkretnych komputerów lub usług. Pozwala określić minimalną lub maksymalną przepustowość łączy dla poszczególnych stacji roboczych, dzięki czemu zmniejsza się ich wzajemne oddziaływanie.

Jak to działa w praktyce?
To zależy głównie od możliwości routera i oferowanej dokładności wybierania przydziału łącza. Niektóre umożliwiają jedynie podział na konkretne komputery, inne na poszczególne usługi. Istnieją także takie routery, które pozwalają ustalać priorytety dla konkretnych procesów.

Przydział łącza dla komputerów
W przypadku podziału na konkretne komputery możemy ustalić dla nich minimalną przepustowość łącza. W przypadku kiedy mamy łącze 4Mbps możemy zagwarantować każdemu komputerowi np. minimum 1Mbps. Dzięki temu niezależnie od ilości podłączonych do sieci komputerów i ich działań, które mogłyby obciążać sieć, zawsze mamy zapewniony na swoim komputerze łącze o przepustowości niezbędnej do normalnego korzystania.

Priorytety dla poszczególnych usług
W przypadku ustalania priorytetów dla poszczególnych usług, sytuacja ma się trochę inaczej. W takim przypadku nadajemy priorytety poszczególnym działaniom na komputerze. Możemy np. ustalić najwyższy priorytet dla działań smtp czy pop3, odpowiedzialnym za działanie poczty elektronicznej czy http lub ftp. Tu wszystko zależy oczywiście od naszych wymagań. W przypadku optymalnego ustawienia funkcji IP QoS możemy w pełni dostosować swoje łącze do naszych potrzeb.

Gwarancja stabilnego pingu
Czasami nadanie priorytetów odpowiednim działaniom czy usługom jest zbyt ogólne, nadal nie zapewniając pełnej stabilizacji pingów w grze. Sposobem na to są routery, jak gamingowy model WF2681 firmy Netis. Dzięki funkcji automatycznego uruchomienia rozbudowanego trybu QoS, urządzenie ma możliwość ustawienia priorytetu łącza internetowego dla procesu odpowiedzialnego za wybraną grę online. Po zdefiniowaniu odpowiednich procesów, router rozpoznaje uruchomioną grę i nadaje jej przywilej dla łącza internetowego. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się niczym nie przerwaną rozrywką, nawet jeśli z internetu korzysta kilka osób jednocześnie.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube