ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Geniatech: Komputer ATV310B z dedykowanym oprogramowaniem XBMC-Linux

C4i, Consultants for Industry, wprowadza na polski rynek minikomputer Geniatech Mygica ATV 310B z systemem operacyjnym XBMC-Linux. XBMC to dotychczas najpopularniejsze oprogramowanie dla komputerów PC, wykorzystywanych w roli Home Theather. System znany jest także użytkownikom konsoli XBOX. Mygica ATV 310B wyróżnia się zwartą konstrukcją − urządzenie ma niewielkie wymiary, jest poręczne, a co za tym idzie, wyjątkowo mobilne. Prosty, ale elegancki design utrzymany w jasnej kolorystyce podkreśla ciekawy efekt minimalizmu.

Oryginalnie model ATV310B ma zainstalowany system operacyjny Android z szeregiem aplikacji rozszerzających możliwości odtwarzacza, w tym zapewniających dostęp do prowadzenia wideokonferencji przez Skype, przeglądania Internetu, dostępu do portali społecznościowych, np. Facebook i wiele innych. Umożliwia pobieranie i instalację aplikacji ze sklepu Play. Jednak najistotniejszą funkcją ATV310B jest możliwość rezygnacji z oprogramowania Androida i instalacja systemu XBMC-Linux.

ATV310B umożliwia instalację XBMC na dystrybucji Linuxa. Wówczas pozbywamy się Androida z platformy i zapewniamy dostęp do najnowocześniejszego oprogramowania multimedialnego. XBMC zmienia ATV310B w doskonały odtwarzacz audio, wideo oraz mediów internetowych. Platforma ta ciągle zyskuje na popularności i jest cały czas rozwijana.

ATV 310B posiada wyjście HDMI w rozdzielczości do 1080p 60Hz, wyjście kompozytowe i audio stereo, wyjście cyfrowe optyczne Toslink oraz złącze Ethernet, dwa porty USB, slot na karty pamięci SD, a także możliwość połączenia WiFi. ATV310B jest wyposażony w procesor ARM Cortex A9 oraz grafikę opartą na Mali 400. ATV310B − dzięki cyfrowemu wyjściu S/PDIF − obsługuje audio wysokiej jakości. Posiada również standardowe wyjście analogowe RCA L/R oraz wbudowaną obsługę dźwięku poprzez HDMI.

W minikomputerze Geniatech Mygica ATV 310B z oprogramowaniem XBMC-Linux zyskujemy potężne źródło do obsługi multimediów, wizualizacji i automatycznego pobierania okładek do filmów i muzyki zgromadzonych na nośnikach lokalnych lub sieciowych, a także możliwość korzystania z szeregu wtyczek XBMC – dodatkowego oprogramowania, usług sieciowych telewizji, płatnych i darmowych serwisów VOD, radia internetowego i gier. XBMC na Linuksie pracuje swobodnie i płynnie, bez niepotrzebnych spowalniających procesów w tle, udostępnia również możliwość przeglądania stron internetowych.

Wtyczki programów XBMC aktualizują się na bieżąco po podłączeniu urządzenia do sieci internetowej. Wśród aplikacji, które można instalować na XBMC, znajdują się różne dodatki „telewizyjne”, w tym program TV, gry, usługi telewizyjne i radiowe, a także dziesiątki innych udogodnień znanych fanom tego oprogramowania. W sieci dostępna jest imponująca liczba wtyczek pozwalających na pełną personalizację playera – od jego wyglądu po listę darmowych kanałów radia i telewizji internetowej. Kanały IPTV, dostępne w ogromnej liczbie, są niewątpliwie przyszłością domowej rozrywki i już dziś dostępne są dla każdego z odtwarzacza ATV310B z XBMC. Jako wtyczki dostępne są m.in. Ipla, TVN Player, sport.pl i wiele innych.

Dostęp do sieci ATV310B może realizować na dwa sposoby: poprzez WiFi lub złącze Ethernet. Dzięki temu możliwe jest przeglądanie stron internetowych, ale również pobieranie i przeglądanie zasobów sieci lokalnej, takich jak filmy, muzyka, zdjęcia. Wspierane jest oprogramowanie Adobe Flash oraz HTML 5.0, co zapewnia bezproblemowe i pełne przeglądanie kontentu internetowego. Dzięki wyjściu HDMI możliwa jest transmisja danych wizyjnych w najwyższej rozdzielczości. ATV310B posiada dodatkowo wyjścia komponent i kompozyt, umożliwiając połączenia z różnymi rodzajami odbiorników. ATV310B zmienia każdy telewizor w prawdziwy Smart TV. Odtwarza wszystkie popularne formaty audio i video, m.in. MPEG1/2/4, H.164, VC-1, WMV, AVI, MKV, MOV, MP3, WAV, WMA, FLAC. Obsługuje dyski twarde USB, pendrive’y, oraz karty SD/SDHC. Sterowany jest dołączonym do zestawu pilotem, jednak istnieje możliwość dokupienia bardziej zaawansowanych urządzeń sterujących, a konkretnie klawiatur KR-100 i KR-300.

Atrakcyjnym rozwiązaniem jest możliwość sterowania ATV310B poprzez sieć lokalną z tabletu lub telefonu z systemem operacyjnym Android − istnieje kilkadziesiąt gotowych opcji oprogramowania do sterowania systemu XBMC, które można pobrać z Google Play. Zyskujemy wówczas wszechstronny i swobodny dostęp do zapisanych plików muzycznych, filmowych czy fotograficznych. Możemy też swobodnie i łatwo znaleźć oraz odtworzyć interesujący nas plik.

Cena detaliczna MyGica Enjoy TV ATV310B wynosi 389,00 zł. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją dla użytkowników domowych oraz 12-miesięczną dla firm.

 

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube