ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

G DATA: Zadbaj o bezpieczne wakacje w sieci.

Wakacje to idealna pora, aby nieco odciągnąć myśli naszych dzieci od komputerów i tabletów. Misja niełatwa, ale warto się jej podjąć. Specjaliści z G DATA udzielają kilku wskazówek, które pomogą w realizacji tego zadania.

Latem dzieciaki spędzają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Grają w piłkę, pływają, jeżdżą na rolkach czy rowerze. Niestety, wielu młodych ludzi nie potrafi rozstać się z Internetem, nawet wówczas kiedy termometry pokazują powyżej 20 stopni Celsjusza. Najmłodsi internauci toczą wirtualne boje, surfują po sieci, dyskutują ze swoimi znajomymi na chatach, serwisach społecznościowych. Sprzyja temu wolny czas, którego w lipcu i sierpniu przecież nie brakuje.
Aktywność w sieci ma swoje plusy, chociażby aspekt edukacyjny, ale trzeba wiedzieć, że na naszych milusińskich buszujących w globalnej sieci, czyha też wiele pułapek. Jak ich ochronić przed ciemną stroną Internetu? Rodzice nie powinni sięgać po drastyczne rozwiązania, takie jak odcięcie małych internautów od sieci. Lepiej dać dzieciakom trochę niezależności, aczkolwiek należy cały czas trzymać rękę na pulsie. Ponadto letnia pora, jak żadna inna, stwarza możliwości, aby nieco oderwać nasze brzdące od komputerów. Specjaliści z firmy GDATA przygotowali kilka rad jak postępować z młodymi internautami podczas urlopu.
1. W okresie wakacyjnym staraj się spędzać jak najwięcej czasu wolnego z rodziną, unikaj rozrywek związanych z wykorzystaniem komputera, telewizora czy telefonu. Rano idź z dzieciakami do parku, w godzinach popołudniowych wybierzcie się na plażę, a wieczorem zagrajcie w „staromodną” grę planszową.
2. Zapewnij dziecku, ciekawą alternatywę, nawet kiedy z nimi nie przebywasz. W zależności od indywidualnych upodobań mogą to być sport, taniec, rysunki czy inne zajęcia artystyczne, pozwalające trzymać dziecko z dala od komputera.
3. Wybierasz się na rodzinne wakacje? Wykorzystaj ten czas na relaks i podaruj jak najwięcej czasu swoim bliskim. Unikaj ciągłego sprawdzania wiadomości na swoim smart fonie. Jeśli nie dasz złego przykładu dziecku, istnieje prawdopodobieństwo, że zapomną o elektronicznych gadżetach.
4. Takie funkcje jak geotagowanie (możliwość oznaczania zdjęć współrzędnych geograficznych) oraz check-in (udostępnienie informacji o lokalizacji użytkownika urządzenia), cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych właścicieli smarfonów i tabletów. Warto jednak pamiętać, że ich stosowanie to broń obosieczna. Obie funkcje naruszają prywatność dzieciaków, a tym samym dostarczają cennych informacji dla potencjalnych przestępców. Dlatego wytłumacz najmłodszym członkom rodziny, żeby przynajmniej podczas wakacji zapomnieli o geotagowaniu i wirtualnym meldowaniu.
5. Cyberprzestępcy nie zawieszają swojej działalności wraz z zakończeniem roku szkolnego. Co więcej, latem wzmagają swoją aktywność. Bądź czujny i obserwuj zachowania dziecka. Paradoksalnie nagła, niespodziewana niechęć do korzystania z komputera, może oznaczać, że dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Również ciągłe przesiadywanie przed pecetem i wybuchy niekontrolowanej agresji to znak, że młody człowiek znalazł się w tarapatach i potrzebuje Twojej pomocy.
6. W czasie wakacji dziecko ma dużo więcej okazji, żeby bezpośrednio spotkać się ze znajomymi z wirtualnego świata. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że przestrzegane są pewne zasady. Takie spotkanie powinno odbywać się w miejscu publicznym, gdzie występują duże skupiska ludzka. Poza tym zaufaj swojemu instynktowi – jeśli masz złe przeczucia, zapobiegnij spotkaniu dziecka z podejrzanym nieznajomym.
7. Nie zapominaj o takich funkcjonalnościach jak blokowanie stron czy filtr ochrony rodzicielskiej. Filtr ochrony rodzicielskiej, oferowany przez programy bezpieczeństwa G DATA, nie tylko ogranicza dostęp do konkretnych stron internetowych, ale także zarządza czasem dostępu do komputera. Warto zaznaczyć, że katalog bezpiecznych stron został przygotowany przez specjalistów Fundacji Dzieci Niczyje.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube