CALMEAN Child Watch Touch

Zegarek, lokalizator i telefon w jednym

Więcej...

Mionix Avior 7000

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

Zotac ZBOX PI221 pico

Sticker z Windows 10 na pokładzie

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

Easars Sniper

Precyzyja snajpera w rękach graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

G DATA: Zadbaj o bezpieczne wakacje w sieci.

Wakacje to idealna pora, aby nieco odciągnąć myśli naszych dzieci od komputerów i tabletów. Misja niełatwa, ale warto się jej podjąć. Specjaliści z G DATA udzielają kilku wskazówek, które pomogą w realizacji tego zadania.

Latem dzieciaki spędzają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Grają w piłkę, pływają, jeżdżą na rolkach czy rowerze. Niestety, wielu młodych ludzi nie potrafi rozstać się z Internetem, nawet wówczas kiedy termometry pokazują powyżej 20 stopni Celsjusza. Najmłodsi internauci toczą wirtualne boje, surfują po sieci, dyskutują ze swoimi znajomymi na chatach, serwisach społecznościowych. Sprzyja temu wolny czas, którego w lipcu i sierpniu przecież nie brakuje.
Aktywność w sieci ma swoje plusy, chociażby aspekt edukacyjny, ale trzeba wiedzieć, że na naszych milusińskich buszujących w globalnej sieci, czyha też wiele pułapek. Jak ich ochronić przed ciemną stroną Internetu? Rodzice nie powinni sięgać po drastyczne rozwiązania, takie jak odcięcie małych internautów od sieci. Lepiej dać dzieciakom trochę niezależności, aczkolwiek należy cały czas trzymać rękę na pulsie. Ponadto letnia pora, jak żadna inna, stwarza możliwości, aby nieco oderwać nasze brzdące od komputerów. Specjaliści z firmy GDATA przygotowali kilka rad jak postępować z młodymi internautami podczas urlopu.
1. W okresie wakacyjnym staraj się spędzać jak najwięcej czasu wolnego z rodziną, unikaj rozrywek związanych z wykorzystaniem komputera, telewizora czy telefonu. Rano idź z dzieciakami do parku, w godzinach popołudniowych wybierzcie się na plażę, a wieczorem zagrajcie w „staromodną” grę planszową.
2. Zapewnij dziecku, ciekawą alternatywę, nawet kiedy z nimi nie przebywasz. W zależności od indywidualnych upodobań mogą to być sport, taniec, rysunki czy inne zajęcia artystyczne, pozwalające trzymać dziecko z dala od komputera.
3. Wybierasz się na rodzinne wakacje? Wykorzystaj ten czas na relaks i podaruj jak najwięcej czasu swoim bliskim. Unikaj ciągłego sprawdzania wiadomości na swoim smart fonie. Jeśli nie dasz złego przykładu dziecku, istnieje prawdopodobieństwo, że zapomną o elektronicznych gadżetach.
4. Takie funkcje jak geotagowanie (możliwość oznaczania zdjęć współrzędnych geograficznych) oraz check-in (udostępnienie informacji o lokalizacji użytkownika urządzenia), cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych właścicieli smarfonów i tabletów. Warto jednak pamiętać, że ich stosowanie to broń obosieczna. Obie funkcje naruszają prywatność dzieciaków, a tym samym dostarczają cennych informacji dla potencjalnych przestępców. Dlatego wytłumacz najmłodszym członkom rodziny, żeby przynajmniej podczas wakacji zapomnieli o geotagowaniu i wirtualnym meldowaniu.
5. Cyberprzestępcy nie zawieszają swojej działalności wraz z zakończeniem roku szkolnego. Co więcej, latem wzmagają swoją aktywność. Bądź czujny i obserwuj zachowania dziecka. Paradoksalnie nagła, niespodziewana niechęć do korzystania z komputera, może oznaczać, że dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Również ciągłe przesiadywanie przed pecetem i wybuchy niekontrolowanej agresji to znak, że młody człowiek znalazł się w tarapatach i potrzebuje Twojej pomocy.
6. W czasie wakacji dziecko ma dużo więcej okazji, żeby bezpośrednio spotkać się ze znajomymi z wirtualnego świata. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że przestrzegane są pewne zasady. Takie spotkanie powinno odbywać się w miejscu publicznym, gdzie występują duże skupiska ludzka. Poza tym zaufaj swojemu instynktowi – jeśli masz złe przeczucia, zapobiegnij spotkaniu dziecka z podejrzanym nieznajomym.
7. Nie zapominaj o takich funkcjonalnościach jak blokowanie stron czy filtr ochrony rodzicielskiej. Filtr ochrony rodzicielskiej, oferowany przez programy bezpieczeństwa G DATA, nie tylko ogranicza dostęp do konkretnych stron internetowych, ale także zarządza czasem dostępu do komputera. Warto zaznaczyć, że katalog bezpiecznych stron został przygotowany przez specjalistów Fundacji Dzieci Niczyje.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube