ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ARCHOS: Firma wspiera system szkolnictwa oferując linię dedykowanych urządzeń dla szkół

Firma ARCHOS, francuski producent elektroniki użytkowej, zdecydowała się wesprzeć system szkolnictwa we Francji, biorąc udział w projekcie Wielka Cyfryzacja Szkół, który ma na celu wyposażenie do końca 2015 roku 50 tys. szkół podstawowych i średnich w tablety i komputery oraz doposażanie placówek średnio o milion nowych urządzeń rocznie począwszy od 2016 roku.

Jako firma technologiczna, ARCHOS chce wspierać narodowy system edukacji, dzieląc się swoją wiedzą, innowacjami i doświadczeniem w wyposażaniu podobnych placówek. W ofercie skierowanej do partnerów znajduje się szeroka gama tabletów i laptopów dedykowana zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Specjalna oferta dla sektora oświaty
Pełna gama produktów: Oferta składa się z dwóch modeli: 9 i 10-calowego tabletu z wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem i procesorem Intel. Tablety pracują na systemie operacyjnym Windows 8.1 lub Android oraz oferują 2GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.
Wychodząc na przeciw potrzebom sektora oświaty, ARCHOS wprowadził do swojej oferty również notebooki. 11,6-calowy model bazuje na systemie Google Chrome, podczas gdy 14-calowe urządzenie wspierane jest przez Windows 8.1 Education Pro.
Ergonomiczny design: Do każdego tabletu dołączana jest dedykowana klawiatura ułatwiająca pracę uczniom.

Wytrzymałość: W tabletach i notebookach zaprojektowanych z myślą o szkołach, zostały zastosowane materiały gwarantujące wytrzymałość. Dodatkową ochronę podczas transportu urządzenia zapewnia specjalny futerał, dołączany do zestawu.

Bateria: Czas pracy na baterii został przystosowany do systemu zajęć lekcyjnych. Urządzenia działają ponad 8 godzin bez potrzeby ładowania.

Dodatkowe udogodnienia gwarancyjne i pełny support: Standardowy okres gwarancyjny jaki ARCHOS oferuje dla swoich urządzeń dla szkół to 2 lata. Dodatkowo, w tym czasie firma umożliwia skorzystanie z opcji wymiany wadliwego urządzenia, którego uszkodzenie nie jest objęte standardową gwarancją. Została uruchomiona również specjalna linia telefoniczna, pod którą specjaliści rozwiązują nagłe problemy z urządzeniem.

Specyfikacja urządzeń:

Rozdzielczość ekranu

Tablet 9-calowy

Tablet 10-calowy

Notebook 11,6-calowy

Notebook 14-calowy

Procesor

Intel - Quad Core 1.8 Ghz

System operacyjny

Windows 8.1 Pro lub Android

Google Chrome

Windows 8.1 Pro

RAM/Pamieć wewnętrzna

2GB / 64GB

4GB / 250 GB

Aparat

VGA / 2MP

VGA

Bateria

> 8 godzin

Klawiatura

Dołączana

Zintegrowana

Gwarancja

2 lata (możliwość wydłużenia gwarancji o 1 rok)

Cena (netto)

829 zł

1039 zł

1039 zł

1249 zł


Każda placówka może wybrać system operacyjny i rozmiar ekranu w zależności od swoich potrzeb.

Dostosowana oferta
Wszystkie urządzenia i ich oprogramowania są w pełni konfigurowalne, aby umożliwić poszczególnym placówkom dostosowanie ich do swoich potrzeb i wymagań. Również design urządzeń i ich futerały zostaną zaprojektowane z myślą o konkretnej szkole: pojawią się odpowiednie kolory i loga. Każdej placówce zostaną zapewnione rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa nabytych urządzeń.

Specjaliści z firmy ARCHOS razem z lokalnymi partnerami będą współpracować nad wieloma innymi rozwiązaniami, które mają na celu jak najlepsze przystosowanie urządzeń do danej instytucji:

• Kiosk z aplikacjami: kiosk dedykowany tabletom z Androidem, w którym zostaną zgromadzone najbardziej przydatne aplikacje edukacyjne ze sklepu Google.
• Dostęp do zasobów domyślnych: ARCHOS ułatwi korzystanie z infrastruktury szkoły poprzez połączenie tabletu czy komputera z domyślnymi zasobami roboczymi.
• Zarządzanie flotą: rozwiązanie, umożliwiające lokalnym administratorom zdalne zarządzanie szkolnymi tabletami i notebookami.

Na początku marca ARCHOS stworzy na swojej stronie www specjalną sekcję edukacyjną, aby umożliwić zainteresowanym placówkom zgłaszanie się do projektu.

Komentarze zostały wyłączone