Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Limitowana, złota edycja GTX 980 z okazji 20-lecia produkcji kart graficznych

W tym roku firma ASUS obchodzi 20 lat istnienia na rynku kart graficznych. Przez ten czas zdobyła uznaną pozycję, a jej produkty są jednymi z najczęściej nagradzanych. Znana jest z wdrażania w swoich modelach innowacyjnych technologii, a tę okrągłą rocznicę świętuje wprowadzając na rynek limitowaną, złotą edycję GTX 980, która otrzymała jeszcze szybsze taktowanie i białą kartę GTX 970 Turbo.

20th Anniversary Gold Edition GTX 980 wyposażona została w procesor graficzny NVIDIA® GeForce® GTX™ 980 taktowany zegarem w trybie przyśpieszonym na poziomie 1431 MHz. Nie zabrakło w niej także z autorskich rozwiązań jak: Memory Defroster, chłodzenie DirectCU, technologia wentylatorów 0dB, moduł regulacji napięcia Digi+ z komponentami Super Alloy Power oraz system monitorowania i regulacji ustawień systemu GPU Tweak. To właśnie opracowywanie takich technologii pozwoliło ASUSowi osiągnięcie wiodącej pozycji w produkcji najszybszych, najlepiej chłodzonych i najcichszych krat graficzne na rynku.
Droga do dostarczania użytkownikom najlepszych konstrukcji rozpoczęła się w 1996 roku. W kolejnych latach, wraz z nowymi generacjami zarówno gracze, overclockerzy, użytkownicy domowi, czy firmy mogły cieszyć się coraz większymi możliwościami. Dbanie o jakość i wydajność umożliwiło firmie ASUS zbudowanie mocnej pozycji produkowanych przez nią kart graficznych, zarówno w oczach konsumentów, jak i dziennikarzy. Gracze i wymagający klienci wybierają je ze względu na wysokie osiągi. ASUS tworzy najlepiej sprzedające się i zdobywające liczne nagrody karty graficzne, jest też najpopularniejszą marką w testach 3DMark® wśród użytkowników strony HWBot.
Kroki milowe ASUSa na rynku kart graficznych:
• 1998: ustanowienie nowego standardu branżowego poprzez opracowanie pierwszej karty graficznej z radiatorem wyposażonym w wentylator, który zapewniał optymalne chłodzenie i stabilność.
• 2002: wprowadzenie na rynek pierwszej karty graficznej z wysokiej jakości, czarnym obwodem drukowanym.
• 2007: dołączenie do oferty pierwszej zewnętrznej karty graficzną – XG Station. Wyposażona została w pokrętło pozwalające użytkownikom na regulowanie taktowania oraz wyświetlacz informujący o aktualnych parametrach jak: temperatura procesora graficznego i prędkość wentylatorów.
• 2008: pierwsza karta graficzna z serii Republic of Gamers (ROG) - ROG Matrix EN9600/EN9800 GT. Oferowała przyjazny dla użytkownika system przetaktowywania i wysokie osiągi fabryczne, ustanawiając tym samym standard dla wszystkich przyszłych kart graficznych ROG.
• 2010: pierwsze na rynku rozwiązanie chłodzące z wykorzystaniem przewodów cieplnych stykających się bezpośrednio z procesorem graficznym.
• 2011: opracowanie komponentów Super Alloy Power, które zapewniają maksymalną wydajność i żywotność z minimalną utratą energii i niską temperaturą. Komponenty Super Alloy Power są do dziś używane we wszystkich kartach graficznych firmy ASUS.
• 2013: wprowadzenie na rynek pierwszego zastosowanego bezpośrednio w kartach graficznych, hybrydowego rozwiązania chłodzącego cieczą i powietrzem.
• 2014: zapoczątkowanie serii Strix, w której technologia DirectCU została ulepszona poprzez innowacyjne rozwiązanie wentylatorowe 0dB. Pozwala ono użytkownikom grać w całkowitej ciszy.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
Karta ASUS GTX 980 Gold Edition będzie dostępna w Polsce pod koniec kwietnia 2015 roku. Data wprowadzenia serii Turbo do polskiej dystrybucji nie została jeszcze potwierdzona.

SPECYFIKACJA

ASUS GTX 980 Gold Edition

Silnik graficzny

NVIDIA® GeForce® GTX™ 980

Magistrala

PCI Express® 3.0

OpenGL

OpenGL® 4.4

Pamięć grafiki

4GB GDDR5

Taktowanie GPU

1431MHz

Rdzenie CUDA

2048

Taktowanie pamięci

7010MHz (GDDR5)

Interfejs pamięci

256-bit

Wyjście DVI

1 x Natywny Dual-link DVI-I

Wyjście HDMI

1 x Natywne HDMI 2.0

Zgodność z HDCP

Tak

DisplayPort

3 x Natywny DisplayPort 1.2

Dołączone adaptery/kable

1x Adapter DVI - VGA

Dołączone oprogramowanie

ASUS GPU Tweak i sterowniki 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube