ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

LINKSYS: Pierwszy na świecie domowy router MU-MIMO – Linksys EA8500

Linksys - lider rozwiązań sieciowych dla domów i firm, który jako pierwszy sprzedał 100 milionów routerów na całym świecie, przedstawia pierwszy router MU-MIMO z obsługą łączności Wi-Fi AC – model EA8500. 

Nowy router Linksys wykorzystuje technologię 802.11ac Wave 2 MU-MIMO (Multi-User, Multiple-Input, Multiple Output), która zapewnia nieprzerwaną łączność Wi-Fi wszystkim urządzeniom w domu i działa w taki sposób, jakby każde z tych urządzeń miało dedykowany router tylko dla siebie. Dzięki technologii MU-MIMO, wszyscy domownicy mogą grać w gry-online, słuchać muzyki, sprawdzać pocztę, strumieniować materiały video – wszystko w tym samym czasie.

Router Linksys EA8500 obsługuje technologię Qualcomm® MU | EFX MU-MIMO, która zapewnia 3x wyższą prędkość transmisji danych w porównaniu do zwykłych sieci W-Fi. Sumaryczna maksymalna prędkość przesyłania danych 2,53 Gb/s (do 1733 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz 800 Mb/s w paśmie 2,4 GHz) pozwala na obniżenie czasu buforowania materiałów video oraz przyspieszenie pobierania plików. Wydajny dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz oraz 4 porty Gigabit Ethernet oferują niewiarygodną prędkość transmisji danych, idealną dla gier on-line. Użytkownicy mogą też podłączać urządzenia do portu USB 3.0 oraz portu USB 2.0/eSATA aby dzielić się danymi w całej sieci lokalnej. Cztery demontowalne zewnętrzne anteny zapewniają maksymalny zasięg, natomiast technologia Beam Forming skupia przesyłaną do każdego urządzenia wiązkę danych, zapewniając lepszą wydajność i szybkość transmisji danych.

Technologia MU-MIMO zrewolucjonizuje doświadczenia użytkowników domowych sieci bezprzewodowych” podsumował nową technologię Mike Chen, wiceprezes do zarządzania produktem w firmie Linksys. “W przeciętnym domu znajduje się około 8 urządzeń, które są podłączone do Internetu. Oczywiście nie są one wykorzystywane tylko do wysyłania wiadomości e-mail i tweetowania. Strumieniujemy filmy i programy telewizyjne w wysokiej rozdzielczości, korzystamy z rozmów video oraz gramy w gry z przeciwnikami z całego świata. Ponadto korzystamy w ten sposób z wielu urządzeń jednocześnie. Zapewnienie oddzielnego pasma dla każdego urządzenia poprawi jakość korzystania z Internetu oraz wyeliminuje ikony buforowania filmów, opóźnienia w grach on-line oraz przerwy w odtwarzaniu muzyki. Jesteśmy pewni korzyści, które przynosi technologia MU-MIMO, że będziemy stale poszerzać linię produktów o nowe routery z obsługą tego standardu.”

Technologia Qualcomm MU | EFX została zaprojektowana, aby poprawić wydajność i działanie sieci Wi-Fi” z kolei wyjaśnił Gopi Sirineni, dyrektor działu zarządzania produktami w firmie Qualcomm Atheros, Inc. “Liderzy branży, tacy jak Linksys zauważyli wpływ, jaki może mieć na użytkowników domowych technologia MU-MIMO i dlatego dostarczają zaawansowane produkty oferujące szybką i wydajną łączność bezprzewodową dla ciągle rosnącej liczby urządzeń.”

W ankiecie sponsorowanej przez firmę Linksys firma IDC przepytała obywateli USA, którzy mają w domu co najmniej 3 aktywnych użytkowników sieci bezprzewodowej aby zrozumieć zachowania użytkowników Internetu oraz sprawdzić, w jaki sposób technologia MU-MIMO może poprawić działanie domowych sieci Wi-Fi. Badania pokazały, że ludzie coraz aktywniej korzystają ze swoich sieci domowych, ale wykorzystują do tego przestarzałe routery, które nie są przystosowane do obsługi dużego ruchu sieciowego. 

Wyniki badań:
• 84% ankietowanych przyznało, że korzystało w tym samym czasie ze strumieniowania materiałów video, programów TV, strumieniowania muzyki, grało w gry on-line lub przeglądało Internet.
• Około 50% użytkowników korzysta z routera obsługującego 12-letni standard Wi-Fi.
• 2/3 respondentów przyznało, że w ich domach do Internetu jest podłączonych co najmniej 5 urządzeń jednocześnie
• Ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że często lub zawsze doświadcza problemów z wydajnością ich sieci domowej.
• 84% ankietowanych podało wydajność, jako główne kryterium wyboru nowego routera, pomijając zasięg działania, bezpieczeństwo oraz nawet cenę.
• Średnia cena sprzedaży routerów wzrosła – dlatego ankietowani stwierdzili, że są gotowi zapłacić więcej, aby wyeliminować problemy z wydajnością

Dzięki przeprowadzonej ankiecie firma Linksys dowiedziała się, że większość gospodarstw domowych ma dużą liczbę urządzeń podłączonych do Internetu – badania wykazały, że jest to średnio 5 urządzeń, wykorzystywanych w tym samym czasie, przez co połowa użytkowników ma problemy z opóźnieniami w łączności. Ludzie potrzebują bezprzewodowych sieci Wi-Fi o dużej wydajności i są w stanie zapłacić więcej za router umożliwiający jednoczesne podłączenie wielu urządzeń i korzystanie z nich w tym samym czasie bez problemów z wydajnością.

Ankieta pokazuje, że 84% użytkowników domowych korzysta z wielu bezprzewodowych urządzeń sieciowych jednocześnie w swoim domu, a prawie 50% z nich używa routera obsługującego 12-letni standard Wi-Fi.
Router Linksys AC2600 MU-MIMO pomoże rozwiązać dzisiejsze problemy klientów, a także sprosta wymaganiom w przyszłości, ponieważ technologia MU-MIMO staje się najważniejszą technologią związaną z łącznością Wi-Fi. MU-MIMO działa jak indywidualny router dla każdego z podłączonych urządzeń.

Specyfikacja techniczna urządzenia:
• Wymagania systemowe:
o Windows XP
o Windows Vista 32/64
o Windows 7 32/64
o Windows 8 32/64
o Windows 8.1 32/64
o Mac OS X 10.5.8 Leopard
o Mac OS X 10.6.1 Snow Leopard
o Mac OS X 10.7 Lion
o Mac OS X 10.8 Mountain Lion
o Mac OS X 10.9 Mavericks
• Temperatura pracy: od 0 do 40 C
• Temperatura przechowywania: od -20 do 60 C
• Dopuszczalna wilgotność powietrza przy pracy: od 10 do 80% niekondensująca
• Maksymalna szybkość łącza:1733 Mbps
• Diody LED: Internet, Ethernet (1-4), Wi-Fi, Wi-Fi Protected Setup, Power
• Standardy bezprzewodowe:
o IEEE 802.11a
o IEEE 802.11b
o IEEE 802.11g
o IEEE 802.11n
o IEEE 802.11ac
• Pasma przesyłania: 2.4 & 5GHz
• Porty: Power, Internet, Ethernet (1-4), USB 3.0, USB 2.0 / eSATA combo
• Przyciski: Przycisk Reset, Przycisk Wi-Fi Protected Setup, Przycisk Power

Cena i dostępność:
Router Linksys MU-MIMO EA8500 jest dostępny u wiodących sprzedawców detalicznych oraz internetowych w sugerowanej cenie 1339 zł.