Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AVM: W czasie Anga Com AVM prezentuje nowy model FRITZ!Box 6590 Cable oraz router FRITZ!Box dla łączy światłowodowych

Zgodnie z mottem “Moc dla szerokopasmowych łączy przyszłości”, w czasie targów Anga Com 2015, AVM prezentuje nowe produkty FRITZ! dla łączy szerokopasmowych i kablowych.

Największy nacisk położono na dwa nowe modele FRITZ!Box: FRITZ!Box 6590 Cable z agregacją łączy 32 x 8 i nową bezprzewodową siecią LAN w technologii 4x4 Dual Band Wave 2 oraz FRITZ!Box 5490 dla łączy światłowodowych (FTTH). Prezentowany przez AVM router FRITZ!Box 6490 Cable to nowy, flagowy model dla sieci kablowych, oferujący agregację łączy 24 x 8 i ustanawiający nowe standardy dla urządzeń końcowych, przeznaczonych do pracy z tego typu łączami internetowymi. W Kolonii pojawi się także zapowiadany model FRITZ!Box 4080. Taki router bezprzewodowy zapewnia elastyczność, gdyż może być zastosowany wraz z modemem kablowym, DSL lub światłowodowym. Tak, jak FRITZ!Box 6590 Cable, FRITZ!Box 4080 obsługuje najwyższej klasy bezprzewodową sieć LAN, zdolną zaspokoić wyśrubowane wymagania sieci domowej: technologie 4x4 w paśmie 2,4 GHz, 4x4 w paśmie 5 GHz oraz Wave 2 wraz z Multi-User MIMO (Multiple Input Multiple Output). Kolejne targowe nowości to np. FRITZ!WLAN Repeater w technologii Wireless AC oraz przedpremierowy pokaz nowej wersji FRITZ!OS - systemu operacyjnego routerów FRITZ!Box. Wszystkie nowe produkty FRITZ! można zobaczyć na żywo w działaniu na stoisku AVM w hali nr 10.1.

FRITZ!Box 6490 Cable oraz FRITZ!Box 6590 Cable: Turbodoładowanie oraz komfort dla połączeń kablowych
Router FRITZ!Box 6490 Cable to aktualny flagowy produkt dla łączy kablowych, a FRITZ!Box 6590 Cable, ustanawia nowe standardy prędkości dla tego rodzaju dostępu do Internetu. Aktualny model FRITZ!Box 6490 Cable z agregacją łączy 24 x 8, interfejsem bezprzewodowym Wireless AC, gigabitowym łączem LAN i tunerem DVB-C dla sygnału wideo, jest przeznaczony do najwyższej jakości łączy kablowych o prędkości pobierania danych rzędu 1300 Mbit/s. FRITZ!Box 6590 Cable oferuje jeszcze większe prędkości przesyłu, gdyż obsługuje agregację łączy 32 x 8, umożliwiającą osiągnięcie przepustowości pobierania danych do 1,7 Gbit/s oraz 240 Mbit/s przy ich wysyłaniu. W sferze komunikacji radiowej FRITZ!Box 6590 Cable, zamknięty w nowej, białej obudowie, bazuje na szybkiej, inteligentnej technologii bezprzewodowej sieci LAN: przepustowość do 2,5 Gbit/s w obrębie sieci domowej można osiągnąć dzięki technologiom 4x4 Dual Band Wave 2 i Multi-User MIMO. Nadzwyczaj stabilne połączenia dla wymagających aplikacji, jak streaming w sieci bezprzewodowej, są możliwe dzięki technologii 4x4 for Wireless N, oferującej przepustowość do 800 Mbit/s oraz 4x4 Wireless AC Wave 2 z Multi-User MIMO, osiągającej prędkość do 1,733 Mbit/s. Oba modele routera FRITZ!Box posiadają funkcje serwera multimedialnego oraz magazynu sieciowego NAS, umożliwiające udostępnianie zdjęć i muzyki w całej sieci domowej. Unikalną cechą routera FRITZ!Box Cable, niespotykaną w innych urządzeniach przeznaczonych do pracy z łączmi kablowymi, jest baza DECT. Pozwala ona na używanie sześciu bezprzewodowych aparatów telefonicznych oraz umożliwia realizację wielu funkcji inteligentnego domu Smart Home. Wbudowana centralka telefoniczna dla aparatów analogowych, ISDN, DECT oraz IP, zapewnia komfortową telefonię i to w jakości HD. Nowy router FRITZ!Box 6590 Cable posiada także tuner DVB-C i potrafi transmitować sygnał telewizji kablowej w infrastrukturze LAN do urządzeń mobilnych, podłączonych do sieci domowej. Wsparcie dla funkcji inteligentnego domu Smart Home i aplikacje FRITZ!Apps uzupełniają bogatą paletę funkcji. FRITZ!Box 6490 Cable jest już dostępny u dostawców usług kablowych.

FRITZ!Box 5490: Zawrotne prędkości przesyłu na łączu światłowodowym
W czasie targów Anga Com swój debiut będzie miał nowy model routera FRITZ!Box 5490 dla sieci światłowodowych. Pozwala on na bezpośredni dostęp do aktywnej sieci światłowodowej (AON) i tym samym bazuje na aktywnej technologii point-to-point, która będzie w przyszłości podstawą architektury FTTH (Fiber to the Home - światłowód do samego domu). Nowy FRITZ!Box 5490 dla sieci światłowodowych łączy w sobie wszystko, co złożyło się na ugruntowany już sukces flagowego modelu dla łączy DSL, routera FRITZ!Box 7490: gigabitowa prędkość, najnowsza platforma sprzętowa i bogactwo funkcji systemu FRITZ!OS. W celu zapewnienia wyższej prędkości i większego zasięgu sieci domowej, FRITZ!Box 5490 korzysta z technologii Wireless AC, oferującej 1300 Mbit/s oraz Wireless N osiągającej 450 Mbit/s. Aby realizować komfortowe funkcje telefoniczne z jakością dźwięku HD, nowy router FRITZ!Box 5490 posiada wbudowaną centralkę telefoniczną z automatyczną sekretarką, bazą DECT dla sześciu aparatów bezprzewodowych i możliwość podłączenia telefonów analogowych, ISDN oraz IP. Wydajny serwer multimediów umożliwia streaming muzyki, zdjęć i wideo w całej sieci domowej. Funkcje inteligentnego domu Smart Home są oparte na bazie DECT i uzupełniają szerokie spektrum funkcjonalności urządzenia. FRITZ!Box 5490 obsługuje uproszczone mechanizmy provisioningu na bazie protokołu CPE WAN Management (DSL-Forum TR-069/TR-104). W ten sposób operatorzy mogą bez problemów świadczyć różnorakie usługi takie, jak np. dostęp do Internetu, telewizję IP i Voice-over-IP.

Nowy bezprzewodowy LAN z routerem FRITZ!Box 4080: inteligencja i prędkość dzięki technologii 4x4 Dual Band Wave 2
Na przykładzie FRITZ!Box 4080, AVM przedstawia high-endowy router bezprzewodowy dla gigabitowej sieci domowej. Nowo opracowany router FRITZ!Box 4080, zachęcający nowym, pionowym designem i białą obudową, może być łatwo skonfigurowany do pracy z dostępem kablowym, łączem DSL i modemem światłowodowym. Wspiera on technologię 4x4 Dual Band Wave 2, a dzięki obsłudze Multi-User MIMO (Multiple Input Multiple Output), stanowi najlepszą platformę do budowy wydajnych sieci domowych. Nowy router bezprzewodowy realizuje transmisję w obu pasmach (4x4 N i 4x4 AC Wave 2), tak, aby jeszcze więcej zadań mogło być wykonywanych równocześnie i to z prędkościami do 2,5 Gbit/s (2,533 Mbit/s). Każde urządzenie w sieci, niezależnie od obsługiwanego standardu bezprzewodowego, będzie mogło skorzystać z zalet nowej technologii ze względu na większą prędkość przesyłu, mniejsze opóźnienia i niższe zużycie energii elektrycznej. Streamowanie wideo w rozdzielczości 4K, gry sieciowe na konsolach i wielu użytkowników smartfonów i tabletów, równocześnie korzystających z bezprzewodowej sieci LAN - FRITZ!Box 4080 jest w stanie obsłużyć to wszystko, a nawet więcej z zachowaniem najwyższej jakości transmisji i z zawrotną prędkością. FRITZ!Box 4080 oferuje również zwiększoną wydajność technologii Wireless N w paśmie 2,4 GHz. Dzięki zastosowaniu techniki modulacji (256QAM), w każdym z czterech strumieni można realizować transmisję o prędkości 200 Mbit/s, co przekłada się na przepustowość brutto rzędu 800 Mbit/s brutto. Co więcej, nowy FRITZ!Box posiada jeden gigabitowy port WAN, cztery porty LAN o tej samej przepustowości i dwa porty USB 3.0. Dwa telefoniczne porty analogowe, wbudowana stacja bazowa DECT i wewnętrzny port ISDN, dopełniają bogatą platformę sprzętową nowego, bezprzewodowego routera. Wraz systemem FRITZ!OS dostępne są liczne funkcje komfortowe, jak np. FRITZ!NAS, serwer multimediów, bezprzewodowy dostęp dla gości, funkcje inteligentnego domu Smart Home, automatyczna aktualizacja i usługa MyFRITZ!. Rynkowa premiera urządzenia FRITZ!Box 4080 planowana jest na drugą połowę 2015.

FRITZ!OS: szersze spojrzenie na domową sieć, bezprzewodowy LAN i telefony FRITZ!Fon
W czasie targów Anga Com 2015, AVM prezentuje przedpremierowy pokaz kolejnej wersji systemu FRITZ!OS, systemu operacyjnego routerów FRITZ!Box i innych produktów z rodziny FRITZ!. Nowością jest podgląd sieci domowej, prezentujący na jednym ekranie wszystkie urządzenia podłączone do routera FRITZ!Box. Daje on również możliwość centralnego zarządzania aktualizacjami oprogramowania wzmacniaczy sygnału FRITZ!WLAN Repeater oraz innych produktów z rodziny FRITZ!. Monitor bezprzewodowej sieci LAN, służący do analizowania natężenia ruchu w sieci radiowej, prezentuje teraz jeszcze więcej ważnych informacji. Użytkownicy będą teraz mogli jednym rzutem oka ocenić zakłócenia powodowane przez sąsiednie sieci radiowe oraz inne źródła interferencji i odpowiednio dobrać kanał, by ich uniknąć. Uznana funkcja kontroli rodzicielskiej oferuje teraz jeszcze więcej elastyczności dzięki możliwości doraźnego zwiększania limitu przebywania w internecie za pomocą systemu biletów. Także bezprzewodowe telefony FRITZ!Fon skorzystają z nowych możliwości kolejnej odsłony systemu FRITZ!OS. W aparatach DECT będzie można wybrać pięć nowych, konfigurowanych indywidualnie ekranów startowych oraz zmieniać wielkość czcionki w menu. Nowa wersja FRITZ!OS będzie dostępna w ciągu roku 2015.

Wszystkie produkty z rodziny FRITZ! można zobaczyć w działaniu w czasie targów Anga Com, od 9 do 11 czerwca w Kolonii, na stoisku AVM nr Q10 w hali 10.1.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube