Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ASUS: Limitowana, złota edycja GTX 980 z okazji 20-lecia produkcji kart graficznych

W tym roku firma ASUS obchodzi 20 lat istnienia na rynku kart graficznych. Przez ten czas zdobyła uznaną pozycję, a jej produkty są jednymi z najczęściej nagradzanych. Znana jest z wdrażania w swoich modelach innowacyjnych technologii, a tę okrągłą rocznicę świętuje wprowadzając na rynek limitowaną, złotą edycję GTX 980, która otrzymała jeszcze szybsze taktowanie i białą kartę GTX 970 Turbo.

20th Anniversary Gold Edition GTX 980 wyposażona została w procesor graficzny NVIDIA® GeForce® GTX™ 980 taktowany zegarem w trybie przyśpieszonym na poziomie 1431 MHz. Nie zabrakło w niej także z autorskich rozwiązań jak: Memory Defroster, chłodzenie DirectCU, technologia wentylatorów 0dB, moduł regulacji napięcia Digi+ z komponentami Super Alloy Power oraz system monitorowania i regulacji ustawień systemu GPU Tweak. To właśnie opracowywanie takich technologii pozwoliło ASUSowi osiągnięcie wiodącej pozycji w produkcji najszybszych, najlepiej chłodzonych i najcichszych krat graficzne na rynku.
Droga do dostarczania użytkownikom najlepszych konstrukcji rozpoczęła się w 1996 roku. W kolejnych latach, wraz z nowymi generacjami zarówno gracze, overclockerzy, użytkownicy domowi, czy firmy mogły cieszyć się coraz większymi możliwościami. Dbanie o jakość i wydajność umożliwiło firmie ASUS zbudowanie mocnej pozycji produkowanych przez nią kart graficznych, zarówno w oczach konsumentów, jak i dziennikarzy. Gracze i wymagający klienci wybierają je ze względu na wysokie osiągi. ASUS tworzy najlepiej sprzedające się i zdobywające liczne nagrody karty graficzne, jest też najpopularniejszą marką w testach 3DMark® wśród użytkowników strony HWBot.
Kroki milowe ASUSa na rynku kart graficznych:
• 1998: ustanowienie nowego standardu branżowego poprzez opracowanie pierwszej karty graficznej z radiatorem wyposażonym w wentylator, który zapewniał optymalne chłodzenie i stabilność.
• 2002: wprowadzenie na rynek pierwszej karty graficznej z wysokiej jakości, czarnym obwodem drukowanym.
• 2007: dołączenie do oferty pierwszej zewnętrznej karty graficzną – XG Station. Wyposażona została w pokrętło pozwalające użytkownikom na regulowanie taktowania oraz wyświetlacz informujący o aktualnych parametrach jak: temperatura procesora graficznego i prędkość wentylatorów.
• 2008: pierwsza karta graficzna z serii Republic of Gamers (ROG) - ROG Matrix EN9600/EN9800 GT. Oferowała przyjazny dla użytkownika system przetaktowywania i wysokie osiągi fabryczne, ustanawiając tym samym standard dla wszystkich przyszłych kart graficznych ROG.
• 2010: pierwsze na rynku rozwiązanie chłodzące z wykorzystaniem przewodów cieplnych stykających się bezpośrednio z procesorem graficznym.
• 2011: opracowanie komponentów Super Alloy Power, które zapewniają maksymalną wydajność i żywotność z minimalną utratą energii i niską temperaturą. Komponenty Super Alloy Power są do dziś używane we wszystkich kartach graficznych firmy ASUS.
• 2013: wprowadzenie na rynek pierwszego zastosowanego bezpośrednio w kartach graficznych, hybrydowego rozwiązania chłodzącego cieczą i powietrzem.
• 2014: zapoczątkowanie serii Strix, w której technologia DirectCU została ulepszona poprzez innowacyjne rozwiązanie wentylatorowe 0dB. Pozwala ono użytkownikom grać w całkowitej ciszy.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
Karta ASUS GTX 980 Gold Edition będzie dostępna w Polsce pod koniec kwietnia 2015 roku. Data wprowadzenia serii Turbo do polskiej dystrybucji nie została jeszcze potwierdzona.

SPECYFIKACJA

ASUS GTX 980 Gold Edition

Silnik graficzny

NVIDIA® GeForce® GTX™ 980

Magistrala

PCI Express® 3.0

OpenGL

OpenGL® 4.4

Pamięć grafiki

4GB GDDR5

Taktowanie GPU

1431MHz

Rdzenie CUDA

2048

Taktowanie pamięci

7010MHz (GDDR5)

Interfejs pamięci

256-bit

Wyjście DVI

1 x Natywny Dual-link DVI-I

Wyjście HDMI

1 x Natywne HDMI 2.0

Zgodność z HDCP

Tak

DisplayPort

3 x Natywny DisplayPort 1.2

Dołączone adaptery/kable

1x Adapter DVI - VGA

Dołączone oprogramowanie

ASUS GPU Tweak i sterowniki