foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czy dziecko, które myli litery, nie lubi czytać i opuszcza wyrazy, jest na pewno leniwe? A może zmaga się z dysleksją – problemem, z którym borykał się nawet słynny bajkopisarz Hans Christian Andersen? Czy dla takich osób jedyną pomocą jest długotrwała terapia? Od teraz dyslektycy mogą cieszyć się e-lekturą, czytając na urządzeniach PocketBook Touch Lux 3 z nowym oprogramowaniem w wersji 5.9 zawierającym czcionkę OpenDyslexic.

Chociaż w Polsce nie ma pełnych statystyk dotyczących liczby dzieci z dysleksją, przyjmuje się, że nawet u co dziesiątego ucznia rozpoznano objawy tej specyficznej trudności czytania. Najczęściej diagnozowaną grupą są szóstoklasiści, którzy mają problemy z czytaniem – zamieniają lub opuszczają litery, pomijają całe wiersze, przechodzą przez tekst bez zrozumienia i w ogóle niechętnie czytają, zwłaszcza na głos. Co ważne, te komplikacje nie wynikają z ułomności intelektualnych – dyslektycy to najczęściej osoby z dużą motywacją, o IQ nawet wyższym niż przeciętne. Mimo to nadal potwierdzenie dysleksji zwykle traktowane jest jako „taryfa ulgowa” podczas egzaminów końcowych w szkole podstawowej.
Czcionka OpenDyslexic dostępna w oprogramowaniu 5.9 dla modeli PocketBook Touch Lux 3 oraz PocketBook Touch Lux 2 pomaga osobom, które zmagają się z różnymi formami dysleksji. Specjalnie opracowany krój liter ułatwia rozpoznanie najczęściej mylonych znaków. W zestawie celowo pogrubiono „ogonki”, wielkie litery i znaki interpunkcyjne oraz zastosowano delikatne nachylenie wybranych samogłosek i spółgłosek.
Zdajemy sobie sprawę, że dysleksja jest trudnością, która skutecznie odpycha młodych czytelników od książek,” mówi Maksym Zhelezniak Szef Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „Mamy zatem nadzieję, że teraz dzięki dostępności czcionki OpenDyslexic w naszych czytnikach więcej osób zachwyci się e-czytaniem”.
Programiści pracujący nad nowym oprogramowaniem 5.9 wprowadzili także usprawnienia związane z czytaniem plików PDF zawierających wiele zdjęć i obrazów. Ta modyfikacja na pewno ucieszy osoby, które korzystają z czytników do przeglądania e-czasopism, materiałów szkoleniowych oraz literatury fachowej.
Aplikacja w wersji 5.9 dla czytników PocketBook Touch Lux 3 i PocketBook Touch Lux 2 jest już dostępna na stronie internetowej. Można ją także pobrać bezpośrednio na czytnik, poprzez wbudowane łącze Wi-Fi.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube