uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

PALIT: Wydajna i energooszczędna karta graficzna z serii GTX 960

Palit Microsystems Ltd, wiodący producent kart graficznych, przedstawia najnowsze karty z serii GTX 900, modele GeForce GTX 960 OC, GeForce GTX 960 JetStream i GeForce GTX 960 Super JetStream. Karty Palit z rewolucyjnej serii JetStream風 oferują zaawansowany oraz innowacyjny system chłodzenia i zoptymalizowaną konstrukcję, dzięki czemu zapewniają graczom najlepsze wrażenia. Karty te została oparta na nowej architekturze NVIDIA Maxwell, co gwarantuje najwyższy poziom jakości oraz wydajności w grach.

Tak jak inne karty z serii JetStream, Palit GeForce GTX 960 JetStream zapewnia niesamowitą wydajność i możliwość podkręcania, a także cichy oraz wydajny system chłodzenia. Karta została zbudowana w oparciu o architekturę NVIDIA Maxwell, dlatego umożliwia graczom rozgrywkę w rozdzielczości 1080p z 60 kl./s. Dziś Palit przedstawia trzy modele: GeForce GTX 960 Super JetStream, GTX 960 JetStream and GTX 960 OC edition, które zostały stworzone, aby spełnić wszystkie potrzeby graczy. Palit GTX 960 Super JetStream ma 1024 rdzeni, 2048MB szybkiej pamieci GDDR5 7Gbps i częstotliwość taktowania na poziomie 1342MHz, co jest wartością o 164MHz wyższą, niż taktowanie 1178MHz referencyjnego modelu NVIDIA. Dzięki nowej technologii 0-dB, wentylatory nie uruchamiają się podczas mniejszego obciążenia karty – w trakcie przeglądania Internetu czy korzystania z aplikacji multimedialnych. Utrzymuj niski poziom hałasu i temperatury jednocześnie uzyskując wysoką wydajność w grach z kartą Palit JetStream.

Cechy karty Palit GeForce GTX 960 JetStream:
- Technologia 0-dB - Karta działa bezgłośnie podczas pracy z aplikacjami multimedialnymi i pod lekkim obciążeniem. Wentylatory włączają się jedynie podczas większego obciążenia, kiedy temperatura karty przekracza 60℃ lub pobór mocy wzrośnie powyżej 60 W.
- 4K2 - Dzięki portowi HDMI oraz DisplayPort, Palit JetStream zapewnia nieskazitelną jakość obrazu na wielu monitorach 4K.
- Podwójny wentylator - Podwójny wentylator oferuje podwójnie większą wydajność chłodzenia, a kombinacja wentylatorów 9cm-9cm pozwala na efektywne odprowadzanie ciepła z radiatora.
- Diody LED - Efektowne diody zainstalowane w systemie chłodzenia JetStream sprawiają, że gracz będzie mógł jeszcze przyjemniej zanurzyć się w świecie gier.
- Łopatki Turbowentylatora - Inspirowane konstrukcją silnika odrzutowego skonstruowane w celu poprawy wydajności chłodzenia dzięki generowaniu potężnego strumienia powietrza pod dużym ciśnieniem
- Zoptymalizowany przepływ powietrza - 9cm-9cm inteligentny system wentylatorów składa się z dwóch wentylatorów o naprzemiennej rotacji. Każdy przylegający wentylator obraca się w innym kierunku, co zmniejsza konflikt przy przepływie powietrza i skutecznie poprawia wydajność chłodzenia.
- Obsługa Microsoft® DirectX® 12 - Obsługa najnowszego API Microsoft DirectX umożliwia rozgrywkę nowej generacji.

Nowa seria GeForce GTX 900 to rodzina kart o wysokiej wydajności, przeznaczona do wymagających gier. Karty zostały oparte na najnowszej architekturze NVIDIA Maxwell, która cechuje się zaawansowaną technologią i wiodącą wydajnością w grach. Innowacyjne GPU oferuje dwa razy większą wydajność, niż karty serii GTX 600 i zapewnia realistyczne oświetlenie dzięki obsłudze technologii NVIDIA G-SYNC™. Dodatkowo karta obsługuje rozdzielczość 4K – nawet na monitorach 1080p.

Model

GeForce GTX 960 Super JetStream

GeForce GTX 960 JetStream

GeForce GTX 960

OC

Nazwa rdzenia

GM206

GM206

GM206

Proces technologiczny

28nm

28nm

28nm

PCI Express

3

3

3

Liczba rdzeni

1024

1024

1024

Taktowanie rdzenia (bazowe/boost)

1279/1342 Mhz

1203/1266 Mhz

1165/1228 Mhz

Pamięć

2048MB, 128bit, 7Ghz

2048MB, 128bit, 7Ghz

2048MB, 128bit, 7Ghz

Taktowanie pamięci

3600 Mhz

3600 Mhz

3500 Mhz

Przepustowość pamięci

115.2 GB/s

115.2 GB/s

112GB/s

GPU Boost

2.0

2.0

2.0

Złącze zasilania

6-pin

6-pin

6-pin

Cechy NVIDIA Maxwell: Jest to najbardziej zaawansowana architektura stworzona przez firmę NVIDIA. Zapewnia niezwykłą wydajność i niespotykaną efektywność energetyczną. Dodatkowo architektura ta oferuje nowatorskie technologie jak zaawansowane samplowanie i Dynamic Super Resolution, które umożliwiają odwzorowanie rozdzielczości 4K na monitorach 1080p.
GeForce Experience: GeForce Experience™ zapewnia najlepsze wrażenia podczas grania dzięki automatycznemu pobieraniu najnowszych wersji sterowników w momencie publikacji gry. GeForce Experience pozwala również zoptymalizować ustawienia gry pod kątem komputera użytkownika za pomocą jednego kliknięcia. GeForce Experience to także Shadowplay™ - funkcja pozwalająca na przechwytywanie I udostępnianie wszystkich ulubionych momentów z gier.
Technologia Multi-Frame sampled Anti-Aliasing(MFAA): MFAA zapewnia 30% wzrost wydajności przy jednoczesnym zachowaniu płynności i ostrości krawędzi poprzez alternatywne obliczenia każdej ramki i każdego piksela.
Dynamic Super Resolution (DSR): Ta innowacyjna funkcja umożliwia odwzorowanie rozdzielczości 4K na monitorach 1080p dla wyjątkowej szczegółowości i jakości obrazu.
Voxel Global Illumination (VXGI): Jest to część bibliotek NVIDIA GameWork dla developerów. VXGI przyspiesza dynamiczne efekty świetlne.
Technologia NVIDIA GameStream™: Wiodąca w branży technologia NVIDIA SLI oferuje niezwykły wzrost wydajności w grach poprzez połączenie do trzech kart graficznych. Technologia NVIDIA GameStream™ umożliwia strumieniowe przesyłanie obrazu z gier do przenośnych urządzeń takich jak NVIDIA SHIELD™, zapewniając super gładki obraz i brak opóźnień.
NVIDIA G-SYNC-Ready: Monitory z NVIDIA G-SYNC oferują rewolucyjną technologię NVIDIA, która eliminuje rozrywanie obrazu i jednocześnie zmniejsza input lag. Efektem jest płynny, szybki i najbardziej ostry obraz, jaki kiedykolwiek uzyskano.
Technologia NVIDIA GPU Boost 2.0: Dynamicznie zwiększa taktowanie zegara na podstawie obciążenia karty i pozwala entuzjastom na kontrolę temperatury karty, prędkości wentylatora, przetaktowanie i zamontowanie chłodzenia wodnego. Pozwala to na większe dostosowanie karty do swoich potrzeb oraz na zaawansowany overclocking, co umożliwia graczom doświadczyć nowego poziomu wydajności w grach.
Obsługa Microsoft® DirectX® 12: Obsługa najnowszego API Microsoft DirectX umożliwia rozgrywkę nowej generacji.
NVIDIA Adaptive Vertical Sync: Umożliwia dynamiczną synchronizację pionową na podstawie analizy bieżących klatek, co pozwala na płynne wrażenia w grach.
Technologia NVIDIA CUDA: Uwalnia moc rdzeni procesora GPU aby przyspieszyć działanie bardzo wymagających obliczeniowo zadań, takich jak kodowanie video, symulacje fizyczne, ray tracing i inne, zapewniając w ten sposób niesamowity wzrost wydajności w porównaniu do jednostek CPU.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube