Tracer Torn

Bojowa mysz w natarciu

Więcej...

Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

Uniwersalizm pełną gębą

Więcej...

Lioncast LX20

Proste ale dobre słuchawki dla graczy

Więcej...

A4TECH Bloody B180 RGB

Klawiatura z szeroką gamą podświetleń

Więcej...

Sennheiser GSP 500

Sennheiser to również słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AOC: Ergonomiczne monitory AOC: komfortowa praca i dbałość o zdrowie

Postępująca komputeryzacja sprawia, że ludzie spędzają coraz więcej czasu przed ekranem. W związku z tym kolejne generacje monitorów wychodzą naprzeciw tym zmianom i pomagają podnieść nie tylko produktywność, ale także komfort pracy przy komputerze.

Wysoka ergonomia i dbałość o zdrowie

Wygodne i dostosowane stanowisko pracy pozwala osiągać lepsze efekty przy zachowaniu dbałości o zdrowie. Z tego względu liczne modele AOC wyposażono w funkcje ergonomiczne, w tym m. in. pivot, który umożliwia obrót ekranu o 90 stopni. Ustawienie monitora w trybie portretowym (pionowym) sprawdza się szczególnie dobrze podczas pracy nad tekstem czy podczas przeglądania długich stron internetowych.

Istotne są także ustawienie ekranu monitora pod odpowiednim kątem oraz możliwość obrotu podstawy (swivel). Pozwalają one łatwo ustanowić prostopadłe położenie powierzchni ekranu do linii wzroku.

Kolejną użyteczną funkcją jest regulacja wysokości położenia ekranu w zakresie 130 milimetrów. Osoby o różnym wzroście czy posiadające określone preferencje użytkowe mogą dostosować wysokość do swoich potrzeb. Uniknąć można w ten sposób bólu szyi, pleców czy ramion.

Wymienione funkcjonalności szczególnie przydają się tam, gdzie stanowiska pracy są przechodnie i wykorzystywane przez osoby różnego wzrostu. Dodatkowo wybrane monitory AOC (E2276VWM6 oraz E2476VWM6) wykorzystują technologię Anti-Blue Light, która pozwala zredukować emisję szkodliwego, niebieskiego światła, chroniąc tym samym wzrok użytkownika.

Więcej detali i lepsza płynność

Współczesne wyświetlacze odpowiadają na rosnące oczekiwania użytkowników zarówno profesjonalnych, jak i domowych poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii. Rozdzielczość Ultra HD (3840 x 2160) wraz z ponad 8 milionami pikseli jest równa liczbie pikseli na czterech ekranach Full HD. W konsekwencji 4K oferuje nieporównywalnie więcej szczegółów na wyświetlanym obrazie.

Równie ważna jest wysoka płynność obrazu osiągana dzięki krótkiemu czasowi reakcji matrycy. Im ten czas jest krótszy, tym mniejszy jest efekt rozmycia obrazu. Czas reakcji wynoszący mniej niż 5 sekund można uznać za bardzo dobry. Takim czasem cechuje się między innymi obsługujący rozdzielczość 4K monitor AOC U2868PQU.

Większe ekrany dla większej produktywności

Graficy, montażyści filmowi, analitycy rynkowi czy osoby pracujące na kilku aplikacjach jednocześnie znają dobrze korzyści płynące z posiadania dużych ekranów. Monitory o przekątnej 28" i większe sprawiają, że można uniknąć żmudnego przewijania czy przełączania pomiędzy kilkoma oknami. Funkcje picture-in-picture, picture-by-picture czy aplikacja AOC Screen+ pozwalają na oglądanie obrazu z kilku różnych źródeł jednocześnie. Również entuzjaści gier i filmów mogą dzięki dużym ekranom cieszyć się poszerzonym doświadczeniem.

Przykładem monitora łączącym wszystkie te możliwości jest 34-calowy AOC U3477PQU, będący obecnie największym wyświetlaczem w ofercie producenta.

Otrzymujemy sygnały od naszych klientów, że opcje ergonomiczne, większe ekrany oraz funkcje ochrony wzroku korzystnie wpływają na jakość rozrywki, lepszą produktywność, a także satysfakcję pracowników. Warto wziąć wszystkie te czynniki pod uwagę przy zakupie monitorów. W AOC uwzględniamy je w naszym szerokim portfolio, zachowując korzystny stosunek jakości do ceny" – mówi Thomas Schade, Vice President EMEA w AOC.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube