Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AXIS: Technologia kompresji Zipstream

Axis Communications, światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza do swojej oferty technologię kompresji Zipstream, w pełni kompatybilną z powszechnie przyjętym standardem H.264. Pozwala ona klientowi na korzystanie ze zmniejszonej szerokości pasma oraz wymogów dotyczących magazynowania danych, bez konieczności inwestowania w nowe kamery czy oprogramowanie. Technologia, rozwijana przede wszystkim pod kątem aplikacji systemów nadzoru wizyjnego, zmniejsza pasmo transmisji oraz pamięć konieczną do zapisu plików o połowę.

Zauważalny postęp w kierunku zapewnienia doskonałej jakości obrazu w rozdzielczości HDTV i konieczność wysokiej wydajności w każdym, także słabym świetle, spowodował wzrost wymogów dotyczących sieci i infrastruktury. Wykorzystując technologię Axis Zipstream, umożliwiamy naszym klientom znaczne zmniejszenie wymagań w zakresie przepustowości i pamięci bez narażania na utratę istotnych szczegółów obrazu. Mogą oni również zapisać dwukrotnie więcej obrazów video niż dotychczas na kartach SD, w urządzeniach sieciowej pamięci masowej NAS pracujących w systemach zarządzanych poprzez Axis Camera Companion, czy też wykorzystując pamięć typu EDGE” mówi Jan Grusznic, Sales Engineer Axis Communications. „Technologia Axis Zipstream dodaje nowy moduł do silnika kompresji danych w kamerze, nadający odpowiedni priorytet ważnym detalom nagrywanego obrazu, podczas gdy mniej istotne dane mogą zostać skompresowane.
Dzięki technologii Axis Zipstream, jest dokonywana analiza i optymalizacja strumienia wideo w czasie rzeczywistym. Sceny zawierające istotne szczegóły, rejestrowane są przy zachowaniu najwyższej jakości i rozdzielczości obrazu, podczas gdy pozostałe obszary są filtrowane i odrzucane na rzecz optymalnego wykorzystania dostępnej szerokości pasma i zasobów pamięci. Detale istotne np. na potrzeby dochodzeń, tj. twarze, tatuaże lub tablice rejestracyjne są separowane i zapisywane, podczas gdy obszary nieistotne, jak ściany, czy skwery zieleni są redukowane (wygładzane) na rzecz zmniejszenia koniecznej pojemności pamięci.

Klienci mogą stosować technologię Axis Zipstream wraz z innymi technologiami Axis, m.in. Wide Dynamic Range – Forensic Capture i Lightfinder. Jest ona w pełni kompatybilna z H.264 i może być używana z Axis Camera Station, Axis Camera Companion i innymi systemami zarządzania obrazem.

Axis udostępnia obecnie technologię Zipstream dla kamer sieciowych AXIS Q1615, AXIS Q1635 oraz dla serii AXIS Q35, poprzez aktualizację oprogramowania. Planowane produkty, które pojawią się na rynku z wdrożoną technologią Zipstream to AXIS M1124/-E, AXIS M1125/-E, AXIS P1365/-E, stałopozycyjna kamera sieciowa AXIS P3224-LV/LVE oraz stałopozycyjna kamera kopułkowa AXIS P3225-LV/-LVE.

AXIS M1124/-E oraz AXIS M1125/-E to kamery w przystępnych cenach. Zostały wyposażone w takie funkcjonalności jak technologia Zipstream, tryb pracy dzień/noc, WDR – Forensic Capture, posiadają także obiektyw CS Mount. Oferują szerokie możliwości analizy danych, znajdując zastosowanie przede wszystkim na rynku sprzedaży detalicznej, ale też w instalacjach, w których szczególne znaczenie ma cena.

Kamery sieciowe AXIS P1365 oraz gotowa do montażu na zewnątrz AXIS P1365-E są wyposażone w funkcję szerokiego zakresu tonalnego WDR – Forensic Capture, audio, zdalne ogniskowanie oraz technologię Axis Zipstream. Połączenie technologii WDR i Lightfinder pozwala uzyskać wysoką jakość obrazu niezależnie od poziomu i zmienności oświetlenia. Dzięki temu urządzenia te są optymalnym rozwiązaniem w zakresie nadzoru wizyjnego miast oraz dla sektora bankowego i finansowego, tak wewnątrz i na zewnątrz obiektów.

Natomiast efektywne, uniwersalne kamery kopułkowe AXIS P3224-LV/-LVE i AXIS P3225-LV/-LVE, zapewniają wysoką jakość obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych dzięki kombinacji technologii Optimized IR i WDR – Forensic Capture. Zastosowana w tym wypadku technologia Zipstream obniża wymagania dotyczące szerokości pasma i pamięci bez wpływu na widoczność detali obrazu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube