foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

W Hanowerze, na odbywających się targach teleinformatycznych CeBIT, firma ASUS zaprezentowała nową płytę główną z serii TUF – Sabertooth X99. To pierwszy na świecie model konsumencki, obsługujący wszystkie urządzenia magazynujące NVM Express™, w tym PCI Express® (PCIe®), M.2 PCI Express® oraz najnowsze, 2,5-calowe dyski SSD. Z wbudowanym portem USB 3.1 użytkownik otrzymuje większe możliwości związane z bardzo szybkim transferem.

Najnowsza płyta główna TUF wykorzystuje ekskluzywną technologię TUF Detective, która wyświetla informacje o systemie na ekranach smartfonów i tabletów. Znalazły się w niej także znane z wcześniejszych modeli, technologie chłodzące – TUF Thermal Armor, TUF Thermal Radar 2 oraz TUF ICe. O wytrzymałość i niezawodność dbają TUF Fortifier oraz komponenty TUF.
Maksymalna prędkość urządzeń magazynujących, szybka łączność i pełna elastyczność TUF Sabertooth X99 opiera się na najnowszym chipsecie Intel® X99 Express, który oferuje wysoką wydajność i kompatybilność z najnowszymi procesorami Intel Core™ i7 z gniazdem LGA 2011-v3. To również pierwsza, skierowana na rynek konsumencki, płyta główna dla komputerów stacjonarnych kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami magazynującymi NVM Express.
Dzięki karcie rozszerzeń Hyper Kit, płyta TUF Sabertooth X99 pozwala korzystać z 2,5-calowych dysków SSD poprzez mini-SAS HD. Technologia ta wykorzystuje maksymalną przepustowość PCI Express 3.0 x4 32Gbit/s dla transferu dysków SSD i zwiększa prędkość 3,5-krotnie.
Z płytą otrzymujemy również opcję łączności SuperSpeed+ USB 3.1 – dzięki dwóm portom USB 3.1 typu A użytkownicy mogą cieszyć się najszybszym transferem danych USB rzędu 10Gbit/s, czyli dwukrotnie szybszym niż w przypadku USB 3.0.
TUF Detective – nowa funkcja w serii TUF
W Sabertooth X99 po raz pierwszy ASUS zastosował funkcję TUF Detective, która daje szybki dostęp do informacji na temat systemu. Ta intuicyjna aplikacja zainstalowana na telefonie lub tablecie umożliwia monitorowanie kluczowych parametrów, wykrywanie i diagnozowanie błędów oraz kontrolowanie stanu zasilania komputera poprzez ekran dotykowy. Komputer nie musi być nawet włączony, by odczytać użyteczne informacje.

Doskonałe chłodzenie z technologiami TUF
Jednym ze znaków rozpoznawczych płyt głównych z serii TUF jest skuteczne chłodzenie. Technologia TUF Thermal Armor to nakładka z wentylatorem, która zwiększa przepływ powietrza w całym komputerze, zapewniając jak najlepsze rozpraszanie ciepła. Najnowsza edycja intuicyjnego oprogramowania TUF Thermal Radar 2 udostępnia użytkownikowi kontrolę nawet nad jedenastoma złączami wentylatorów oraz daje możliwość sterowania wentylatorami podłączonymi do karty graficznej. Z szybką regulacją ustawień wentylatorów i chłodzeniem całego systemu otrzymujemy równowagę pomiędzy ciszą, chłodzeniem a osiągami.
Wbudowany układ TUF ICe dostarcza precyzyjne odczyty temperatur i pozwala kontrolować działanie wentylatorów.
Potwierdzona testami niezawodność
Sabertooth X99 oferuje wysoką stabilność na poziomie serwerów oraz wytrzymałą konstrukcję. Ulepszone osłony TUF ESD Guards 2 są dwukrotnie bardziej odporne niż te stosowane w poprzednich modelach. Jeszcze skuteczniej chronią porty przed nagłymi wyładowaniami elektromagnetycznymi, włącznie ze wszystkimi gniazdami USB i wyjściami audio.
Ekskluzywna technologia TUF Fortifier wzmacnia płytę główną oraz efektywnie odprowadza ciepło z 8+2-fazowego modułu regulacji napięcia Digi+ i innych krytycznych komponentów – to innowacyjne rozwiązanie zmniejsza temperaturę pracy nawet o 6°C.
Komponenty TUF sprawiają, że płyta Sabertooth X99 poradzi sobie w najbardziej wymagających sytuacjach. Japońskie kondensatory 10K black metallic oferują o 20 proc. wyższą wytrzymałość na wysokie temperatury, co przekłada się na 5-krotnie dłuższą żywotność. Dławiki TUF wykorzystują wysokiej jakości materiały odporne na utlenianie, które dostarczają lepsze rozpraszanie ciepła.
We wszystkich płytach głównych z serii TUF, w tym i w najnowszej, stosowane są komponenty posiadające certyfikaty wojskowe. Przechodzą wymagające testy na poziomie urządzeń serwerowych. Zawiera się w tym ponad 7 tys. godzin testów kompatybilności z ponad 1 tys. urządzeń. Każda płyta główna ASUS TUF posiada pięcioletnią gwarancję.

NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY
• Ultraszybki transfer dzięki USB 3.1 i obsługa wszystkich opcji NVM Express, w tym nowych dysków 2,5-calowych SSD
• Nowa, ekskluzywna technologia TUF Detective wyświetla informacje systemowe na telefonach i tabletach bez włączania komputera
• Wydajna płyta główna TUF X99 z wbudowanym USB 3.1, ekskluzywnymi technologiami Thermal Armor i Thermal Radar 2 oraz przetestowana pod względem niezawodności i wytrzymałości


SPECYFIKACJA

TUF Sabertooth X99

Procesor/Gniazdo

Nowy procesor Intel® Core i7 na gnieździe LGA 2011-v3

Chipset

Intel X99 Express

Pamięć

8 x DIMMs, maksymalnie 64GB, DDR4 2400/2133 MHz

Czterokanałowa architektura pamięci

Obsługa Intel Extreme Memory Profile (XMP)

Gniazda rozszerzeń

40-liniowy procesor:

3 x Złącze PCI Express 3.0/2.0 x16 (jedno x16, dwa x16/x16, trzy x16/x16/x8)

1 x Złącze PCI Express 2.0 x4 (maksymalnie x2, kompatybilne z urządzeniami PCIe x1 lub x2)

1x Złącze PCI Express 2.0 x1

28-liniowy procesor:

3 x Złącze PCI Express 3.0/2.0 x16 (jedno x16, dwa x16/x8, trzy x16/x8/x4)

1 x Złącze PCI Express 2.0 x4 (maksymalnie x2, kompatybilne z urządzeniami PCIe x1 lub x2)

1x Złącze PCI Express 2.0 x1

Obsługa Multi-GPU

Obsługiwane technologie 3-way NVIDIA® SLI i AMD® CrossFireX

Pamięć masowa

1 x Gniazdo M.2 x4 3 z M Key, obsługuje urządzenia magazynujące 2242/2260/2280/22110 (tylko PCIe SSD)

- 1 x Port SATA Express (kompatybilny z 2 portami SATA 6.0Gbit/s)

8 x Port SATA 6.0 Gbit/s

Łączność sieciowa/LAN

Kontroler Intel® I218-V Gigabit LAN

Kontroler Realtek® 8111GR Gigabit LAN

Dźwięk

8-kanałowy kodek HD Realtek® ALC1150

USB

2 x Port USB 3.1/3.0 (na tylnym panelu)

4 x Port USB 3.0/2.0 (na tylnym panelu)

4 x Port USB 3.0/2.0 (na płycie)

8 x Port USB 2.0/1.1 (4 na tylnym panelu, 4 na płycie)

Główne cechy

Ekskluzywne rozwiązania TUF: Thermal Armor, Thermal Radar 2, ICe, Fortifier, Components, Detective, ESD Guards 2, Dust Defenders.

Wymiary

ATX, 12" x 9,6" (30,5cm x 24,4cm)[1] Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube