ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ARCHOS: Firma wspiera system szkolnictwa oferując linię dedykowanych urządzeń dla szkół

Firma ARCHOS, francuski producent elektroniki użytkowej, zdecydowała się wesprzeć system szkolnictwa we Francji, biorąc udział w projekcie Wielka Cyfryzacja Szkół, który ma na celu wyposażenie do końca 2015 roku 50 tys. szkół podstawowych i średnich w tablety i komputery oraz doposażanie placówek średnio o milion nowych urządzeń rocznie począwszy od 2016 roku.

Jako firma technologiczna, ARCHOS chce wspierać narodowy system edukacji, dzieląc się swoją wiedzą, innowacjami i doświadczeniem w wyposażaniu podobnych placówek. W ofercie skierowanej do partnerów znajduje się szeroka gama tabletów i laptopów dedykowana zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Specjalna oferta dla sektora oświaty
Pełna gama produktów: Oferta składa się z dwóch modeli: 9 i 10-calowego tabletu z wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem i procesorem Intel. Tablety pracują na systemie operacyjnym Windows 8.1 lub Android oraz oferują 2GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.
Wychodząc na przeciw potrzebom sektora oświaty, ARCHOS wprowadził do swojej oferty również notebooki. 11,6-calowy model bazuje na systemie Google Chrome, podczas gdy 14-calowe urządzenie wspierane jest przez Windows 8.1 Education Pro.
Ergonomiczny design: Do każdego tabletu dołączana jest dedykowana klawiatura ułatwiająca pracę uczniom.

Wytrzymałość: W tabletach i notebookach zaprojektowanych z myślą o szkołach, zostały zastosowane materiały gwarantujące wytrzymałość. Dodatkową ochronę podczas transportu urządzenia zapewnia specjalny futerał, dołączany do zestawu.

Bateria: Czas pracy na baterii został przystosowany do systemu zajęć lekcyjnych. Urządzenia działają ponad 8 godzin bez potrzeby ładowania.

Dodatkowe udogodnienia gwarancyjne i pełny support: Standardowy okres gwarancyjny jaki ARCHOS oferuje dla swoich urządzeń dla szkół to 2 lata. Dodatkowo, w tym czasie firma umożliwia skorzystanie z opcji wymiany wadliwego urządzenia, którego uszkodzenie nie jest objęte standardową gwarancją. Została uruchomiona również specjalna linia telefoniczna, pod którą specjaliści rozwiązują nagłe problemy z urządzeniem.

Specyfikacja urządzeń:

Rozdzielczość ekranu

Tablet 9-calowy

Tablet 10-calowy

Notebook 11,6-calowy

Notebook 14-calowy

Procesor

Intel - Quad Core 1.8 Ghz

System operacyjny

Windows 8.1 Pro lub Android

Google Chrome

Windows 8.1 Pro

RAM/Pamieć wewnętrzna

2GB / 64GB

4GB / 250 GB

Aparat

VGA / 2MP

VGA

Bateria

> 8 godzin

Klawiatura

Dołączana

Zintegrowana

Gwarancja

2 lata (możliwość wydłużenia gwarancji o 1 rok)

Cena (netto)

829 zł

1039 zł

1039 zł

1249 zł


Każda placówka może wybrać system operacyjny i rozmiar ekranu w zależności od swoich potrzeb.

Dostosowana oferta
Wszystkie urządzenia i ich oprogramowania są w pełni konfigurowalne, aby umożliwić poszczególnym placówkom dostosowanie ich do swoich potrzeb i wymagań. Również design urządzeń i ich futerały zostaną zaprojektowane z myślą o konkretnej szkole: pojawią się odpowiednie kolory i loga. Każdej placówce zostaną zapewnione rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa nabytych urządzeń.

Specjaliści z firmy ARCHOS razem z lokalnymi partnerami będą współpracować nad wieloma innymi rozwiązaniami, które mają na celu jak najlepsze przystosowanie urządzeń do danej instytucji:

• Kiosk z aplikacjami: kiosk dedykowany tabletom z Androidem, w którym zostaną zgromadzone najbardziej przydatne aplikacje edukacyjne ze sklepu Google.
• Dostęp do zasobów domyślnych: ARCHOS ułatwi korzystanie z infrastruktury szkoły poprzez połączenie tabletu czy komputera z domyślnymi zasobami roboczymi.
• Zarządzanie flotą: rozwiązanie, umożliwiające lokalnym administratorom zdalne zarządzanie szkolnymi tabletami i notebookami.

Na początku marca ARCHOS stworzy na swojej stronie www specjalną sekcję edukacyjną, aby umożliwić zainteresowanym placówkom zgłaszanie się do projektu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube