Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ACER: Rozwiązania dla edukacji

Dzięki bogatej ofercie produktów, Acer odpowiada na rosnące potrzeby wszystkich poziomów edukacyjnych, od przedszkola i szkoły podstawowej po uniwersytety i kształcenie dorosłych. Na ofertę składają się notebooki, Chromebooki, tablety, urządzenia 2 w 1, monitory i projektory.

Seria Aspire Switch: Notebook i Tablet w jednym elastycznym urządzeniu
Seria Acer Aspire Switch to inteligentne notebooki 2 w 1, z których w dowolnej chwili można łatwo korzystać w czterech różnych trybach - dotyk, pisanie, wyświetlanie i udostępnianie. Cztery tryby (notebook, notatnik, prezentacja i daszek) wprowadzają do klasy maksymalną różnorodność. Oprócz możliwości korzystania z urządzenia, jak z w pełni funkcjonalnego notebooka i wygodnego tabletu, seria Aspire Switch oferuje dużo więcej. Dzięki trybowi prezentacji, ekran można obrócić by wyświetlać i udostępniać treści mniejszej grupie, natomiast tryb daszku doskonale sprawdza się na ograniczonej przestrzeni niewielkiego biurka. To również idealny tryb do oglądania filmów.
Modele Aspire Switch dla edukacji są wyposażone w matryce Full HD z technologią IPS i Zero Air Gap; studenci widzą wyraźny, szczegółowy obraz o żywych barwach, nawet przy szerokim kącie widzenia i w ostrym świetle. Matryce urządzeń chroni wyjątkowo wytrzymałe szkło Corning® Gorilla® Glass 3, zaawansowana technologia zapewniająca odporność na wstrząsy i zarysowania.

Dzięki niewielkiej wadze i nawet 10 godzinom pracy baterii*, studenci mogą korzystać ze swoich Aspire Switch przez cały dzień. 10-calowy model waży zaledwie 1,17 kg, natomiast 11- i 12-calowe modele osiągają wagę odpowiednio 1,55 kg i 1,40 kg.

Modele Aspire Switch z opcjonalną matrycą Full HD obsługują rysik Acer Active Stylus, który daje taką swobodę, jak pióro i kartka papieru. Wygodny rysik przypomina tradycyjne pióro kulkowe, a jego płynne ruchy i czułość na nacisk przypominają pisanie prawdziwym atramentem. To narzędzie doskonale sprawdza się w intuicyjnym pisaniu i rysowaniu.

Trwała konstrukcja Chromebooków dla uczniów
Acer stara się dostarczyć trwałe i wszechstronne modele w cenach, które mieszczą się w ograniczeniach budżetowych szkół i uczelni. Acer jest obecnie jedynym producentem oferującym pełen wachlarz Chromebooków z 11, 13 i 15-calowymi ekranami. Firma cieszy się pozycją lidera na rynku Chromebooków z około 40-procentowym udziałem według danych Gartner.3
Chromebooki Acer są postrzegane jako świetna platforma edukacyjna dla studentów, ponieważ używają ich oni do współpracy, prowadzenia badań i opracowywania projektów na nowe ciekawe sposoby - powiedział Jakob Jersild Olsen, wiceprezes działu Acer Commercial Channel Division na Europę. - Dwa nowe Chromebooki Acer posiadają ulepszoną, trwałą konstrukcję i sprawdzą się w wymagających warunkach jakie charakteryzują środowiska edukacyjne. Szkoły mogą również wdrożyć i zarządzać tymi platformami tanio, szybko, bezpiecznie, a tym samym koncentrować się na sukcesie studentów”.
Nowy Acer C910 jest wyposażony w dużą, 15-calową matrycę i doskonale nadaje się do laboratoriów i sal lekcyjnych, w których może pracować z nim kilka osób. Acer C740 to kompaktowy Chromebook z 11-calową matrycą, który mieści się w plecaku uczniów korzystających z niego zarówno w szkole, jak i w domu. Wiedząc, że uczniowie czasami obchodzą się ze swoimi urządzeniami dość nieostrożnie, oba modele zostały zaprojektowane, by zapewnić szczególną trwałość. C910 i C740 posiadają wzmocnione obudowy, które wytrzymają nacisk do 60kg, natomiast ich narożniki upadek z wysokości do 45cm. Zawiasy również zostały wzmocnione, więc nowe Chromebooki są bardziej odporne na skręcanie i nacisk.
Duży, 15,6-calowy notebook Acer C910 ma doskonały rozmiar do pracy w grupach, w sali lekcyjnej lub laboratorium. Wysokiej jakości matryce występują w wersji Full HD (rozdzielczość 1920x1080) lub HD (1366x768 rozdzielczość), aby sprostać wymaganiom finansowym szkół.
Zarówno Acer C910, jak i C740, wyposażone są w matryce z technologią Acer ComfyView, zapobiegają wiec oślepieniu dzięki mniejszej ilości odbitego światła, redukują zmęczenie wzroku i umożliwiają studentom korzystanie z Chromebooków w większej ilości miejsc. Bateria w Acer C740 pozwala na pracę do 9 godzin, w Acer C910 - do 8 godzin, więc z obu można korzystać przez cały dzień. Ustawienia i zarządzanie Chromebookami Acer jest intuicyjne i sprawne. Konsola zarządzania oparta na sieci umożliwia zdalne zarządzanie aplikacjami i uprawnieniami we wszystkich Chromebookach w ramach sieci.
Projektory ultrakrótkiego rzutu do sal lekcyjnych
Projektory Acer U5220 i U5320W wyposażone są w technologię ultrakrótkiego rzutu, pozwalającą na wyświetlanie dużych obrazów, nawet w niewielkich pomieszczeniach. Nowa seria Acer U wyświetla wyraźne obrazy o przekątnej do 2,17 m (87 cali) z odległości wynoszącej zaledwie 35 centymetrów od ekranu, przy jasności 3 000 lumenów. Acer U5220W wyświetla obraz w rozmiarze do 1,92m (77 cali) z odległości zaledwie 40 centymetrów. Model U5320W posiada natywną rozdzielczość WXGA i format obrazu 16:10, natomiast U5220 to model o rozdzielczości XGA i formacie obrazu 4:3.
Możliwość wyświetlania dużego obrazu z niewielkiej odległości, jest doskonałym rozwiązaniem dla nauczycieli, wykorzystujących projektor podczas prowadzenia zajęć. Obrazu nie zakłócają uciążliwe cienie, a prowadzący nie musi martwić się regulacją światła lampy. Jeszcze większy komfort i ciekawe formy pracy zapewnia Acer Interactive SmartPen2 oferujący nowy interaktywny sposób prowadzenia prezentacji w małych pomieszczeniach i salach lekcyjnych. Używany jako pilot, Acer SmartPen2 pozwala prowadzącemu prezentację pisać bezpośrednio na wyświetlanym obrazie i sterować prezentacją, co poprawia współpracę i komunikację ze słuchaczami oraz wydajność nauczania.
Acer to pierwszy na świecie producent projektorów wyposażonych w adaptery bezprzewodowe o ukrytej konstrukcji. Ta unikalna funkcja jest dostępna również w projektorach Acer serii U. Umożliwia ona umieszczenie adapterów bezprzewodowych1, takich jak Acer MHL & WiHD lub Google Chromecast wewnątrz obudowy projektora, dzięki czemu jego kształt zachowuje prostotę i elegancję. W porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami dostępnymi na rynku wykorzystującymi zewnętrzne złącza USB/MHL, zintegrowane rozwiązanie MHL zapewnia większe bezpieczeństwo i uniemożliwia kradzież adapterów bezprzewodowych.
Cena i dostępność
Projektory serii U będą dostępne w Europie od drugiego kwartału 2015 r.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube