Tracer Torn

Bojowa mysz w natarciu

Więcej...

Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

Uniwersalizm pełną gębą

Więcej...

Lioncast LX20

Proste ale dobre słuchawki dla graczy

Więcej...

A4TECH Bloody B180 RGB

Klawiatura z szeroką gamą podświetleń

Więcej...

Sennheiser GSP 500

Sennheiser to również słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

LENOVO: Nowe tablety Lenovo to wielkie technologie i oszczędności w małym formacie

Jako lider w dziedzinie urządzeń, które umożliwiają korzystanie z technologii w sposób osobisty, firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) opracowała trzy nowe tablety dla konsumentów: 2 tablety z serii A z systemem Android — Lenovo TAB 2 A8 i A10-70 — oraz ideapad MIIX 300 z systemem Windows.

Te zróżnicowane urządzenia, debiutujące na targach Mobile World Congress 2015, zaspokajają potrzeby konsumentów, którzy poszukują przenośnych i przystępnych cenowo tabletów z funkcjami rozrywkowymi.

Zupełnie nowe urządzenia z serii A to atrakcyjne cenowo tablety, z szybką łącznością LTE oraz technologią Dolby Atmos®. Tablety te nie tylko zapewniają użytkownikom łączność niemal wszędzie, ale też uprzyjemniają oglądanie filmów i programów telewizyjnych oraz słuchanie muzyki, oferując niezwykłą czystość obrazu i dźwięku, a także moc i głębię audio z wbudowanych głośników. 8-calowy ideapad MIIX 300 to kieszonkowe urządzenie z systemem Windows, oferujące użytkownikom funkcje zwiększające produktywność.

TAB 2 A10-70 — cyfrowy przyjaciel miłośników multimediów
Ten tablet oferuje użytkownikom wszystko to, co najważniejsze: duży ekran, płaską i lekką konstrukcję, a także różne funkcje multimedialne i zwiększające wydajność. Wiele osób używa tabletów do oglądania cyfrowej rozrywki, dlatego z pewnością spodoba im się ekran Full HD o rozdzielczości 10,1”, na którym świetnie widać przebieg gry lub akcji filmu, a dzięki wydajnej baterii, z tabletu można korzystać aż do dziesięciu godzin na jednym ładowaniu.

Dopełnieniem atrakcyjnych funkcji audiowizualnych jest technologia dźwięku kinowego Dolby Atmos®, zastosowana po raz pierwszy w 10-calowym tablecie z systemem Android. Użytkownicy mogą słuchać muzyki głośniej, aby nacieszyć uszy mocnym i niezwykle bogatym dźwiękiem z kilkugłośnikowego systemu typu soundbar.

Nowy TAB 2 A10-70 ma zaledwie 8,9 mm grubości, a waży tylko 509 g, dzięki czemu można go swobodnie zabrać ze sobą niemal wszędzie. Tablet ten posiada systemem Android™ 4.4 i czterordzeniowy procesor MediaTek®. Dzięki temu przewyższa pod względem wydajności swojego poprzednika, oferując błyskawiczną łączność LTE, dwupasmową łączność Wi-Fi oraz 8-pikselową kamerę tylną. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: perłowobiała i ciemnoniebieska. Ceny zaczynają się od 199 USD, co świadczy o nowym podejściu Lenovo do relacji między ceną, a funkcjonalnością.

TAB 2 A8 — nieodłączny dodatek dla osób pragnących pozostawać w kontakcie
Zdając sobie sprawę z różnorodności potrzeb użytkowników, firma Lenovo opracowała 8-calowy tablet klasy podstawowej TAB 2 A8. Ten tablet, z ekranem o rozdzielczości HD, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozostawać w kontakcie i wykonywać wiele zadań na jednym urządzeniu. Ceny tabletu TAB 2 A8 zaczynają się już od 129 USD (modele Wi-Fi). Znakomicie radzi on sobie z najczęściej używanymi funkcjami łączności: od aktualizacji statusu w serwisach społecznościowych, po czat wideo. TAB 2 A8 waży tylko 360 g — jest jeszcze lżejszy od modelu TAB 2 A10-70, a jednocześnie jest tak samo płaski. Bateria po jednym naładowaniu wystarcza na cały ośmiogodzinny dzień pracy, a łączność umożliwiają dwa gniazda na karty SIM: do łączności głosowej i transmisji danych w sieciach LTE. Podobnie jak TAB 2 A10-70 ten ośmiocalowy tablet wyróżnia się zarówno przystępną ceną, jak i szybką łącznością bezprzewodową LTE.

TAB 2 A8 spodoba się miłośnikom multimediów, a to dzięki technologii Dolby Atmos, która zapewnia niezwykłe doznania audio: po założeniu słuchawek dźwięk wydaje się dochodzić ze wszystkich kierunków — nawet z góry. 5 megapikselową kamerą tylną tabletu TAB 2 A8 można robić ostre zdjęcia o wysokiej rozdzielczości. Tablet Lenovo TAB 2 A8 jest pierwszym w portfolio firmy tabletem z czystym systemem Android 5.0 Lolipop. TAB 2 A8, podobnie jak większy TAB 2 A10-70, posiada czterordzeniow procesor 64-bitowym MediaTek. Na karcie microSD do dyspozycji użytkownika znajduje się 2 GB pamięci. Jest on dostępny w czterech ciekawych wersjach kolorystycznych: perłowobiałej, czarnej, ciemnoniebieskiej
i różowej.

ideapad MIIX 300 — produktywność w kieszeni
Użytkownikom preferującym tablety z systemem Windows Lenovo oferuje ideapad MIIX 300. Model ten to połączenie mobilności 8-calowego tabletu oraz znajomego interfejsu systemu Windows 8.1 i aplikacji pakietu Microsoft Office (z roczną subskrypcją). Tablet ideapad MIIX 300 to dowód na to, że produktywność nie zależy od wymiarów.

Wysokiej klasy ekran IPS WUXGA znakomicie ułatwia wykonywanie takich zadań, jak przesyłanie poczty e-mail, prowadzenie wideokonferencji i wyświetlanie materiałów cyfrowych. Jednocześnie uprzyjemnia też oglądanie filmów czy nagrań wideo z Internetu. Model ten działa z procesorem Intel® AtomTM i zapewnia szereg funkcji niezbędnych do pracy, w tym pamięć wewnętrzną eMMC o pojemności do
64 GB, czytnik kart microSD do przenoszenia multimediów, łączność Wi-Fi i Bluetooth, dwie kamery oraz baterię o długim czasie działania. Platynowosrebrne wykończenie nadaje też tabletowi ideapad MIIX 300 atrakcyjny wygląd.

Cytaty
Nasze nowe tablety dowodzą tego, że przystępna cena nie kłóci się z innowacyjnością” — powiedział Jeff Meredith, wiceprezes i dyrektor generalny ds. tabletów w Mobile Business Group firmy Lenovo. „Szczególnie łączność LTE i technologia dźwięku kinowego Dolby Atmos to funkcje, których można by oczekiwać w urządzeniach najwyższej klasy — my zmieniliśmy jednak tę normę i zaoferowaliśmy konsumentom pożądane przez nich funkcje w naszych podstawowych tabletach z serii A”.

Najlepsze funkcje rozrywkowe sprawiają wrażenie przebywania w centrum akcji i do tego właśnie służy technologia Dolby Atmos” — powiedział John Couling, starszy wiceprezes E-Media Business Group firmy Dolby Laboratories. „Dźwięk Dolby Atmos i najwyższej klasy funkcje cyfrowej rozrywki tabletów TAB 2 to bezkonkurencyjne połączenie zalet. Cieszymy się, że we współpracy z Lenovo możemy zapewniać wyjątkowe wrażenia mobilnym miłośnikom rozrywki”.

Cena i dostępność
Lenovo TAB 2 A10 będzie dostępny od kwietnia w cenach od około 199 USD za modele Wi-FI oraz 279 USD za modele LTE. Lenovo TAB 2 A8 będzie dostępny od czerwca w cenach od około 129 USD za modele Wi-FI oraz 179 USD za modele LTE. Urządzenia te będą do nabycia w sieciach handlowych oraz w witrynie internetowej www.lenovo.com.
Sprzedaż modelu Lenovo ideapad MIIX 300 rozpocznie się w lipcu i będzie on dostępny w sieciach handlowych. Ceny modeli będą zaczynać się od około 149 USD.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube