ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

POCKETBOOK: B2B Cloud Solution – otwarta platforma do czytania „na życzenie”!

PocketBook prezentuje PocketBook B2B Cloud Solution – kompletny pakiet usług niezbędnych dla dostawców treści online oraz księgarni internetowych, dzięki którym użytkownik końcowy otrzyma nowe, unikalne możliwości.

Obecny stan zaawansowania technologii stosowanych w czytnikach książek elektronicznych zapewnia niebywałą wygodę czytania. Jednak użytkownicy stale poszukują nowych funkcjonalności, w tym również łatwiejszego pobierania treści, przesyłania ich na urządzenie oraz, co najważniejsze, korzystania z nich. Takie rozwiązania może zapewnić ekosystem, który zintegruje ze sobą zarówno czytnik, jak i inne urządzenia, a także księgarnię oraz usługi internetowe wraz z różnymi zasobami online. Dlatego firma PocketBook umożliwia stworzenie takiego ekosystemu, dzięki wykorzystaniu PocketBook B2B Cloud Solution! Narzędzie to dostarcza potencjalnym partnerom wiele możliwości udoskonalania doświadczeń związanych z e-czytaniem.

PocketBook B2B Cloud Solution pozwala na korzystanie z produktów typu „white label” oraz dostosowania ich do potrzeb e-księgarni internetowych, jak również podaje rekomendacje usług internetowych. Dzięki tej opcji partner może scalić ze sobą markę i oferowany kontent, a następnie dobrać adekwatną kolorystykę. PocketBook jest także gotów opracować dla swoich partnerów w pełni zindywidualizowaną aplikację, która będzie współpracowała z systemami Android oraz iOS. Aplikacja taka obsługuje wszelkie formaty plików e-booków, ma szeroki pakiet ustawień, a także pozwala na dodatkowe działania, takie jak na przykład tworzenie notatek i dzielenie się nimi.

Zakres możliwości oferowanych przez PocketBook B2B Cloud Solution nie jest jedyną zaletą tego rozwiązania. Ważną rolę pełni zabezpieczenie danych, które w tym przypadku chronione są przez standard Adobe DRM.

PocketBook ma dla swoich partnerów unikalną propozycję dostosowania czytników z ekranami E Ink do indywidualnych wymogów każdego z nich. Obejmuje ona włączenie logo firmy w projekt opakowania i urządzenia, opracowanie dedykowanego oprogramowania obejmującego wizualizację wyświetlaną na ekranie powitalnym, aplikacje powiązane z księgarnią internetową czy połączenie z mediami społecznościowymi. Dzięki tym rozwiązaniom partnerzy otrzymują nowy produkt, niedostępny dla innych podmiotów, a tym samym uzyskują przewagę konkurencyjną.

PocketBook B2B Cloud Solution jest narzędziem, dzięki któremu partnerzy firmy mogą zwiększyć swoje zyski. Jedną z takich możliwości jest opcja zakupu treści internetowych poprzez urządzenia mobilne. Partnerzy uzyskają również wsparcie promocyjne w postaci powiadomień z rekomendacjami e-książek wysyłanych bezpośrednio na czytniki klientów. Rozwiązanie pozwala także zbierać dane statystyczne z urządzeń PocketBook, które pomogą w dalszym planowaniu działań biznesowych.

„Naszym aktualnym celem jest podniesienie komfortu e-czytania. Opracowane przez nas rozwiązanie PocketBook B2B Cloud Solution pozwala nam się do niego zbliżyć” – mówi Enrico Müller Prezes firmy PocketBook Readers GmbH. – „Tworząc tę ofertę, koncentrowaliśmy się na pięciu wyznacznikach: otwartości, która wyróżnia PocketBook B2B Cloud Solution wśród istniejących ekosystemów, niezależności, indywidualnym podejściu, wydajności oraz różnorodności reprezentującej nasze spojrzenie na współczesny rynek książki. Chcemy zaoferować naszym interesariuszom, począwszy od wydawców i księgarzy po użytkowników końcowych, praktyczne
i ponadczasowe rozwiązanie, które zaspokoi ich wszelkie potrzeby”, – dodaje Enrico Müller.

Jednym z partnerów biznesowych, który skorzysta wkrótce z PocketBook B2B Cloud Solution, jest firma Umbreit. Bliska i owocna współpraca z PocketBook utwierdza Clemensa Birka, prezesa Umbreit, w przekonaniu, że nowe rozwiązanie doskonale wpisze się w model biznesowy firmy. „Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do każdej księgarni, z którą pracujemy”, – wyjaśnia Clemens Birk. „Dlatego też uniwersalność i otwartość oferowana przez PocketBook B2B Cloud Solution idealnie współgra z naszą filozofią korporacyjną”.

Nowy pakiet usług, oparty na chmurze obliczeniowej, jest dostępny bezpłatnie dla użytkowników końcowych, a jednocześnie pozwala im poznać nowe aspekty e-czytania. Rozwiązanie synchronizuje postępy czytania wybranego e-booka, niezależnie od urządzenia, z jakiego aktualnie czytelnik korzysta. Notatki czy zakładki utworzone na smartfonie, tablecie czy laptopie będą dostępne również w innych systemach. Nowo zakupione książki zostają automatycznie załadowane do chmury w formatach ePUB oraz PDF, dzięki czemu użytkownicy mogą z nich korzystać w dowolnym momencie za pośrednictwem poręcznych narzędzi zarządzania swoją biblioteczką.

PocketBook B2B Cloud Solution otwiera przed firmami i czytelnikami e-książek nowe możliwości w zakresie zakupu, przechowywania i korzystania z elektronicznej literatury. Dla pierwszej grupy jest to szansa na poprawę swojej innowacyjności, a dla drugiej – jeszcze większa wygoda e-czytania.