Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

GARMIN: Forerunner 630 - zaawansowane parametry biegu i pomiary fizjologiczne

Garmin - duże zdjęcie

Dla biegaczy, którzy chcą szczegółowo analizować parametry treningu, monitorować swoją formę i świadomie się rozwijać, firma Garmin stworzyła smartwatch Forerunner 630 z dotykowym, kolorowym ekranem o wysokiej rozdzielczości. Zegarek współpracuje z systemami satelitarnymi GPS i GLONASS, zapewniając szybkie i precyzyjne określanie pozycji nawet w gęstym lesie lub pomiędzy wysokimi budynkami.

Dostarcza szczegółowych pomiarów opracowanych specjalnie na potrzeby biegaczy, jeszcze dokładniej niż jego poprzednik monitoruje dynamikę biegu i mierzy dodatkowe parametry fizjologiczne1. Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem2 na wyświetlaczu odczytywać można powiadomienia i korzystać z dźwiękowych komunikatów motywacyjnych. Forerunner wyposażony został w funkcję monitorowania aktywności. Współpracuje z platformą Connect IQ™ umożliwiającą dodatkową personalizację przez instalację aplikacji, widgetów, zmianę tarczy czy konfigurację pól danych.

Rynkowy debiut zegarka Forerunner 630, naszego najbardziej zaawansowanego, wyposażonego w obsługę GPS modelu, to niezwykle ekscytujące doświadczenie” - mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Nowa generacja pomiarów dynamiki biegu i parametrów fizjologicznych oraz kompatybilność z platformą Connect IQ sprawiają, że żaden biegacz poważnie traktujący ten sport i interesujący się analizą danych o wydajności swojego organizmu, nie może się bez niego obyć.”

Pomiary dynamiki biegu i parametry fizjologiczne biegacza
Pomiary dynamiki biegu, które pojawiły się po raz pierwszy w modelu 620, zostały tutaj rozbudowane i dodatkowo zastosowano technologię mierzącą parametry fizjologiczne użytkownika. Biegacze mogą teraz śledzić stan i reakcje swojego organizmu, co pozwala unikać kontuzji i umożliwia osiąganie jeszcze lepszych wyników.

Parametry zaawansowanej dynamiki biegu obejmują:
• długość kroku: pomiar długości kroku biegacza w czasie rzeczywistym,
• balans czasu kontaktu z podłożem (GCT): pomiar symetrii kontaktu z podłożem, która według niektórych biegaczy ma związek z prawdopodobieństwem kontuzji i brakiem równowagi siłowej,
• odchylenie do doługości: stosunek odchylenia pionowego do długości kroku, wyrażony w procentach, dla biegacza jest to obraz kosztów (odchylenie pionowe, ruch „w górę”) i korzyści (długość kroku, ruch „do przodu”), reprezentujący efektywność biegu.
Pomiary fizjologiczne pozwalają lepiej zrozumieć swój organizm i wydajniej trenować. Forerunner 630 zapewnia dostęp do następujących wskaźników:
• próg mleczanowy: oszacowanie poziomu wysiłku, przy którym dochodzi do gwałtownego wzrostu zmęczenia odbijającego się na tętnie i tempie,
• natężenie wysiłku: mierzy zmienność tętna w celu oceny ogólnego poziomu zmęczenia biegacza przed rozpoczęciem biegu,
• przygotowanie wydolnościowe: podczas biegu zegarek analizuje tempo, tętno i jego zmienność, aby zbadać w czasie rzeczywistym aktualną wydolność użytkownika.
Zegarek Forerunner 630 współpracuje z czujnikiem tętna obsługującym technologię ANT+, pozwala biegaczom trenować efektywniej, śledząc parametry takie jak tętno, jego strefy oraz pułap tlenowy (VO2 max). W oparciu o wartość współczynnika VO2 można przewidzieć czas biegu na wybranych dystansach, a także otrzymać wskazówki dotyczące wskazanego czasu regeneracji przed kolejnym treningiem. Dodatkowo, po połączeniu z opaską piersiową HRM-Run, Forerunner 630 mierzy kadencję, odchylenie pionowe oraz czas kontaktu z podłożem. Rejestrowane dane wyświetlane są na czytelnym, kolorowym ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości.

Łączność bezprzewodowa Bluetooth i Wi-Fi
Forerunner 630 po połączeniu z kompatybilnym smartfonem oferuje funkcje wyświetlania powiadomień o połączeniach, SMS-ach i e-mailach oraz odtwarzania komunikatów audio informujących o liczbie i czasach okrążeń, podczas gdy użytkownik słucha muzyki. Umożliwia również bezprzewodowe sterowanie odtwarzaniem muzyki bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni. Ponadto Forerunner 630 jest kompatybilny z platformą Connect IQ, dzięki czemu biegacze mogą pobierać dodatkowe aplikacje, widgety, tarcze czy konfiguracje pól danych ze sklepu Connect IQ.

Forerunner 630 umożliwia automatyczne przesyłanie danych do platformy Garmin Connect poprzez mobilną aplikację zainstalowaną w telefonie. Tam można je szczegółowo przeanalizować i łatwo udostępnić na portalach społecznościowych. Prosty w obsłudze interfejs aplikacji Garmin Connect Mobile umożliwia dostęp do bieżących informacji oraz danych o rozwoju trendów w czasie. Aplikację można połączyć z kontem w serwisie MyFitnessPal, aby monitorować zarówno spalane jak i spożywane kalorie i świadomie planować dietę w zależności od celów.

Monitorowanie aktywności i snu
Między treningami Forerunner 630 śledzi dzienną aktywność użytkownika3, gromadząc cenne informacje dotyczące m.in. liczby kroków, pokonanych odległości, spalonych kalorii i czasu snu, a pasek ruchu i alerty wibracyjne motywują do regularnej aktywności. Zegarek analizuje poziom aktywności i wyznacza spersonalizowane cele kroków na każdy dzień. Urządzenie charakteryzuje się wodoodpornością do głębokości 50 m4 i wyjątkowo długim czasem pracy na baterii wynoszącym 16 godzin w trybie treningowym i 4 tygodnie w trybie zegarka ze śledzeniem aktywności i obsługą powiadomień.

Nie tylko do biegania
Zegarek Forerunner 630 stworzony został z myślą o biegaczach, ale można wykorzystać go również do monitorowania innych treningów. Poza biegami dostępne są takie aktywności jak: rower, kardio, siła, wędrówka, bieg narciarski i inne, które można spersonalizować, ustalając monitorowane parametry i wyświetlane ekrany danych.

Zegarek Forerunner 630 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube