Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

(Nie)groźna chmura?

Korzystanie z danych w chmurze publicznej może być bezpieczne. Niemniej, aby tak się stało należy przestrzegać kilku żelaznych zasad. 

W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o wycieku danych. Niektóre z nich rozchodzą się z prędkością błyskawicy. Wiele szumu towarzyszyło ujawnieniu fotek roznegliżowanych gwiazd (Jennifer Lawrence, Kim Kardashian), które znajdowały się w iCloud. Jednakże mniejsze bądź większe wpadki również zdarzyły się innym znanym usługodawcom, takim jak Amazon, Dropbox czy Google. Czy to oznacza, że chmura publiczna jest dziurawa?
- Nie zgodziłbym się z taką tezą. Równie dobrze można podać przykłady banku JP Morgan Chase, z którego hakerzy wykradli dane 76 mln klientów indywidualnych oraz 7 mln klientów sektora MSP. Nie mniej kompromitująca jest historia Sony. Cyberprzestępcy upublicznili nie tylko zarobki najwyższych menedżerów, ale również przedpremierowe filmy. Oba koncerny przechowywały dane we własnych centrach danych, co nie uchroniło ich przed cyberatakiem. To pokazuje, że problem wycieku danych jest dużo bardziej złożony - tłumaczy Michał Trziszka właściciel serwisu hostingowego Cal.pl.
Specjaliści z branży IT toczą spory dotyczące ochrony danych. Co bardziej bezpieczne – publiczna chmura czy własne centrum danych?
- Tego typu dyskusje przypominają rozważania nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. W obecnych czasach nikt nie może czuć się bezpiecznie, bowiem cyberprzestępcy wykazują zainteresowanie różnymi środowiskami – dodaje Michał Trziszka.
Poziom zabezpieczeń w chmurze publicznej bywa często wyższy niż na firmowych serwerach. Wynika to z faktu, iż działów IT często nie stać na wdrożenie rygorystycznych procesów administracyjne regulujących podział zadań i odpowiedzialności. Natomiast odpowiedzialni usługodawcy muszą odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo infrastruktury, bowiem jest to jeden z fundamentów prowadzonego przez nich biznesu. Są też przeciwne opinie. Obrońcy dotychczasowego ładu uważają, że własny personel IT bardziej angażuje się w ochronę zasobów. Ponadto doskonale zna specyfikę firmowej infrastruktury. Wiele też wskazuje na to, że wraz z rosnącą popularnością cloud computingu, cyberzprzestępcy zintensyfikują ataki na dostawców usług. Po czyjej stronie leży racja?
Tak naprawdę wszystko zależy od postępowania przedsiębiorcy. Niestety, wielu właścicieli firm wybiera produkty, kierując się wyłącznie kryterium ceny. W przypadku chmury może to być pułapka. Migracja do nowego środowiska to poważne przedsięwzięcie, które trzeba zrozumieć. W innym przypadku chmura może być groźna - ostrzega Michał Trziszka
Co ważne, przedsiębiorcy nie muszą się poruszać niczym dzieci we mgle, ponieważ istnieją sposoby pozwalające zweryfikować oraz dokonać racjonalnego wyboru. Oprócz znanego niemal wszystkim wskaźnika SLA, pojawiają się inne mierniki jak np. skala czterech tzw. Tierów, określająca poziom zabezpieczeń występujących w centrum danych, gdzie Tier 1 oznacza zwykły poziom, zaś Tier 4 najwyższy stopień ochrony. Kolejnym dużym wyzwaniem dla biznesu jest też zapewnienie ochrony zasobów w różnych środowiskach.
Usługodawcy mogą to zrobić za pośrednictwem jednego narzędzia. Dzięki czemu użytkownik może zachować wymagane bezpieczeństwo, a także łatwe skalowanie, migrowanie i synchronizowanie zasobów pomiędzy chmurą prywatną i publiczną – mówi Michał Trziszka.
Nowe reguły gry w świecie IT wymagają od przedsiębiorców zwiększenia świadomości oraz podniesienia standardów w zakresie bezpieczeństwa. Niezależnie od tego czy przechowują cyfrowe zasoby w chmurze, biurowym komputerze czy firmowym serwerze NAS. Poza tym należy pamiętać o najprostszych czynnościach, takich jak ustalenie trudnego hasła oraz zabezpieczeń przed wielokrotnym i nieudanym logowaniem. Jeśli hasło jest proste, jego złamanie to dla hakera jedynie kwestia czasu.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube