Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

G DATA: Program antywirusowy do dzieła!

Logo G Data - duże zdęcie

Na temat programów antywirusowych w ostatnim czasie powstało wiele mitów. Specjaliści z G DATA podpowiadają jak efektywnie korzystać z antywirusów.

Czy warto instalować antywirusa? Czy warto za niego płacić , skoro dostępne są darmowe aplikacje? Jak korzystać z oprogramowania? To tylko niektóre pytania nurtujące początkujących użytkowników komputerów. Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania nie są trudne, podobnie jak korzystanie z oprogramowania antywirusowego.

Jak działa antywirus?
Rolą każdego programu antywirusowego jest wykrywanie zagrożeń. Aplikacje stosują różne mechanizmy pozwalające wyszukać najmniejsze zmiany występujące w plikach lub rejestrach systemowych. Jednym z podstawowych elementów antywirusa jest skaner, który przetwarza pliki w poszukiwaniu specyficznych śladów pozostawionych przez robaki. Bardzo ważną rolę odgrywa także baza sygnatur, pozwalająca rozpoznać wirusy i inne złośliwe oprogramowanie. Niemniej w ostatnim czasie znaczenie tego narzędzia nieco zmalało. Dlaczego? Wirusy rozprzestrzeniają się tak szybko, że producenci aplikacji nie zawsze nadążają z aktualizacjami. Jednak twórcy zaawansowanych antywirusów stosują innowacyjne technologie, takie jak heurystyka - oprogramowanie nie korzysta z sygnatur, a jedynie stara się wykryć w systemie pewne zachowania jako nietypowe. Takim przykładem jest zmiana wielkości pliku albo wykrycie w systemie działań niezwiązanych z aktywnością użytkownika.

Czy antywirus jest skuteczny?
Antywirusy to przeżytek. Po co instalować aplikację, która wykrywa tylko połowę szkodliwych robaków. To opinie, które coraz częściej pojawiają się w mediach. Oczywiście antywirus nierówny antywirusowi. Użytkownicy mogą korzystać z darmowych aplikacji. Ale z reguły mają one ograniczoną funkcjonalność i przegrywają w testach z zaawansowanymi płatnymi programami, wykazującymi się dużo większą skutecznością w zwalczaniu złośliwego oprogramowania. G DATA ANTIVIRUS, badany przez niezależne laboratorium Virus Bulletin pod kątem wykrywania niezweryfikowanych wcześniej przez laboratoria próbek złośliwego oprogramowania, osiągnął stuprocentową skuteczność. W innym teście RAP – Reactive and Proactive, badającym poziom ochrony przed nowymi wirusami oraz szybkość reakcji na pojawiające się zagrożenia antywirus G DATA osiągnął wynik 93,89%. Pamiętajmy się, że liczy się jakość, a nie ilość. Instalowanie dwóch lub więcej antywirusów na jednym komputerze mija się z celem, bowiem obciążają one system, a wcale nie gwarantują lepszej ochrony.

Instalacja i co dalej?
Instalacja programu antywirusowego to standardowy proces realizowany za pomocą typowego kreatora. Użytkownik potwierdza jedynie kolejne etapy instalacji. Po zainstalowaniu antywirusa należy skonfigurować niektóre narzędzia. Wprawdzie większość typowych opcji jest ustawiona przez producenta, ale o niektóre funkcje zawsze lepiej zadbać we własnym zakresie. Jedną z takich funkcjonalności jest firewall. Użytkownicy G DATA ANTIVIRUS znajdą informacje na temat bezpieczeństwa sieci - między innymi status i tryb ochrony czy listę blokowanych aplikacji. Aby wprowadzić zmiany, wystarczy kliknąć na wybraną pozycję. Ochrona rodzicielska to moduł pozwalający wprowadzić ograniczenia i filtry chroniące dzieci przed nieodpowiednimi dla nich treściami w internecie. Dorośli domownicy mogą według własnego uznania ustawić odpowiednie opcje pozwalające ograniczyć swoim latoroślom internetową wolność. Należy też cały czas monitorować stan bezpieczeństwa komputera. Oprogramowanie G DATA informuje o statusie bezpieczeństwa za pomocą różnych kolorów. Jeżeli pozycja jest czerwona lub żółta, oznacza to, że potrzebna jest interwencja. Wówczas wystarczy kliknąć na czerwony napis i wykonać wyświetlające się polecenia. Szary kolor oznacza, że dana funkcja nie została włączona.

Skanowanie - jak często?
Jedną z pierwszych czynności po instalacji programu jest skanowanie. Kiedy proces się zakończy, aplikacja wyświetla listę znalezionych zagrożeń i sugerowanych akcji. Za pomocą odpowiedniej komendy można pozbyć się szkodników. Jak często przeprowadzać skanowanie? Zdania w tej materii są podzielone. Niektórzy uważają, że przynajmniej raz w miesiącu, aczkolwiek biorąc pod uwagę szybkość rozprzestrzenia się złośliwych szkodników, należy wykonywać tą czynność nieco częściej. Większość programów antywirusowych pozwala skanować system automatycznie. Użytkownik wybiera w ustawieniach jednie cykl i częstotliwość skanowania. Do tego technologia Fingerprinting w produktach G DATA pozwala na przyśpieszenie i usprawnienie skanowania chronionego systemu. Jeżeli plik od czasu ostatniego pełnego skanowania nie uległ modyfikacji, zostaje on wyłączony z przeprowadzanego skanowania, tym samym pozwalając na zaoszczędzenie zasobów systemowych.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube