ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ESET: Nowa wersja znanego antywirusa dla smartfonów - teraz za darmo

Firma ESET udostępniła nową wersję pakietu antywirusowego ESET Mobile Security, przeznaczonego do ochrony smartfonów oraz tabletów z systemami Android. Nowa wersja rozwiązania pozwala bezpłatnie korzystać m.in. z ochrony antywirusowej, zdalnej blokady chronionego urządzenia oraz lokalizacji utraconego smartfona lub tabletu. Wśród płatnych funkcji znalazła się opcja zdalnego kasowanie danych użytkownika i zaawansowany filtr blokujący niechciane wiadomości oraz połączenia przychodzące.

ESET Mobile Security to mobilna aplikacja antywirusowa, dość dobrze znana wśród posiadaczy i użytkowników urządzeń z systemami Android. Nowa wersja programu zyskała szereg nowych funkcji, a także nowy interfejs. To co szczególnie ucieszy fanów tego rozwiązania oraz osoby poszukujące ochrony dla swojego smartfona lub tabletu, to fakt, że od najnowszej udostępnionej właśnie wersji, ESET Mobile Security będzie dystrybuowana w tzw. modelu freemium. Innymi słowy nowa wersja aplikacji firmy ESET będzie dostępna za darmo z większością funkcjonalności. Dla wymagających użytkowników producent przygotował zestaw funkcji specjalnych, za dostęp do których trzeba zapłacić.

Samo rozwiązanie pozwala bezpłatnie zabezpieczyć smartfon lub tablet przed różnego typu zagrożeniami, zarówno znanymi, jak i tymi do tej pory niezidentyfikowanymi. Wszystko dzięki skanerowi antywirusowemu, który powstał w oparciu o silnik antywirusowy NOD32, znany z rozwiązań firmy ESET przeznaczonych do ochrony komputerów. W ESET Mobile Security ochrona antywirusowa działa w czasie rzeczywistym. Użytkownik może jednak w dowolnej chwili uruchomić skaner na żądanie. Rozwiązanie chroni także przed potencjalnie niechcianymi aplikacjami, czyli programami, które nie są wirusami, ale po instalacji mogą np. próbować okradać użytkowników, rozsyłając dziesiątki wiadomości SMS na numery o podwyższonej opłacie. Sama aplikacja posiada również zabezpieczenie, które uniemożliwia przypadkowe lub celowe usunięcie jej z danego urządzenia.

Wśród bezpłatnych funkcji nowej wersji ESET Mobile Security znalazło się zabezpieczenie przed uruchamianiem nieautoryzowanych kodów serwisowych USDD (Unstructured Supplementary Service Data). Zwykle tego typu kody służą do diagnostyki smartfonów - za ich pomocą można m.in. sprawdzić numer IMEI. Jednak odpowiednio spreparowany i ukryty na stronie internetowej lub w treści wiadomości SMS kod USSD może bez wiedzy i zgody użytkownika wydać urządzeniu polecenie np. przywrócenia ustawień fabrycznych i skasowania wszystkich przechowywanych danych. Nie płacąc ani złotówki użytkownik ESET Mobile Security może skorzystać również z funkcji lokalizacji utraconego telefonu lub tabletu. Można to zrobić korzystając albo z lokalizatora GPS, albo uruchamiając zdalnie wyjątkowo głośną syrenę alarmową. Druga z opcji może okazać się szczególnie przydatna, gdy urządzenie zaginie wśród domowych pieleszy.

Wśród płatnego pakietu funkcji premium ESET Mobile Security oddaje do dyspozycji użytkownika możliwość definiowania osób lub grup osób, od których połączenia i wiadomości mają być automatycznie odrzucane. Możliwe jest blokowanie połączeń przychodzących z nieznanych lub ukrytych numerów, a także ustalenie godzin w jakich użytkownik nie chce otrzymywać połączeń i SMS ze wskazanych numerów. Wśród funkcji premium znalazła się także opcja "Ochrona SIM", która aktywuje się, gdy w chronionym telefonie ktoś podmieni kartę SIM. Wtedy rozwiązanie wysyła, na określony wcześniej numer telefonu, wiadomość SMS z numerem IMEI nowej karty i numerem telefonu, jaki jest definiowany przez nową kartę SIM. Płatną funkcją ESET Mobile Security jest również opcja zdalnego usuwania danych - w razie kradzieży lub zgubienia telefonu jedną komendą SMS użytkownik może wyczyścić pamięć i usunąć dane zapisane na karcie pamięci zainstalowanej w urządzeniu.
ESET Mobile Security można bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony ESET lub z Google Play. Użytkownicy dotychczasowej wersji rozwiązania, pragnący skorzystać z nowej edycji programu, muszą najpierw usunąć poprzednią kompilację ESET Mobile Security, a następnie zainstalować nową. Co ważne, posiadacze licencji na ESET Mobile Security mogą bezpłatnie korzystać funkcji premium, dostępnych w nowej edycji rozwiązania, do czasu wygaśnięcia zakupionej licencji.

ESET Mobile Security Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej i wspiera systemy Android 2.2. oraz nowsze. Do działania wymaga urządzenia z procesorem co najmniej 500 MHz oraz 256 MB pamięci RAM.Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube