Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AMD: Procesory AMD PRO Serii A debiutują w komercyjnych komputerach PC z systemem Windows® 10

Firma AMD (NASDAQ: AMD) przedstawiła dziś najpotężniejszą linię mobilnych procesorów AMD PRO Serii A (poprzednio znanych pod nazwą kodową „Carrizo PRO”) zaprojektowanych z myślą o rozwijającym się rynku laptopów biznesowych.

We współpracy z HP, ExactTrak i Qualcomm Technologies, Inc., spółką zależną Qualcomm Incorporated, AMD wprowadza na rynek ulepszone zabezpieczenia i wyższą wydajność również za sprawą niektórych spośród pierwszych dostępnych w sprzedaży laptopów biznesowych z systemem Windows® 10, które są przeznaczone w szczególności dla firm, które chcą zmodernizować swoją flotę urządzeń.
Nasze nowe procesory AMD PRO oferują współczesnym firmom wysoką wydajność, niezawodność i nowe możliwości, zapewniając swobodę wyboru i możliwość ekonomicznego spełnienia konkretnych potrzeb biznesowych — powiedział David Bennett, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów komercyjnych w AMD. — Pomagamy menedżerom IT utrzymać bezpieczne, stabilne i niezawodne środowisko, oferując niezrównaną niezawodność, stabilność, długi okres życia produktu oraz możliwość projektowania systemów o bogatszej konfiguracji”.
Procesory AMD PRO Serii A zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o biznesie i oferują długofalowe korzyści istotne dla przedsiębiorstw, w tym 24-miesięczną gwarantowaną dostępność procesorów, 18-miesięczną stabilność specyfikacji, gwarancję jakości klasy biznesowej oraz opcjonalne, przedłużone wsparcie gwarancyjne dla producentów OEM, nawet przez 36 miesięcy .
Nowe procesory AMD PRO w połączeniu z Windows 10 zapewniają firmom bardziej naturalny i intuicyjny sposób interakcji z komputerem, w tym z Cortaną, osobistą asystentką cyfrową — powiedział Chris Morrissey, dyrektor ds. planowania biznesowego w Microsofcie. —Windows® 10 Enterprise oferuje naszym klientom ochronę przed współczesnymi zagrożeniami dzięki nowym zabezpieczeniom klasy korporacyjnej, takim jak Device Guard, Enterprise Data Protection oraz biometryczne uwierzytelnianie Windows Hello. Razem zapewniamy bezpieczeństwo i komfort pracy, aby personel firm mógł pracować wydajniej w biurze, w domu i w drodze”.
Procesory AMD PRO Serii A obsługują opracowany przez DMTF (Distributed Management Task Force) standard branżowy DASH (Architecture for System Hardware) dla komputerów przenośnych i stacjonarnych, umożliwiając elastyczne i ekonomiczne zarządzanie klienckimi środowiskami heterogenicznymi. W miarę, jak mobilność zmienia współczesne przedsiębiorstwa, menedżerowie IT zwracają się do firm technologicznych w poszukiwaniu nowych narzędzi i rozwiązań. We współpracy z Qualcomm Technologies, firmy AMD i HP oferują zaawansowaną technologię modemową w najnowszych modelach HP EliteBook.
Mobilność to trend, który zyskuje na znaczeniu w korporacjach. Tym bardziej cieszymy się, że nasz modem Qualcomm® SnapdragonTM X5 LTE pomaga zapewnić nieprzerwaną łączność 4G i funkcje lokalizacji w laptopach HP EliteBook 705 G3 — powiedział Fram Akiki, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w Qualcomm Technologies. — Ściśle współpracowaliśmy z HP oraz AMD i uważamy, że HP EliteBook 705 G3 przyniesie korzyści użytkownikom korporacyjnym, zapewniając szybką i bezpieczną łączność w efektywnych kosztowo rozwiązaniach chmurowych, takich jak śledzenie aktywów, zdalne wymazywanie danych, „łączność sponsorowana” (sponsored connectivity) i aplikacje płatne w zależności od użycia (pay-as-you-go)”.
Niedawne włamania do korporacyjnych systemów informatycznych sprawiły, że zarządy firm wywierają coraz większą presję na działy IT, domagając się skutecznego zabezpieczenia przedsiębiorstwa. W połączeniu z coraz bardziej mobilnymi pracownikami i licznymi nowymi zagrożeniami stanowi to duże wyzwanie dla dyrektorów firm. AMD i ExactTrak zamierzają rozwiązać niektóre z tych problemów z wykorzystaniem sprzętowej technologii Security Guardian.
W erze wykładniczego wzrostu mobilności, w której naruszenie bezpieczeństwa danych może spowodować poważne szkody finansowe i wizerunkowe, ochrona danych mobilnych musi być priorytetem każdej firmy — powiedział Norman Shaw, założyciel i dyrektor generalny ExactTrak. — Nasza technologia Security Guardian oferuje geofencing, kluczową funkcję zarządzania danymi i systemami, którą można zintegrować z technologią ARM® TrustZone® i koprocesorem AMD Secure Processor, a także możliwość zdalnego zniszczenia danych w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia. Oznacza to, że AMD i ExactTrak są liderami branży x86, jeśli chodzi o zapewnianie zaufania na poziomie sprzętowym i programowym”.
Mobilne procesory AMD PRO Serii A są już dostępne u dystrybutorów internetowych i obecnie oferowane w urządzeniach z serii HP EliteBook 705, w tym HP EliteBook 725, 745 i 755.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube