ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

TONSIL: Nowoczesne oblicze

Tonsil jest legendarną polską marką jednak obecnie do legendy należy dodać słowo nowoczesna. Nawiązując do lat swojej świetności Tonsil pokazuje, że jest jedną z niewielu firm, które w całości samodzielnie produkują swoje urządzenia, modernizuje je i wprowadza nowe rozwiązania.

Już od pewnego czasu inżynierowie w Tonsilu pracują nad nowymi projektami tak całych kolumn jak i pojedynczych głośników. Najlepszym tego przykładem są nowe kolumny Altus, właśnie wprowadzane do oferty, który to zestaw jest całkowicie zaprojektowany od podstaw oraz wyposażony w specjalnie w tym celu skonstruowane głośniki. Jednak Tonsil nie poprzestaje na Altusach ale dalej rozwija swoją myśl techniczną modernizując istniejące i konstruując całkiem nowe głośniki.
Modernizacji została poddana grupa głośników niskotonowych o średnicach 200, 250 i 300 mm. Celem ich udoskonalenia jest przede wszystkim zwiększenie nawet do 50 procent dotychczasowej mocy znamionowej. Zwiększenie jej nastąpi głównie poprzez optymalizację cewki drgającej oraz obwodu magnetycznego. Pozostałe parametry zachowają praktycznie swój pierwotny poziom. Takie działanie pozwoli na to, aby zmodyfikowane głośniki mogły być stosowane jako zamienniki w kolumnach produkowanych przed laty a także w nowoprojektowanych nad którymi trwają prace.
Całkowicie nowymi produktami będzie gama głośników nisko, średnio i wysokotonowych.
Grupa głośników niskotonowych jest projektowana przy założeniu zastosowania nowych koszy wykonanych ze specjalnych stopów na bazie aluminium metodą wysokociśnieniowego wtrysku. Ideą konstrukcji tych głośników jest uzyskanie znakomitych parametrów elektroakustycznych, czyli np. mocy znamionowych wyższych nawet do 200 procent w stosunku do istniejących obecnie głośników w analogicznych gabarytach.
- W projektowaniu nowych głośników naszym celem jest osiągnięcie dużego, linearnego współczynnika wychylenia układu drgającego, obniżenie poziomu zniekształceń nielinearnych w użytecznym paśmie przenoszenia, ograniczenie drugiej i trzeciej harmonicznej oraz uzyskanie optymalnego poziomu ciśnienia akustycznego, jak również jego prawidłowego przebiegu w paśmie przenoszenia. Parametry te osiągniemy poprzez optymalizację konstrukcji cewek drgających, niestandardowe podejście do konstrukcji obwodu magnetycznego (ograniczenie drugiej harmonicznej i poziomu ciśnienia akustycznego) oraz konstrukcję linearnych zawieszeń, które pozwolą na ograniczenie trzeciej harmonicznej – tłumaczy Marek Dutkiewicz dyrektor techniczny w Tonsilu.
Głośniki te będą posiadały membrany wykonane z najlepszego z obecnie stosowanych materiałów – celulozy, ponieważ posiada ona największy współczynnik Dreizena.
Z kolei głośniki średniotonowe będą wyposażone w kosze aluminiowe a ich cechą charakterystyczną będzie szerokie pasmo przenoszenia, małe zniekształcenia nielinearne, duży poziom ciśnienia akustycznego oraz duża moc znamionowa. Membrany będą również celulozowe z korektorami fazy.
Uzupełnieniem gamy nowych produktów będą głośniki wysokotonowe. Konstrukcja tych kopułkowych głośników jest oparta na nowych membranach wykonanych z jedwabiu i berylu a połączenie ich z odpowiednią konstrukcją cewki drgającej, obwodu magnetycznego i korektora pozwala na uzyskanie znakomitych parametrów. Będziemy mieć zatem do dyspozycji pasmo przenoszenia powyżej 30 tysięcy Hz, poziom ciśnienia przekraczający 92 dB i wysoką moc znamionową.
W Tonsilu trwają jednocześnie prace nad nowymi głośnikami estradowymi. Będą to dwa nowe typy głośników średnio-nisko tonowych na koszach aluminiowych o średnicach 15 i 18 cali, mocy znamionowej 500 i 1000 W, paśmie przenoszenia powyżej 6 tysięcy Hz i ciśnieniu 95 i 98 dB.
Z kolei nowy głośnik wysokotonowy tubowy (ciśnieniowy) będzie posiadał moc rzędu 100 W, pasmo przenoszenia od 900 do 16 000 Hz i 115 dB. Dodatkowo będzie zaopatrzony w trzy calową cewkę oraz tubę wykładniczą.
Opisane głośniki znajdują się w zaawansowanej fazie projektowej i będą sukcesywnie wprowadzane do produkcji w bieżącym roku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube