Audictus Creator

Słuchawki łatwe do transportu

Więcej...

Lenovo Yoga 530

Notebook i tablet w jednym

Więcej...

Audictus Endorphine

Prawdziwa przyjemność ze słuchania

Więcej...

Netatmo Wheather Station

Stacja pogodowa o dużych możliwościach

Więcej...

Audictus Dreamer

Słuchawki do każdej muzyki

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: Forerunner 630 - zaawansowane parametry biegu i pomiary fizjologiczne

Garmin - duże zdjęcie

Dla biegaczy, którzy chcą szczegółowo analizować parametry treningu, monitorować swoją formę i świadomie się rozwijać, firma Garmin stworzyła smartwatch Forerunner 630 z dotykowym, kolorowym ekranem o wysokiej rozdzielczości. Zegarek współpracuje z systemami satelitarnymi GPS i GLONASS, zapewniając szybkie i precyzyjne określanie pozycji nawet w gęstym lesie lub pomiędzy wysokimi budynkami.

Dostarcza szczegółowych pomiarów opracowanych specjalnie na potrzeby biegaczy, jeszcze dokładniej niż jego poprzednik monitoruje dynamikę biegu i mierzy dodatkowe parametry fizjologiczne1. Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem2 na wyświetlaczu odczytywać można powiadomienia i korzystać z dźwiękowych komunikatów motywacyjnych. Forerunner wyposażony został w funkcję monitorowania aktywności. Współpracuje z platformą Connect IQ™ umożliwiającą dodatkową personalizację przez instalację aplikacji, widgetów, zmianę tarczy czy konfigurację pól danych.

Rynkowy debiut zegarka Forerunner 630, naszego najbardziej zaawansowanego, wyposażonego w obsługę GPS modelu, to niezwykle ekscytujące doświadczenie” - mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Nowa generacja pomiarów dynamiki biegu i parametrów fizjologicznych oraz kompatybilność z platformą Connect IQ sprawiają, że żaden biegacz poważnie traktujący ten sport i interesujący się analizą danych o wydajności swojego organizmu, nie może się bez niego obyć.”

Pomiary dynamiki biegu i parametry fizjologiczne biegacza
Pomiary dynamiki biegu, które pojawiły się po raz pierwszy w modelu 620, zostały tutaj rozbudowane i dodatkowo zastosowano technologię mierzącą parametry fizjologiczne użytkownika. Biegacze mogą teraz śledzić stan i reakcje swojego organizmu, co pozwala unikać kontuzji i umożliwia osiąganie jeszcze lepszych wyników.

Parametry zaawansowanej dynamiki biegu obejmują:
• długość kroku: pomiar długości kroku biegacza w czasie rzeczywistym,
• balans czasu kontaktu z podłożem (GCT): pomiar symetrii kontaktu z podłożem, która według niektórych biegaczy ma związek z prawdopodobieństwem kontuzji i brakiem równowagi siłowej,
• odchylenie do doługości: stosunek odchylenia pionowego do długości kroku, wyrażony w procentach, dla biegacza jest to obraz kosztów (odchylenie pionowe, ruch „w górę”) i korzyści (długość kroku, ruch „do przodu”), reprezentujący efektywność biegu.
Pomiary fizjologiczne pozwalają lepiej zrozumieć swój organizm i wydajniej trenować. Forerunner 630 zapewnia dostęp do następujących wskaźników:
• próg mleczanowy: oszacowanie poziomu wysiłku, przy którym dochodzi do gwałtownego wzrostu zmęczenia odbijającego się na tętnie i tempie,
• natężenie wysiłku: mierzy zmienność tętna w celu oceny ogólnego poziomu zmęczenia biegacza przed rozpoczęciem biegu,
• przygotowanie wydolnościowe: podczas biegu zegarek analizuje tempo, tętno i jego zmienność, aby zbadać w czasie rzeczywistym aktualną wydolność użytkownika.
Zegarek Forerunner 630 współpracuje z czujnikiem tętna obsługującym technologię ANT+, pozwala biegaczom trenować efektywniej, śledząc parametry takie jak tętno, jego strefy oraz pułap tlenowy (VO2 max). W oparciu o wartość współczynnika VO2 można przewidzieć czas biegu na wybranych dystansach, a także otrzymać wskazówki dotyczące wskazanego czasu regeneracji przed kolejnym treningiem. Dodatkowo, po połączeniu z opaską piersiową HRM-Run, Forerunner 630 mierzy kadencję, odchylenie pionowe oraz czas kontaktu z podłożem. Rejestrowane dane wyświetlane są na czytelnym, kolorowym ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości.

Łączność bezprzewodowa Bluetooth i Wi-Fi
Forerunner 630 po połączeniu z kompatybilnym smartfonem oferuje funkcje wyświetlania powiadomień o połączeniach, SMS-ach i e-mailach oraz odtwarzania komunikatów audio informujących o liczbie i czasach okrążeń, podczas gdy użytkownik słucha muzyki. Umożliwia również bezprzewodowe sterowanie odtwarzaniem muzyki bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni. Ponadto Forerunner 630 jest kompatybilny z platformą Connect IQ, dzięki czemu biegacze mogą pobierać dodatkowe aplikacje, widgety, tarcze czy konfiguracje pól danych ze sklepu Connect IQ.

Forerunner 630 umożliwia automatyczne przesyłanie danych do platformy Garmin Connect poprzez mobilną aplikację zainstalowaną w telefonie. Tam można je szczegółowo przeanalizować i łatwo udostępnić na portalach społecznościowych. Prosty w obsłudze interfejs aplikacji Garmin Connect Mobile umożliwia dostęp do bieżących informacji oraz danych o rozwoju trendów w czasie. Aplikację można połączyć z kontem w serwisie MyFitnessPal, aby monitorować zarówno spalane jak i spożywane kalorie i świadomie planować dietę w zależności od celów.

Monitorowanie aktywności i snu
Między treningami Forerunner 630 śledzi dzienną aktywność użytkownika3, gromadząc cenne informacje dotyczące m.in. liczby kroków, pokonanych odległości, spalonych kalorii i czasu snu, a pasek ruchu i alerty wibracyjne motywują do regularnej aktywności. Zegarek analizuje poziom aktywności i wyznacza spersonalizowane cele kroków na każdy dzień. Urządzenie charakteryzuje się wodoodpornością do głębokości 50 m4 i wyjątkowo długim czasem pracy na baterii wynoszącym 16 godzin w trybie treningowym i 4 tygodnie w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności i obsługą powiadomień.

Nie tylko do biegania
Zegarek Forerunner 630 stworzony został z myślą o biegaczach, ale można wykorzystać go również do monitorowania innych treningów. Poza biegami dostępne są takie aktywności jak: rower, kardio, siła, wędrówka, bieg narciarski i inne, które można spersonalizować, ustalając monitorowane parametry i wyświetlane ekrany danych.

Zegarek Forerunner 630 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube