Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

TOSHIBA: Firma wspiera biegaczy

W pierwsze wiosenne dni warto pomyśleć o rozpoczęciu treningów w ramach przygotowania do sezonu biegowego nie tylko na dworze, ale też…przed telewizorem. Najbardziej wytrwali mają szansę wystartować jeszcze w tegorocznych maratonach. Przedstawiamy kilka faktów i porad, które mogą zainteresować początkujących biegaczy.

Historia maratonów
W 490 r p.n.e. pewien grecki posłaniec o imieniu Filippides wyruszył z miejscowości Maraton do Aten, aby obwieścić zwycięstwo w bitwie z Persami i ostrzec przed zbliżającą się flotą. Według Herodota biegacz zaraz po przekazaniu wiadomości zmarł z wycieńczenia. Rzeczywisty dystans, jaki przebiegł pierwszy maratończyk, wyniósł około 37 kilometrów i od wieków uważany był za jedno z największych wyzwań fizycznych dla ludzkiego ciała. W czasach nowożytnych igrzysk zaokrąglono tę liczbę do 40 km, a na igrzyskach w Londynie wydłużono o kolejne 2 km, aby meta ustawiona była w okolicach loży honorowej, zajmowanej przez króla.

Biegacze w Polsce
Każdego roku w Polsce odbywa się ponad 130 zawodów biegowych, a ich liczba wciąż rośnie, co świadczy o ogromnej popularności tego sportu. Do najpopularniejszych należą maratony w Warszawie i Poznaniu, w których biorą udział nie tylko zawodowcy, ale też amatorzy. Tak duże zainteresowanie tą dyscypliną sportową wynika m.in. z tego, że hobby nie wymaga dużych nakładów finansowych i może być praktykowane w różnych okolicznościach.

Treningi przed telewizorem
Najwytrwalsi trenują przez cały rok, niezależnie od temperatury i warunków pogodowych. Inni wybierają na ten czas bieżnie na siłowni lub w domu, część z biegaczy zaczyna swoje treningi dopiero na wiosnę. Są też tacy, którzy chcieliby wystartować w dużym biegu ulicznym, jednak nie mogą znaleźć czasu, aby wyjść z domu i pracować nad kondycją. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się być… dobry telewizor. Wystarczy ustawić bieżnię w salonie, uruchomić płytę treningową i włączyć konwersję obrazu 2D do 3D, aby poczuć się jak na siłowni lub w parku. Jeśli telewizor posiada autokalibrację, wówczas automatycznie dostosuje się do warunków oświetleniowych panujących w mieszkaniu. Technologia przetwarzania obrazu AMR+ zapewni płynność wyświetlanych ruchów, dzięki czemu można mieć pewność, że ćwiczenia wykonywane są prawidłowo i nie przegapiono nawet najmniejszego szczegółu. Nowoczesne telewizory z platformą Smart TV Cloud zapewnią dostęp do dużej ilości aplikacji takich jak Youtube, gdzie można znaleźć dodatkowe materiały treningowe lub porady dotyczące diety. Dobry telewizor posiada również niski input lag, co oznacza, że po podłączeniu konsoli z kontrolerem ruchu wszystkie czynności będą wykonywane niezwykle precyzyjnie, bez mikro-zacięć.

Twoje nagranie z maratonu
Wraz z wzrostem popularności sportu rozwinął się również rynek gadżetów przeznaczonych dla biegaczy, jak np. specjalne stroje, zegarki, opaski i bidony. Kiedy przygotowania dobiegną końca, warto udokumentować efekt wielomiesięcznych ćwiczeń. Idealnie może posłużyć do tego kamera wyczynowa, zamontowana na klatce piersiowej tak, aby nie ograniczała ruchów i jednocześnie nie stanowiła dodatkowego obciążenia. Sprzęt dostępny na rynku jak na przykład Camileo X-Sports waży jedyne 94 gramy, a przy jego zakupie otrzymujemy wszystkie niezbędne mocowania, które mogą przydać się przy innych dyscyplinach sportowych. Film w jakości Full HD nagrany przez Camielo X-Sports z nietypowej perspektywy, może być idealną pamiątką z pierwszego przebiegniętego maratonu.

Zacznij już dzisiaj
Warto już teraz rozpocząć regularne przygotowania do biegów. Nie należy szukać wymówek, nowinki technologiczne zostały stworzone po to, aby pomagać w codziennym życiu, również w sporcie. Ciężka praca przyniesie nie tylko efekty w postaci utraty zbędnych kilogramów, ale również da ogromną satysfakcję i pozwoli poznać nowych, niezwykle pozytywnych ludzi. Do zobaczenia w Warszawie, już w najbliższą niedzielę 29 marca!

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube