Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

IIYAMA: Oferta interaktywnych tablic dla edukacji

Firma iiyama, japoński producent hi-endowych monitorów dla wymagających użytkowników, uruchomiła nową stronę internetową, która pokazuje dlaczego ekrany wielkoformatowe (LFD) stanowią idealnie uzupełnienie nowoczesnych metod nauczania.

Strona www.iiyama4edu.com w jasny i czytelny sposób oprowadza odwiedzających po wirtualnej klasie pokazując ją z perspektywy zarówno ucznia, jak i nauczyciela korzystającego z ekranu iiyama. Nowoczesne, interaktywne wyświetlacze gwarantują doskonałe odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia zapewniające doskonałą widoczność prezentowanych treści także uczniom patrzącym na nie z boku sali.

Szeroka paleta rozmiarów pozwoli dobrać wielkość idealnie pasującą do kubatury klasy czy auli. iiyama LFD doskonale współpracują z najpopularniejszymi programami do interaktywnej nauki takimi jak Gynzy, Promethean, Easiteach czy Omnitapps. Zgodność ze standardem VESA pozwala na łatwa instalację ekranu na ścianie lub na specjalnym podnośniku, który umożliwia bezproblemowe przesuwanie ekranu w ramach klasy.

Dzięki funkcji multi-touch na ekranie można pisać jak na zwykłej tablicy. Można też na przykład powiększać zdjęcia lub dodawać do nich adnotacje. Ekrany dla edukacji rozpoznają zarówno dotyk wykonany rysikiem, jak i palcem.

Powłoka antyrefleksyjna w jaką wyposażone są interaktywne LFD iiyama niemal całkowicie eliminuje problem załamywania się światła na powierzchni ekranu, używanie ich zatem w nawet bardzo nasłonecznionych salach nie stanowi problemu. Powłoka ta dodatkowo zabezpiecza też ekran przed zabrudzeniami i zarysowaniami.

Dla klientów z sektora edukacji iiyama oferuje specjalne opcje gwarancyjne, które gwarantują serwisowanie monitora nawet przez okres 5 lat.

Najnowszym modelem z serii ekranów polecanych do edukacji jest 55-calowy TH5564MIS-B2AG. Ekran wyposażony w matrycę AMVA3, 10 kompatybilnych punktów dotykowych i funkcje pozwalające na jednoczesne wyświetlanie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł.

Przekątna ekranu

54.6"; 138.8cm

Technologia dotykowa

infrared, multitouch (10 kompatybilnych punktów - HID, tylko pod Windows® 7/8), aktywowany palcem lub rysikiem, zarejestrowanie dotyku nie wymaga nacisku na ekran

Panel

AMVA3 LED-Backlit, AG80 Coated Glass

Maks. powierzchnia robocza (wys. x szer.)

680.4 x 1209.6 mm; 26.8" x 47.6"

Czas reakcji

6.5 ms

Kontrast

4000 : 1 typowy

Jasność

450 cd/m² typowa

Jasność

400 cd/m² z panelem dotykowym

Kąt widzenia CR>10

poziomo/pionowo: 178°/ 178°; prawo/lewo: 89°/ 89°; góra/dół: 89°/ 89°

Wielkość plamki (pion. x poz.)

0.63 x 0.63 mm

Rozdzielczość fizyczna

Full HD 1080p, 1920 x 1080 ( 2.1 megapiksela)

Częstotliwość pozioma

30 - 83 KHz

Częstotliwość pionowa

50 - 76 Hz

Synchronizacja

Separate Sync

Format obrazu

16 : 9

Wyświetlane kolory

16.7

Przepuszczalność światła

88%

Funkcja PIP (Picture in Picture)

PIP, PBP

Maksymalny czas pracy bez przerwy

18 godzin/dzień

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube